kelijk gezag hebben er toe geleiddat de vormen zijn in de plaats getreden van het wezen en de emancipatie van het individu niet is gekomen tot haar volle recht. Ik hoor dat de Heer plotseling iemand heeft opgeroepen die aan uwe zorg was toevertrouwd. Hebt gij haar ooit naar den staat harer ziel ge vraagd? Hebt gij haar ooit gewaarschuwd voor haren treurigen toestand als zondares? Het is gemakkelijk om, staande op den kansel, zondaars te waarschuwenmaar tot hen te gaanhunne hoop te onderzoeken en met hen getrouwelijk, eerlijk en liefderijk, als in het gezicht van God, te handelen, zie hier de ernstige pligt van een iegelijk, die openlijk in den naam van Christus optreedt. Mogt gij de oneindige waarde eener verlorene ziel gevoelenen de verantwoor delijkheid, die op u rust, als evangeliedienaar van Christus. Gij zult mij zeggen dat de menschen zich tegen dit persoonlijk onderzoek kanten. In den beginne zullen zij dit doen, maar later zul len zij er u in alle eeuwigheid voor danken." Zoo schreef eens een moeder aan haar zoon, die pre dikant was, en juist het gemis van zulke be ginselen, als daarin worden geopenbaard, heeft er toe geleid, dat zich een philantropie heeft gevestigd, op een ander gebied dau dat der kerkomdat men begreep dat er meer moest worden verrigt tot Nut van 't Algemeen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot commies bij het departement voor de Zaken der Hervormde eere- dienst A. B. Wolff en tot adjunct-commies W. F. Kaiser. H. M. de Koningin heeft Dingsdag 11. den dag doorgebragt op het buitenverblijf van Jhr. Boreel van Hogelanden, onder Haarlem gelegen. Heden Donderdag heeft H. M. het nieuwe gebouw op de Kuïne bezocht, vergezeld van Jhr. Gevers van Endegeest, en vervolgens het middagmaal gebruikt op den huize Endegeest. Tot lid der Provinciale Staten van Noord- Holland is verkozen de heer W. F. Heshuijzen met 265 vau de 4-33 geldige stemmenop Mr. J. van Lennep waren 160 stemmen uitgebragt. De Commissie der provinciale Geldersche Tentoonstelling van Nijverheid heeft den uitslag der gehoudene verloting openbaar gemaakt, waaruit blijkt, dat verkocht zijn 3328Toten van 1.waarvan 208 prijzen hebben getrokken, ter waarde van 3.tot 120. Eene commissie der voormalige jagers van van Dam heeft eene uitnoodiging gerigt aan hare voormalige wapenbroeders, ten einde ziehna eene bijna dertigjarige scheiding, in de maand September e. k. te Tiel te vereenigen, om de, in het bezit van hunnen voormaligen komman- dant, wijlen majoor E. W. van Dam van Isselt, geblevene guidons van het vroeger door hem opgerigte jager-bataljon, en welke doort nabestaanden overhandigd waren aan een i missie van de vereeniging Metalen Kruit, hare Tielsche afdeeling bij die plegtigheid tegenwoordigdeeene eervolle bestemming eene gepaste en plegtige wijze te doen inni en aldus zich kameraadschappelijk te vereen: Ds. J. W. P. Feith te Heino heeft het roep naar de Herv. Gem. te Beemster aai nomen. Beroepen bij de Herv. gem. te Zi poort de heer II. Oort, kandidaat. De Bisschop van 's Hertogenbosch51 van Hooydonk, heeft 11. Dingsdag de nieu» bouwde Kerk te Beek onder Princenhage ingei Zaturdag aanstaande zal eene der verplt den in het gesticht St. Bonardus op de Turfmarkt te Amsterdam haar honderdsten i jaardag vieren. Dit zeldzaam voorrecht valt deel aan Alida Hose, Wed. van T. Spitsba Zij geniet doorgaans de goede gezondheid mag zich verheugen in het bezit van helt geestvermogens en het genot van al hare zintuig Te Hollum op het eiland Ameland bevi zich een echtpaar, dat reeds 60 jaren is gehum de man is 92, de vrouw 87 jaren oud. Hij, schoon slechts met ééne hand geborenoei nog het boerenbedrijf uit en wedijverde in vorige jaar nog met een jongman in het gt maaijen. De stok van zijn zeis is van een I zonder maaksel en sluit om den stomp vant arm, waarin hij zooveel kracht heeft, dat een emmer daarmede regtuit kan steken. De heer V. V. van Amsterdam deelt waarschuwenden proef van hetgeen Nederlands reizigers op den Keulen-Mindenschen spoon kunnen ondervinden het navolgende mede: Dezer dagen nam hij te Arnhem voor i personen plaats naar Deutz. De bagage word Emmerik gevisiteerd en het biljet behoorlijk; stempeld. Toen de trein zich wederom in bei ging zou stellen, werd den conducteur met 1 der stem toegeroepen dat er vier koffers wai achtergelaten. Hij geeft er geen gehoor a V. V. vraagt hem, zoodra de plaatsbiljetten nu ten vertoond worden, of hij eens wil onderti ken of de koffers gem. N°. 33 wel aanwezig tj Hij komt terug, en geeft een bevestigend a: woord. Intusschen blijkt het te Deutz, dat man gelogen heeft. De stations-chef wordt aa gesproken. Deze besluit, na eerst alle sekt van de directie te hebben willen afwerpen, t te telegraferen. Hem wordt het bewijs der ré tatie op het billet vertoond, en daarom verzotl te berigten, dat hij het bewijs der visitatie he gezien. Dit verzoek wordt met aandrang h( haald, omdat anders de goederen uit het Zo: ambt niet zouden worden afgegeven. Het ai woord is, dat met het bagage-biljet de sleutf naar Emmerik moeten worden gezonden. Hl wordt nog eens en herhaalde malen voorgeho; den, dat het genoeg moet zijn het gestempd billet daarheen te zenden en men ook geen lm

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2