een liefdadig mcnsch is en eene philantbropische instelling een liefdadig doel heeft. - Toetsen we hieraan het een en het ander, wat den naam van philanthropic draagt. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantong. te Gouda Mr. G. J. Berkkofl, te Al phen tot griffier van het kantong. te Alphen Mr. A. W. Hartmanadvoc. tè 's Gravenhage; tot ontv. der dir. bel. en ace. te Vianen c. a. Ch. N. de Kidder, thans te Druten c. a. - Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. E. llageman als dir. van het postkantoor te Zwolle en ingetrokken de benoeming van Jhr. E. J. van Holthe als ontv. der dir. bel. en ace. te Rijp en in zijne plaats benoemd E. G. de Gelder, thans ontv. te Werkhoven. Bij het regement rijdende artillerie alhier in garnizoen is de 2e luit. baron Taets van Amcrougen van het 2e reg. vesting-artil. in zijn rang overgeplaatst. Het aantal kweekelingen op 's Rijks kweek school te Utrecht voor militaire geneeskundigen voor de dienst hier te lande, zal den len Sep tember a. s. met een zestal worden vermeer derd. Het gedicht «Zijn", door Dr. E. Laurillard, uitgegeven door den Boekhandelaar M. M. Couvee te 's Hage ten voordeele van de weduwen en weezen van de verongelukte bemanning der Sche- veningsche pink de Jongt Arend", heeft opge- bragt 701.46. De storting van dit bedrag kon niet vroeger geschieden, daar van de kleinste plaatsen in ons land bestellingen waren ontvangen en het in casseren daarvan op min kostbare wijze eenige vertraging te weeg bragt. Te Amsterdam is eene vereeniging tot hervorming van de Nederl. Israelii, kerkelijke eeredienst tot stand gekomendie haar regle ment heeft vastgesteld in cene algemeene ver gadering, welke door Mr. A. S. van Nierop werd geopend met eene uitvoerige redewaarin hij het doel der vereeniging aanwees, om de Oostersche godsdienst met de Westersche be schaving in overeenstemming te brengen. - Zij tracht dat doel te bereiken door prediking en geestelijke opwekking, door invloed uitteoefenen op de inrigting en samenstelling van het ker kelijk bestuur; - door de hervorming der be staande instelling tot opleiding van geestelijken te bevorderen, - door daartoe aanleiding vin dende in overleg te treden met de besturen der bestaande instellingen en door vertoogen te doen bij de staatsmagten. Indien deze middelen niet leiden tot bereiking van het doelwordt in overwegiug genomen of nog andere middelen kunnen worden aangewenddan wel of het on vermijdelijk is eene nieuwe instelling van kerk- genootschappelijken aard te vestigen. Heden Donderdag vierde de Eerw. Pastoor H. Tomasomringd van zijne ami nootenbloedverwanten en vrieudenbij openbare godsdienstoefening in de H. Lodei kerk het feest zijner 50-jarige priesterlijke di Na het zingen van het Veni Creator be! de Eerw. Heer Mosmaus, Pastoor te Alken de kansel en schetste in verband met de f; viering de hooge waardij en de belangrijk der priesterlijke bediening. Hij stelde den pi ter voor in zijne betrekking tot zijn Heer, plaats hij in meer dan een opzigt bekleeddt en in zijne betrekking tot de maatschappij, hij heiligde door zijn gebed, zijne besturio en zijne liefde, - waarop ZEerw., de woor van Maria (Luc. 1:46, 49) op den jubil toepassende, hem die in den mond lagif ziel maakt groot den lieer enz. Na gepaste genwenschen wekte hij den jubilaris op tot li aanheffen van den lofpsalm en nadat twee li des jubilaris achternichten de H. CommA hadden ontvangenhad eene plegtige procell plaats en eindigde de feestviering met het i gen van het Te Deurn laudamus. - Neendi mede .eindigde zij nietwant voor de belangs lende menigte het kerkgebouw verliet, hie eenige weezen een lied aandat zij zeker i zongen namens die jeugdige lotgenooten, men overal aantreft, omdat de Allerhoogste l Zon laat schijnen over allen en Zijn gr: Zoon kinderen tot zich riep en zegende en; den invloed Zijns Geestes niemand is uitgs ten, - al wil menscbelijke wijsheid schiften scheiden. Dat lied mogt ieder op de lippen nemen en het uitdrukt in liet hart omdragen en de slol zal verhooring vinden. FEESTZANG TER GELEGENHBID VAN HET VIJFTIGJARIG PÏI TERSCHAP VAN DEN WELEERWAARDEN HEE1 H. TOMAS. Heft aanheft aan een blijde toon Heft aan een lied van vreugd! Want God ziet van zijn' Hemeltroon Genoeglijk op de jeugd Die eenen Priester hulde geeft Op 't Vijftigjarig feest. Uit feest, door Scheppers hand geweefd Verrukk' U aller geest! Komtsiert hem met een gouden kroon Als blijk van dankbaarheid. Zijn' deugd ontvange eens den loon; Voor zijn menschlievendhcid SOLO. Goede Godverhoor het smeeken Van ons weezen at te gaar Laat hem vreugd noch lust ontbreken, Schenk hem menig heilvol jaar! Kroon zijn' zorg en at zijn pogen Met een' zegen eêl als goud Tot zijn' ziel aan 't stof ontogen U in eeuw'ge vreugd aanschouwt.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2