EIDSGH DAGBLAD. IN». 133. Maandag 6 Augustus. A°. 1860. I Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Ipoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., tiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders nodag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te I ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- rJ. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ijen Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnscn, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft tot officier van de Eikenkroon toemd den heer Briort, directeur der afdeeling leentezaken bij het Belgische departement Binnenlandsche Zaken. Men verneemt dat Z. M. bepaald heeft, de miliciens der ligting 1S60, die in Mei Rijn ingedeeld bij de 1°2«, 3° en 4B rege- Inten dragonders en zich thans in reserve be lden den len October a. s. bij die korpsen activiteit zullen worden opgeroepenom al- at gekleed en in den wapenhandel geoefend, voor den tijd van een jaar bij gemelde korp- in werkelijke dienst gehouden te worden. Donderdag 11. werd aan de heer W. H. Su- te Amsterdam op zijn 70eD verjaardag als Ijk van achting, vriendschap en belangstelling gouden medaille aangeboden door eene com- pssie, die daartoe door de besturen der afdeelin- van het door hem gestichte genootschap tot lelijke verbetering van gevangenen en der ver- [niging Nederl. Mettray was in staat gesteld. De onthulling van het standbeeld voor den blksdichter Tollens zal te Rotterdam den 24e" Iptember, den dag zijner geboorte, plaats hebben. Men verhaalt van den onlangs op 39jarigen ïftijd te Amsterdam overleden acteur Pietro poccominieen verdienstelijk lid van Ristori's oneelgczelschapdat hij in 1849 onverhoeds het twee dolksteken op een afstand van vier lingers onder het hart werd getroffenterwijl Je moordenaar zich snel verwijderde met den litroepo God 1 ik heb mij vergistNooit leeft Boccomini volkomen kunnen herstellen Jan de gevolgen van dien moordaanslag, welks Irijver niet werd ontdekt. Er wordt nu een pleiziertrein aangekon digd, die een pleizierreis ten doel heeft naar prijs, om te vertrekken op Zondag 12 Augus tus en terug te keeren Vrijdag daaraanvolgende, tegen halven prijs voor heen en terugmet de Hollandsche, Belgische en Fransche spoorwe gen. De billetten zijn tot en met 10 Augustus aan alle stations dier Spoorwegen te verkrijgen en kosten voor vertrek van Leiden 22.met rijtuigen van de 2C klasse en 15.50, met die van de 3e klasse. Uit Dedemsvaart wordt berigtdat op eene vergadering van turfverveeners is besloten, om de prijzen van de turf aanmerkelijk te ver- hoogen uit hoofde door den aanhoudenden re gen eene verbazende hoeveelheid van den jongst gegraven turf verloren gaat. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft nog, na afgelegd examen als kandidaten der H. dienst aangenomen de heeren S. F. W. Roorda van Eysinga en J. W. Berns kandida ten in de godgeleerdheid aan de Leidsche hoo- geschool. De Algemeene Synode der Nederl. Herv. Kerk heeft besloten de regeling der wijze van uitvoering van het in art 23 van het algemeen Reglement erkend recht der GemeeDte tot ver kiezing der kerkeraadsleden, als tot hiertoe te vergeefs beproefd, wegens de groote moeijelijk- heden en daartegen telkens ingebragte bezwaren tot latere gelegenheid te verdagen. De Kerkeraad der Hervormde Gemeente te Zaandam heeft in de maand Junij jl. den kerkelijken ban of afsnijding der gemeente (dat uiterste remedie tegen groote zonde en zware ergernisse) op eenige lidmaten toegepast, uit hoofde van opzettelijke nalatigheid der onder linge bijeenkomsten, alsmede der viering des hei ligen avondmaalsen alzoo zich bij voortduring aan de kerkelijke gemeenschap blijvende ont trekken. Bij kerkeraads besluit zijn zij van hun lidmaatschap ontzet en van de voorrech verbonden vervallen verklaard.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1