laat van zaken aldaar nog altijd bedenkelijk. Fransche oorlogschepen waren te Latakieh a, eu St. Jean d'Acre, om de bevolking, nog steeds eeue zeer verontrustende gezind- aan den dag legde, in bedwang te houden. - Lord Hussel heeft Maandag in het Lager- rerklaarddat Engeland geen bezwaar kan :ngen tegen het zenden van Europesche ien naar Syrië. Door Engeland, Pruissen, IrijkKusland en Oostenrijk is tot dat doel overeenkomst geteekend. De Regering weet nietwelke stappen de Porte ten dien einde nemen. Uit Rome wordt berigtdat de Paus de den Franschen Gezant gedane voorstellen de hand heeft gewezen en verklaard zou ben, dat hij een bijzondere gezant naar Pa- zal zendendie den Keizer de redenen dier >ering zou bloot leggen. Men gelooft niet, Franschen dientengevolge den Kerkelijken it zullen verlaten. Veeleer verwacht men zij, wanneer zij Rome al ontruimen, naar ita Veechia zullen gaan, om des noods spoe- weder bij de hand te zijn. - Zaturdag 11. is het 29e jaarfeest der troons- iijging van Koning Leopold te Brussel met otèu luister en geestdrift gevierd. Uit alle den des lands waren aldaar personen zaam- loeid die den Vorst de hulde van een dank- volk wilden brengen. In den voormiddag lomden dè bewoners der voorsteden in digte ipen aanblijkbaar onder den gunstigen ruk der afschaffing van de gemeentelijke ac- die juist Zaturdag was in werking ge len, terwijl iedereen met genoegen vernam, des middernachts alle barrières rondom Brus- warcn weggeruimd en de aldaar gestationeerde «niesen verdwenen. Een treffend blijk van nationale belangstelling die men alleen daar waar publieke geest heerscht en het Con- lutioncle leven zich openbaartwerd gege- doordien de verschillende troepen uit iedere irstad zich tot een statigen optogt vereenig- die voorafgegaan werd door pachters te rd, terwijl men in het midden van iedereu et eenige wagens opmerkte met symbolische aren, die op de afkondiging der afschaflings- zinspeelden. Later werd in de kerk St. Gu- e een plegtig te Deum gezongen onder de ling van den Kardinaal aartsbisschop van chelen en in tegenwoordigheid van een aau- hooge geestelijken. Die plegtigheid werd bij- uoond door den Koning, den Hertog en de iertogin van Braband en al de leden van het ups diplomatique, de Fransche gezant uitge- mderd. hTa den afloop hield Z. M. eene revue over de «rgerwacht, die 25000 man sterk voor Z. M. ifileerde en gevolgd werd door eene onafzien- are menigte, bestaande uitsluitend uit werklie- len van allerlei leeftijd en beiderlei geslacht welks middeu de Koning zich begaf. Naar het paleis teruggekeerd ontving Z. M. de ge- lukwenschen van verschillende staatsligchamen en nam met de koninklijke familie deel aan een banket door de leden der provinciale raden gegevenwaarbij o. a. een Volkslied werd ge zongen in plaats der Brabanqonnedat ook voor een deel ten doel hadom de goede ver standhouding tussehen België en Nederland uit- tedrukkenen algemeen veel indruk maakte, zoodat het op aller verlangen door het orkest moest worden herhaald. De beruchte Lola Montez, gravin van Landsfeld, is den 4en Julij jl. te New-York aan de gevolgen eener beroerte overleden. PER TELEGRAAF. LONDEN, 24 July. Consols3 pCt. PARIJS, 24 Julij. Rente WEENEN, 24 Julij. Metaliek. Nationale Wissel p. Londen. 93' 67.75 69.90 79.85 12.64 97}! 39t'T «A 42| Ü02! lOOf 81 97! 5 0 J -§• 27 74! 58 AMSTERDAM, 24 Julij. Nederland Werkelijke Schuld 2J pCt. Certificaten 4 spanje Obligatiën1^ Binnenlandsche3 Portugal te Londen3 1856/59 3 rusland Hope 1798/1816 5 1828/29 5 Stieglitz Comp 4 1855 5 oostenrijk Metaliek5 2i k Kente Amsterdam. 5 r Nationale5 Markten flaauw. Amsterdamsche beurs in't begin flaauwer, sluit vast. 's HAGE, 24 Julij. De discussion in de Tweede Kamer zijn op heden voortgezet over de verbindingen der spoorweglijnen in het midden des lands benevens de daarop voor gestelde amendementen. Die araendementen zijn ver dedigd en bestredenmaar nog niet in stemming ge komen. De heer Delprat zal in verband met zijn amendement, om een overgang bij Gorinchem te ver krijgen voorstellen de lijn van Rotterdam - Moerdijk te vervangen door een lijn van Rotterdam - Papen- drecht - Gorinchem. Morgen voortzetting. Nog is besloten de discussie over de enquête be trekkelijk de waterstand van de Maas te doen volgen achter die over de spoorwegwet en daarna over ver hooging hoofdstuk oorlog en de dag der discussie over het wetsontwerp regterlijke inrigting nader te bepalen - dus vooreerst niet te behandelen. WEENEN, 24 Julij. Men berigt, dat de Porte alle interventie weigert.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3