Zaturdag nacht was men in den Practi- zijnshoek te 's Hage werkzaam met het ledigen van een secreet. Een der werkliedenzich wil lende overtuigen hoever men met het werk ge voederd wasbragt daarin een lichtmet dat gevolg dat er eene ontploffing plaats had, en wil van dien aard, dat al de aanwezige perso nen met de stof besmet en hunne aangezig- ten en kleederen verbrand werden. De bewoners, die zich tijdig te bed hadden begeven om van het. onaangename, dat daarmede gepaard gaat, verschoond te blijvenwerden uit hun slaap ge wekt, daar men de ontploffing zelfs op een af stand zeer goed kon hooren. Door den algemeenen Kerkeraad te Leiden is uit het vroeger gemaakte 12-tal het volgende 6-tal gevormd: B. ter Haar te NijmegenE. J. P. Jorissen te Broek in WaterlandM. Lotz te Pijnacker, F. C. A. Pantekoek te Charlois, W. Scheffer te Enschedé, H. Worst te Epe. De miliciens der ligting van 1857 behoo- ïWiJe tot de 1«2C en 3e bataillons van het regement Grenadiers en Jagers en het le 5e en 7° reg. Inf., welke zijn gedesigneerd om met bovengemelde bataillons in de legerplaats te Miliingen te kamperen, zijn heden (13 Augus tus) uit de verschillende hoofdplaatsen der Pro vinciën naar die korpsen getrokken. iTw Tot het verrigten van] de garnizoensdienst, tijdens het 2e bataillon van het reg. Grenadiers en Jagers, alhier in garnizoen, in het kamp te Miliingen is, zal alhier gedurende dien tijd ge vestigd worden eene kompagnie van het 3° batail lon van het 6° reg. infanterie uit Gorinchem en eene kompagnie van het 4e bataillon van het reg. Grenadiers en Jagers uit 's Gravenhage, welke weder hunne respectieve garnizoenen zullen re- joigneren als gemeld bataillon weder te dezer stede zal zijn teruggekeerd. Men verneemt, dat tot Gouverneur-Gene raal van Oost-Indië zal benoemd worden de heer G. L. Baud, Oud-Minister van koloniën. In de Indiër evenwel leest men: Wij vernemen uit eene goed ingelichte bron, dat de heer Pahud, wel verre van door den Minister van Koloniën vervangen te wordendoor den heer Kochussen is aangezocht, om zich de landvoogdij nog voor een jaar boven zijnen bestemmingstijd te laten welgevallen en dat de heer Pahud natuurlijk daarmede genoegen heeft genomen. -— De Mail uit Oost-Indië is aangekomen met berigten van Batavia tot 23 Junij. Bevorderd tot directeur van het groot militair hospitaal te Padang, de mil. ambt. der 3e klasse J.,,H. de Vogel, thans eerste komm. bij het groot, milit. hospitaal te Weltevreden. Er heerscht een geest van ontevredenheid en oproer onder de nieuwlings aangekomen vreemde militairen; onlangs wederom zijn vijf Duitschers gedeserteerd en hebben eenige inlan ders, die hen op last der policie wilden arres teren, gekwetst of doodgeschoten, tot dat het eindelijk den assistent-resident ]van Meester-Cc nelis en zijn gevolg gelukt is, zich van meester te maken. Zulke euveldaden moeten ker streng gestraft worden maar ligt de schi alleen aan de soldaten of ligt zij ook gedeeltel aan het ellendig levendat de gemeene soldi hier leiden moet, en dat hem bijna dwingt I misbruik van sterken drank of tot wanhopi ondernemingen zijne toevlugt te nemen? Het dringend noodig, dat in het lot dier ongelukk gen verbetering worde gebragt en hun althai eenig levensgenot worde gegeven. De hoofdzaal zal altijd blijven, dat de officieren goed met hei weten omtegaan, en hun het gevoel hunne: menschenioaarde niet ontnemen." BUITENLANDSCH NIEUWS. Het genootschap het gewapende volk ij weder geconstitueerd en heeft Garibaldi tot pre sident en Bertani en Brusco tot vice-presideutea gekozen. Het uitvoerend comité zal zich t: Palermo vestigenwaar de hoofd-administratii zal geplaatst blijven, terwijl te Genua een agent schap zal worden gevestigd. Men is tot dit be sluit gekomenna het mislukken der plannen omtrent Umbrie en vooral met het oog op de houding van Farinidie Bertani verklaard heeft, tot eiken prijs die geheimzinnige en bedekte magt te willen vernietigendie een staat in den staat vormde en het gouvernement trachtte te dwingen, Garibaldi heeft aan de kerk van de H. Maria der Engelen te Palermo eene prachtig! klok geschonken, die den 4eo April van elkjaai geluid zal moeten wordenom het nageslacht te herinneren dat van uit dit klooster de eerste schoten in den Siciliaanschen opstand zijn gelost. De kamer der afgevaardigden in Sardinië zal worden bijeengeroepen tot het houden eener buitengewone zitting om te beraadslagen over de houding, welke Sardinië moet aannemen te genover de gebeurtenissen in Zuid-Italie. De inschrijvingen voor de nieuwe Sardi- nische leening zijn Zaturdag te Turin gesloten. De deelneming was algemeen en de inschrijvingeo bedragen het driedubbele van de gevraagde som. De heer Manna, een der gevolraagtigden van Napels, is Vrijdag naar Parijs vertrokken. - Het dagblad Presse deelt een brief mede van een reiziger, die acht dagen lang verschil lende gedeelten van het Venetiaansche bezocht heeft en rekenschap geeft van wat door hem geziengehoord en opgemerkt is. De toerustin gen der Oostenrijkers zijn op ontzag verwekken- den voet. Peschiera, Verona en Mantua worden nog dagelijks aanzienlijk versterkt. De stemming is schijnbaar kalm, maar daarom niet minder verontrustend. De officieren der Oostenrijksclie garnizoenen klaagden bitter over de miuachting, die hunwat zij ook doen mogten om met de ingezetenen op goeden voet te leven, van deze

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2