I kenbaar makendat voortaan door de hoofd- I ambtenaren en chefs van dienst op het gedrag -hunner onderhoorigeo ten strengste worde toe- ;ezien, en dat de ambtenaren, in het eerste lid er meergemelde resolutie bedoeldzich in den aarbij vermelden toestand bevindende, onmid- ellijk in functie en het genot van tractement orden geschorst, behoudens dadelijk rapport b dezer zake, bij afzonderlijke missive. Ten jide voorts de vereisehte uitvoering te verze- eren van het bepaalde bij het 2° lid der voor- angebaalde resolutie, verzoek ik UEd. Gestr. ;en controleurs aan te schrijvenom op de taten N°. 3 te signaleren de ambtenaren die d meerdere of mindere mate misbruik maken an sterken drank, met aanwijzing der bestraf- ngendie gedurende het jaar op hen zijn toe- ;epasl." Tegen de helft der volgende maand zul- Bn van het reg. Kijdende Art. te 's Hage ver rekken ten einde den 15eo dier maand te Amers- oort aantekomen 1 oflic. en 31 onderofficieren n manschappen en 50 trekpaarden van gemeld orps bestemd om bij het det. van het reg. eldart. ter laatstgemelde plaats gedetacheerd te rorden en om daarmede de transporten diensten lenoodigd voor de legerplaats te Millingen enz. e verrigten. Op de Algemeene Vergadering der aan- leelhouders in de Hollandsche Spoorweg-Maat- ichappijVrijdag te Amsterdam gehouden en raarvan het genomen besluitper telegraaf ont- rangcnis medegedeeld, waren 467 aandeelen rertegenwoordigdook door ingezetenen uit Lei- len, Haarlem, 's Hage en Schiedam, die te ramen 190 stemmen konden uitbrengen, die allen zich verklaarden vóór het voorstel van de Raad van administratiedat zonder discussie werd aangenomen strekkende tot goedkeuring der concessie van 26 April 1860, betreffende den aanleg en de exploitatie van de lijn tus- schen Scheveningen'sHage, Leiden en Woer den en tot het sluiten eener geldleening van tier millioen. Vrijdag heeft de arrondissements-regtbank te 'sHage uitspraak gedaan in zake Teunis IJs- pelder, wonende te Scheveningen. De regtbank heeft hem schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal van een paard, toebehoorende aan den landman de Winter aan den Loosduinschen weg, en hem diensvolgens veroordeeld tot drie jaren correctionele gevangenisstraf en in de kosten. De officier van Justitie te Leiden maakt bekend, dat in den loop der maand Junij jl. door Isaac Gijsman tabakskerver aldaar, is ont vangen een 25-centsstukdragende het jaartal 1849, hetwelk, volgens uitspraak van het munt- collegie, zitting houdende te Utrecht, in d. 16 Julij jl. is verklaard te zijn geschonden. Donderdag is te 's Hage de eerste stoom boot aangekomen hetgeen om der zeldzaamheid wille veel opziens heeft gebaard. Zij behoort aan den heer Paul van Vlissingen van Arasterdam, die met zijne familie een pleiziertogtje naar de residentie doet. Het vaartuigje is smaakvol en gemakkelijk ingerigt; de snelle vaart heeft vol strekt de moeijelijkheden niet opgeleverd die men vreesde, en het is te verwachten dat dit voor beeld door meerdere zal worden gevolgd en men voortaan zoodanige booten op de binnenwateren zal bezigen. De beide kinderen te 's Hagedie ver mist waren zijn Dingsdag 11. terug gebragt. Het was een jongentje van 9 en een meisje van 5 jaren die, gebruik makende van eene kortston dige afwezigheid der moeder, een reisje naar Soetermeer hadden ondernomen tot het brengen van een bezoek aan hunne aldaar woonachtige grootmoeder. De gemeenteraad van Haarlem heeft be noemd tot rector van het Gymnasium Dr. P. J. Uylenbroek en tot praeceptor Dr. T. Hal- bertsma. De Nederlandscbe Gustaaf-Adolf Veree- niging zal dit jaar hare algemeene Vergadering houden te Botterdam op Donderdag den 2eo Augustus aanstaande. De Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk heeft op de adressen van ver schillende classicale vergaderingen beslotenom te verklaren, - ongeprejudiceerd de persoonlijke gevoelens van den heer Mr. C. J. van Heus- denlid der Synode, - dat de eer der Kerk niet toelaat, dal personen, wier instemming met den geest en de strekking van den Dageraad mogt gebleken zijnals leden hetzij van lagere, hetzij van hoogere besturen optreden. - De heer v. H. was met de Synode eenstemmig in hare afkeuring van den geest en de strekking van een tijdschrift, dat zich, onverholen ten doel stelt het Christendom als eene godsdienstdie zich zelve overleefd heeft, af te schaften maar betuigde met zijn schrijven in dat tijdschrift te bedoelen en te blijven bedoelen het streven meer en meer naar waarheid en dat het hoog ste punt, waartoe hij hierin tot dus verre heeft kunnen opklimmen, dit is: erkenning van het religieuse beginsel in en door Jezus Chris tus gemanifesteerd. - De heer v. H. heeft niet opgehouden als lid der Synode zitting te nemen. BUTTENL AN DSCH NIEUWS. Men berigt, dat de Jesuiten uit Napels worden verbannen en hunne goederen aan de Schatkist zijn vervallen. Men begroot hun ge- getal op 496 en van die uit Sicilië zijn verdre ven op 308. Keizer Tu-duck heeft in Cochin China nieuwe moorden van de Christenen bevolen, 't Schijnt eene algemeene vervolging der Chris tenen door de Muzelmannen te zijn, waarvan men op verschillende punten de uitbarsting ziet

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3