Bij de Hervormde Gemeente te Workum is beroepen Ds. G. A. Fijn van Draat te Zwart sluis en bij de Kemonstrantsche Gemeente te Delft Dr. J. W. Bok te Oude Wetering. Ds. K. F. ter Nooy Apèl te Delft heeft het beroep naar de Nederduitsche Hervormde Gemeente te Amsterdam en Ds. D. Beeckman te Noordwijkcrhout dat naar de Joure aange nomen. Ds. G. L. Fruitier de Talma te Scher- penzeel heeft voor het beroep naar de Ilerv. Gemeente te Zeerijp bedankt. Heden Woensdag wordt in het lokaal van het Ministerie voor de Zaken der Hervormde Eeredienst enz. door den Minister van dat De partement, de Algemeeue Synode der Hervormde kerk in Nederland geopend. Te Kampen is Zondag morgen een hevig onweder uitgebarsten vergezeld van hagel en z waren stortregen. In de stadsweide zijn een paar koeijen door den bliksem geslagen. De handel in aal neemt in de omstreken van Drenthe aanmerkelijk toe- het oude pond geldt aldaar 30 a 40 cents en brengt te Lon den f 1.80 a 2.50 op. Bij den wedstrijd van grasmaaiwerktuigeu Zaturdag 11. onder Loosduinen gehoudenwerd de le prijs behaald door een werktuigdat in 50 min. 45 Ncderl. roeden zeer goed en kort afgemaaidde 2C prijs door dat die oppervlakte in 70 min. vrij goed afmaaide; - en de 3® prijs door het werktuig, dat zulks in 74 min. deed. Te Botterdam is het bouwen eener nieuwe school met onderwijzerswoning in den Oppert aangenomen voor 31.488. In ons nomuier van gisteren staat onder de laatste berigtendat bij de Provinciale Staten is ingekomen een verzoek van de Commissie van oppertoezigt en beheer der Kweekschool voor Zeevaart te Leiden om eeue Provinciale subsidie vdn 13.000; dit moet zijn f 1300. BUTTENLAN DSCII NIEUWS. De president der academie van weten schappen te Parijs, de heer Elie de Beaumont, heeft den directeur van het koninklijk museum in België kennis gegeven, dat eene commissie, bestaande uit de heeren ChevreuilFlourens en Velpeau, belast is zijne verhandeling te onder zoeken over de Catalepsieparalysie en lethargie, en waarin hij de mogelijkheid aantoont om het dierlijk leven gedurende een onbepaalden tijd op te heffen, om de drenkelingen zelfs nadat zij twee dagen onder het water zijn gebleventot het leven terug te roepenen om de bevroren lieden na zeer langdurigen tijd bij te brengen eindelijk om de doodstraf door de kunstmatige catalepsie te vervangen. Dit alles staaft de schrij ver door het voorbeeld van Hindoe's, die zich maanden laten begraven, door de verstijvingen, door den heer Gcoffrov der St. Hilaire bewerk stelligd en door de waarnemingen vau de !i: ren Séguin en Duméril op de herlevend® van paddendie gedurende jaren in doozen 1 waard waren. Diugsdag is het stoffelijk overschot v prins Jéröme met de meeste plegtigheid ter aaj besteld. Alle hier aanwezige vreemde gezan; waren daarbij tegenwoordig. Langs den s, dien de stoet passeerde, was eene ontzetten volksmenigte op de been gekomen. Garibaldi heeft het volgende besluit vaardigd: -Overwegende dat de Jesuiten en 1 guoristen gedurende het treurig tijdvak van 1 bewind der Bourbons de krachtigste werktuig van het despotismus geweest zijn, en uit krat! der hem verleende volmagtbesluit de Dictak de corporatiën der reguliere geestelijken, well in Sicilië onder de verschillende benamingen n genootschappen en huizen van Jezus en vand» verlosser bestaan zijn ontbonden. De bijzondc personen, welke daarvan deel uitmaakten,^ van het grondgebied des eilands verbannet hunne bezittingen zullen met het domein <3 den Staat worden vereenigd. Onder de voormalige ambtenaren op Sicili hebben talrijke arrestatiën plaats gehaddaar onder zijn eenige aanzieniijke personen. Het volt dringt er op aan dat ze onmiddelijk gefusilleer! worden. Er zijn ook weer eenige policieagentt vermoord. Garibaldi heeft eenige kolonnes naar ba binnenland van bet eiland gezonden tot ha stelling der rustmaar zijn ministerie is inps pulair, vooral de minister Crispi. In weerwil van de oneenigheden tusschen tl steden en dorpen en van den tegenstand dia het innen der belastingen ondervindt, bestas! er bij de bevolking nog altijd dezeltde zucht os de Napolitanen te verjagen. Uit Genua wordt geschrevendat Gari baldi voor 460,000 francs eene schroefstoom boot van 800 tonnen inhoud en 300 paarden krachten heeft aangekocht en dat dit stoomschip Provincie geheetenen aan eene Fransche maat schappij toebehoord hebbende, te Genua sa aangekomen. Het is de vierde stoomboot dow Garibaldi aangekocht. De andere drie zijn: df Amsterdam, de Helvetic en de Belzunee. Oot zijn er twee stoomslepers. Als een staaltje hoe het te Kome toegaat, wordt gemelddat generaal Lamoricière affuittn voor het geschut besteld en bevolen had, dat dag en nacht daaraan zou gewerkt worden - maar bij het bezoek der werkplaats gewaar werd, dat men niet bezig was met het maken van affuitenmaar van nachttafeltjes voor een se minarie. De particuliere brieven uit Kome komen allen daarin overeendat aldaar eene crisis op handen is. De houding der partijen is van uil dagenden aard. Prins Galitzin heeft te Louden een cou-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2