EIDSCH DAGBLAD. J Dingsdag 24 Julij. A". 1860. >-o. 122. Het Dagblad kost. in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. (poortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.j t. 9 m.; 9 o. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.j 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: Jsmorgens te 7 ure 30 min., sidclags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders iandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen nitgezon- ird. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den eden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINTNENLANDSCH NIEUWS. - Z. M. heeft benoemd tot regter in de mdissements-regtbank te Brielle Mr. J. J. ile, Advocaat te Breda; - op verzoek eervol (slag verleend aan Dr. J. Bosscha Jr., als kolopziener in het 3e schooldistrict der pro- icie Zuid-Holland en aan den adsist. voor de ast der Nederl. bezittingen ter kust van Gui- jF. Nieuwenhuizen. Zaturdag 14 Julij had Amsterdam, bij iigenheid van het houden eener predikatie door Chronik, na afloop daarvan eene demon- ratie plaats door een aantal Israëliten uit den «leren stand, waarbij deze zelfs tot dadelijk- den overgingen, zoodat Dr. Chronik, ofschoon sor eenige policie-agenten beschermdslechts maauwernood zijne woning kon bereiken. Dr. C. ihoort tot eene vereenigingdie de bestaande men van eeredienst onder de Israëliten ge- nikelijk wil verbeteren en met onzen tijd in raeenstemming brengenwaartegen de geeste- jtód zich verzet. - Te Utrecht laat zich des Zondags avonds half zeven ure het korps muziekanten der itostdoende Schutterij in de Maliebaan voor publiek hooren. - De Vereeniging ter bevordering van fabriek- handswerksn ij verheid in Nederland zal hare itgende algemeene vergadering dit jaar op Woens- ig den 15en Augustus aanstaande te Zwolle «uden. Onder de voorstellenop de punteu van be drijving voorkomendeis één van de afdeeling msterdam, strekkende dat de Vereeniging zich de Hooge Regering zal wenden met het ver lek, dat niet alleen een ijk der gasmeters wordt opgeschreven maar ook een toezigt wordt ge nt op de drukking en de hoedanigheid van "ft gas, - en een van de afdeeling 's Herto genbosch om de onzekerheid te doen ophouden van den rechtstoestand der vreemde vennootschap pen. Voorts vijf voorstellen van de afdeeling Leiden waarbij gevraagd wordt een onderzoek naar de belemmeringen die elke industrie en allen te zamen ondervinden, om zonder pro tectie de buitenlandsche concurrentie te kunnen wederstaan- en behelzende de vraagwat er meer te doen is dan reeds is gedaanom van de Hooge Regering te verkrijgen de afschaffing van patentrecht en van den accijns op de brand stoffen en welk nut het verhandelde in de Bel gische Kamer der Volksvertegenwoordigers kan hebben omtrent het wetsontwerp tot afschaffing der plaatselijke accijnsentot verbetering van ons eigen gemeentebelastingstelsel, vooral met het oog op onze Nijverheid, - en eindelijk een voorstel van de afdeeling 's Gravenhage betref fende de middelen, om van onze nabuurstaten te verkrijgen eene hervorming hunner tarieven van in-, uit- en doorvoer, waardoor wederkeerig aan den Nederlandschen fabriekant zoodanige vrij heid en afzet zijner voortbrengsels op de vreemde markt gewaarborgd wordt, als in zijn land de vreemde fabriekant geniet. Het nummeren der hoofdgebouwen in de Haarlemmermeerpolder is afgeloopen en daaruit blijkt, dat er thans 1570 woningen zijn. In Februavij 1856 waren er 387 burgerwoningen en 164 boerderijen. In de aanstaande Algemeene Vergadering der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen zal een voorstel van bet departement Tiel worden behandeld, daartoe strekkende, dat de Maat schappij zich wende tot de Staats-Commissie voor Statistiek, ten einde deze zoodra mogelijk verzamele eD openbaar make eene StaAistïëh'Vau^ bet schoolverzuim, daar in ons Vj^Ierlaiul door *K een aanzienlijk getal schoolpligtijïe'.kinderen de school of in het geheel nietoUpi'eJ' geregeld

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1