klein verborgen kabinet op zoodanige wijze doen daarstellen dat de personen welke in de kamer des Keizers ontvangen werden dat kabinetje niet ontwaren konden. Keizer Napoleon liet al de hem bezoekende Vorstelijke personen altijd op eene en dezelfde plek plaats nemen en zelf zat hij ook altijd steeds op dezelfde plaats. In het verborgen kabinet nu bragt een stenograaf de gesprekken, welke de Keizer met de verschillende Vorsten hield, op het papier. Dat verborgen kunst stuk is eerst na zijne afreis ontdekt geworden. De kommandant van een Fran9ck schip heeft van zijn verre reis een aap van de familie der Cynocedalen medegebragt, die zeer zeld zaam is en die hij aan den zoölogischen tuin te Marseille heeft ten geschenke gegeven. Het voorkomen van dit vierhandig dier is zeer vreemd, zijn zeer langwerpig voorhoofd, waar van de bek tweederde gedeelten beslaatde wenk- braauwen hoog, die de met vleeschkleurige oog haartjes voorziene kleine oogen begrenst, zijn hooge en slanke ledematenzijn staart even lang als zijn ligchaam, onderscheiden hem dui delijk van alle andere apensoorten. De kracht van dit dier is ontzaggelijk. - Men heeft het met een zeer dikke ijzeren keten in zijn hok moeten binden en zelfs zijne vreesselijke honds tanden, waarmede hij groote schade aanrigt, moeten afzagen. Te Antwerpen is weder een groot gebouw met koopwaren in de nabijheid van het Stadhuis afgebrand. Een werkman is door een waterwa gen overreden en zwaar gekwetst. In eene zendingsvergadering te Leicester in Engeland gehouden bragt een der sprekers een belangrijk verslag uit over de gouverneurs en bonnes, die met de opleiding belast zijn van de kinderen van het koninklijk huis. Al de hoofden der verschillende bedieningen van het paleis bleken in alle opzigten uitstekende voor beelden van christelijken wandel te zijn. Den 17 Julij wordt te Coblenz eene bij eenkomst gehoudenom over de afschaffing der Rijntollen te beraadslagen. Men wenscht zeer, dat alle belanghebbenden deel aan deze bijeenkomst nemen, opdat de uiting hunner wen- schen en inzigten op zoodanige wijze geschiede, dat de daartoe gerechtigden daarin nieuwe aan leiding vinden om de zaak krachtig ten einde te brengen. Over de noodzakelijkheid der afschaf fing van de Rijntollen kan meent men slechts ééae stem zijnen zelfs de grootste vereerders van het bestaande en van historische overleve ringen zullen dit overblijfsel der middeneeuwen gaarne prijs geven, hetwelk reeds vijf eeuwen geleden door een Engelschen kronijkschrijver eene groote dwaasheid der Duitschers genoemd werd. Er is te Londen eene dames-vereeniging gevormdom giften intezamelen tot ondersteu ning van de zieken en gewonden der weduwen en weezen van Garibaldi'9 volgelingen en van allenwelke in Palermo en elders door den strijd behoeftig zijn geworden. - De gravin van Shaf tesbury staat aan haar hoofd. In de pakhuizen van Liverpool liggen thans 1.300.000 balen katoen opgestapeld. Zulk eene hoogte heeft de voorraad van te voren nog nooit bereikt, de stedelijke autoriteiten heb ben dan ook gemeend buitengewone maatregelen tegen brandgevaar te moeten nemen. In Parijs is wederom een jong mensch, die in tien jaren het geheele van zijn vader ge- erfde vermogen doorgebracht hadop het denk beeld gekomen zich te verloten. De circulaires r waarin tot deelname aan deze loterij wordt uit- genoodigd, luiden als volgt: «Verloot wordt: een jongman van 29 jaren vier voet acht duim lang en van een goed uiterlijk. (Hij is voor 't ove rige ook te zien). Wanneer de winner een man is, wordt het millioen, dat de opbrengst der loterij zal zijn, met hem gedeeld, zoodat hij zuiver 499,000 francs wint; is het eene vrouw, dan staat haar de keus tusschen den persoon des jongen mans en het halve millioenvrij; wie zij ook moge zijn, zij moge zooveel jaren tellen als haren op hst hoofd, de jongeling verpligt zich haar te huwen, wanneer zij het wenseht." De jongman gelooft tegen het einde van den zomer al zijne loten te zullen hebben verkocht: PAAELE1Ï. Een mensch, wien een heilige ijver doorgloeit, is in staat een geheel volk te veranderen. Joannes Chrysostomus AMSTERDAM, 6 Julij. 129 ffi Bonte Poolsche tarwe 352. 126, 127 ffi Pruissische rogge 225 a 228. 118 ff Petersburger 194. Augustus 190. October 194. Koolzaad Êf. lager. PER TELEGRAAF. LONDEN, 7 Julij. Consols 3 pCt. 93* PARIJS, 7 Julij. Rente 68.82 WEENEN, 7 Julij. Metaliek 70.65 Nationale 79.60 Wissel p. Londen 12.64 AMSTERDAM, 7 Julij. Nederland Werkelijke Schuld 2* 63** Certificaten 4 98* Spanje Obligation H 39 rV Binnenlandsche 3 48* Portugal te Londen 3 44* 1856/59 3 - 42 Rusland Hope 1798/1816 5 102* 1828'29 5 Stieglitz Sc Cornp. 4 1855 5 98 Oostenrijk Metaliek 5 51 tt 2* 28tV Rente Amsterdam 5 m 74* Nationale 5 58** Beurs fiaauw.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3