I aire gevangenisstraf, wegens moedwillige ver wonding van een jongetje door het op straat afschieten van een kamerpistool. Van eene goede onderrigte zijde wordt ons medegedeeld, dat op een verzoek van een deel der Leidsche schooljeugdom een gecos- tumeerden optogt, te houden, door de Regering afwijzend is beschikt. Volgens het programma moest de optogtevenzeer als die in de vorige maand is gehoudenafbeelden den intogt van den Hertog van Anjoubiunen Antwerpen; - maar terecht werd het minder gepast gevonden, dat een met zooveel luister plaats gehad hebbende optogtwaaraan wat pracht van costumes betrof geene kosten waren gespaard geworden en die met bijzondere zorg historisch getrouw was we dergegevenzoodat inwoner en vreemdeling daar van met lof gewagenthans door de schooljeugd als het ware zou worden nageaapt of geparodi eerd, waardoor weinig erkentelijkheid zou wor den betoond aan de moeite, ijver en kosten, door het Leidsch Studentencorps besteed. (Van eene andere zijde is de vraag gedaan of, nu de tweede optogt van den Hertog van Anjou te Leiden niet zal worden voorgesteldhet onlangs zoo jammerlijk teleurgestelde Alphen than3 niet eenigermate eene vergoeding zou vinden, wan neer de schooljeugddie er toch al kosten en moeite voor heeft besteedzich daarheen begaf?) Dingsdag morgen te half negen ure is een persoon in de Looijerstraat48 jaren oud naast zijne vrouw dood te bed gevonden - naar men zegt ten gevolge van het gebruik van ster ken drank bij gelegenheid van eene trouwpartij. Hij was des avonds te voren smoordronken naar huis en te bed gebragt en is vermoedelijk 's nachts gestikt of door een beroerte getroffen. De plaatselijke accijns op de volgende ver bruiksvoorwerpen hebben in de maand Junij 1860 meer dan in Junij 1859 opgebragt: van bet gemaal 1608.86{, van het geslagt ƒ314.13, van den wijn/1666.12Jen den genever1899.06. De gemeentelijke accijDsen hebben over het le halfjaar in 1860 f 17050 of ongeveer 20 pCt. meer opgebragt dan over het le halfjaar van 1869. Volgens telegrafische berigten uit Batavia, heerscht tot 24 Mei op Java de meest volmaakte rustook luiden de tijdingen uit Banjermassing gunstig en komen de zaken aldaar op beteren voeten. - Aangekomen schepenMargaretha SimonettaKapt. HoffmanWassenaar Hof steeNicot, Amesz.; Prins Frederik der Neder landen de Wit; Adriana JacobaDetmers. BUITENLANDSCH NIEUWS. De door zijne geschriften gunstig bekende natuurkundige Dr. G. H. Schubert is den 2rn Julij op 81 jarigen leeftijd te Munchen overle den, alwaar hij vele jaren hoogleeraar en een van de oudste leden der Akademie van wetenschappen was. Voor eenigen tijd heeft hij zijne briefwis seling met de hertogin van Orleans uitgege Op de Oostenrijksche staatsbegroot weder 100 millioen voor het departement oorlog uitgetrokken en wat het meest er behalve de teleurstelling der groote bezuim gen die men verwacht, is het bedrag van millioen voor het onderhoud der 5000 man pen van den hertog van Modena, terwi hertog schatrijk is. Uit Bern is de Majoor Ost naar S vertrokken om namens eenige Zwitsers baldi een eerekarabijn aantebieden. Naar men zegt zal de Paus op aaud gen van de Fransche regering spoedig een berale wetgeving uitvaardigen. De bisschop van Londen heeft 11. turdag avond in het Hoogerhuis van Engel verklaard, dat het tijdstip gekomen was, o afwijkingen, die de anglikaansche geesteli zich in de uitoefening der kerkdienst ver! lovendoor tusschenkomst der wet te verhi ren. De ongeregeldheden iu een kerk bij I den duren thans een jaar en de dienst >1 wordt, ten gevolge van de stijfhoofdigheid geestelijken, in tegenwoordigheid van 70po! agenten uitgeoefend. Te Londen is het belangrijk berigti vangen, dat de Great Eastern behouder zonder de minste moeite de haven van S York is binnengeloopen en gedurende des o togt gemiddeld 333 zeemijlen daags heeft afgd De 3000 fransche zangers hebben bij vertrek uit Londen ieder een franschen ten geschenke ontvangen- de ambtenam douanen in Frankrijk waren door dat ga aantal Bijbels zoo verschrikt, dat zij zehd aangehaald en in beslag genomen. Uit Ostende wordt berigtdat de regent van Pruissen aldaar in het begii volgende maand wordt verwacht en de li der koningin van Eugeland wachtendit gen Soptember wordt te gemoet gezien. De; heeft voor den geheelen duur van het badssij het hotel van den heer van der Heyden mers afgehuurd. De Belgische Senaat heeft ook het 2' an. het wetsontwerp tot afschaffing der gemeeutai; sen met eene groote meerderheid aangeno: Al de tot dusver uit Syrië aangelt: brievenbevestigen de gruwelendie door Drusen en Turken gepleegd worden. DetHjs derheden die deze brieven behelzenzijn I veringwekkend. Zoo schrijft o. a. den heer Bo seau, chef van de zending der Jesuiten in Sn dat 1200 Christenen, die in een bosch mijlen afstands van Saida gevlugt waren de Drusen omsingeld werdendie het boscl de vier hoeken in brand staken en ieder vlugten wilde ombragten, zoodat geen en der Maronieten aan de slagting ontkwamen, de omstreken van Saïda zijn de wegen vendien met de lijken der Christenen als

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2