I Te Straatsburg heeft 11. Vrijdag een zware Brand gewoed, die twee huizen geheel in den |sch legde en andere gebouwenwaaronder de Hads-bibliotheek en het gymnasiumaanmerke lijk beschadigde. Vijftig studenten in de theolo gie hebben alles verloren wat zij bezaten zeven thoolkamers zijn geheel verdwenen. De Markies Antonini heeft zijn ontslag iraagd als gezant van Napels te Parijs. Bijzondere brieven uit Rome stemmen aria overeendat aldaar eene crisis op han- is; de houding (jer partijen is van uitda- pden aard. De inhechtenisneming van den bisschop 0 Imola heeft den paus nog meer verbitterd imaalft op Piemout dan hij reeds was. Er is entengevolge op het Vaticaan reeds sprake n een naderen krachtiger en meer bijzonder itdinië en Victor Emanuel treffenden banvloek. - De stad Glasgow in Engelandde meest iritónsche stad, waar men geregeld driemalen Kjdags ter kerke gaat en niemand op den Kisten dag der week rooken mag op straat of ■mink maken in huisis weder even Garibaldi- ■eziud als ze vroeger Kossuth-gezind was. Eenige Kjke inwoners hebben als geschenk een com- Ket stoomschip naar Sicilië gezonden. I Uit Lissabon wordt de ontbinding van lit Ministerie berigt. I In den loop dezer maand zal de spoorweg Ijsscheu Weenen en Munchen geopend worden, parijs komt dan in rechtstr'eeksche verbinding pet Weenen; - dagelijks zullen twee treinen Boopendie den afstand tusschen beide steden In 37 uren zullen afleggen. I - Het schijfschieten te Wimbledom, door de [Nationale vereeniging van Engelsche scherpschut- |tas georganiseerdis Maandag 11. door koningin |Tictoria geopend, die zelve het eerste schot deed Ifo bij die gelegenheid onderscheidene adressen po dankzegging en gelukwensching ontving. [Op een van die adressen antwoordde de ko ningin dat zij volgaarne deze aanmoediging W willen geven aan een corps, dat zich ten doel stelt de vestiging van eene duurzame magt, Itot verdediging des vaderlands. Door middel vso een ligten rukwelke de koningin deed aan een zijden koordwerd het signaalschot uit een na te voren naauwkeurig gerichte buks gelost; de kogel vloog in het centrum van de eerste schijf. De commissien van de Belgische Senaat lebben, naar men verneemt, geconcludeerd tot de aanneming van het ontwerp tot afschaffing der gemeentelijke accijnsen en wel met twaalf stemmen tegen twee; twee leden hebben zich bon gevoelen voorbehouden. LAATSTE BERIGTEN In de zitting van de Provinciale Staten van Zuid- Uolland van heden heeft de Voorzitter medegedeeld, ht door de afdeelingen benoemd Zijn tot Voorzitters ill heeren): Meteterkamp vin den Berch van Heem stede, Rengers van Warmeuhuijzenvan Koetsveld, van Heteren Gevers en Nedcrburg; tot Onder- Voorzitters, de heeren: van Reede van Oudtshoorn, Rooseboom, Mock, Vaillatit, Tieboel Siegenbeek en van Bijiandt en tot Rapporteurs, de beeren: Slinge- land van Hoogstraten, C. W. Hubrecht. Elink Sterk, P. F. Hubrecht en Vernède. Aan de orde van den dag waren de beraadslagingen over het voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijzi ging van art. 1 en eenige andere artikelen der regle menten voor de polders Heukelom, Asperen en Spijk. Ai de voorgestelde wijzigingen werden aangenomen. Op voorstel van den heer Willemsteijn werd met 35 tegen 31 stemmen besloten tot de weglating der arti kelen 97 en 98 uit de reglementen voor Heukelom en Spijk en artt. 98 en 99 uit dat voor Asperenbe palende de wijze hoezoo noodigde lasten zouden worden geïnd. Hierna zijn de reglementen in stemming gebragt en met 63 stemmen tegen 2 (de heeren Hoogendijk en Gevers Deynoot) goedgekeurd. Zij zullen alsnu naar de Staten van Gelderland wor den verzonden, die de door deze vergadering verwor pen artikelen reeds hebben aangenomen, zoodat ten deze waarschijnlijk de koninklijke beslissing zal wor den ingeroepen. Hierna zijn de beraadslagingen geopend over het reglement voor het heemraadschap van Voorue en Putten. De heer Preuijt heeft zich in eene zeer uit voerige rede tegen de vereeniging dezer beide water schappen verklaard. De heeren Keijzer, Hein, Hogendijk en Lette van Oostvoome hebben in gelijken zin gespro ken. De heeren van den Berch van Heemstede en van Hoogstraten hebben de vereeniging verdedigd. Morgen voortzetting der discussie. P AARLEN. Leer verdragenzonder klagen win gij zijt Wie verdraagt, schoon gejaagd, wint den atrijd. AMSTERDAM, 4 Julij. 129 f? bonte Poolsche tarwe f 360, f 362. 76 kilo dito 360 van boord bij partij. 123127 nieuwe Pruissische rogge 215, 231. 117 ffi jarige Peters- burger 192, op levering per 2100 kilo Julij f 187. October f 195. PER TELEGRAAF. LONDEN, 5 July. 93; PARIJS, 5 Julij. 68.85 WEENEN, 5 Julij. Metaliek 70.15 Nationale 79.30 Wissel p. Londen 12.62 AMSTERDAM, 5 Julij. Nbderland Werk.elgke Schuld 2J - 64 Certificaten 4 - 98; Spanje Obligatiën li 39; - Binnenlandsche 3 - 48; Portugal te Londen 3 - 43; 1856/59 3 42i Rusland Hope 1798/1816 5 - 102 1828'29 5 100; Stieglitz Corup. 4 si; 1855 5 98; Oostenrijk Metaliek 5 51; 2i 27; Rente Amsterdam 5 74i Nationale 5 58'

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3