EIDSCH DAGBLAD. J N°. 404. Dingsdag 5 Julij. A®. 4860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 n. 42 m.; 12 n. 7 m.; 3 u. 4 m.; 13 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: '6morgens te 7 ure 30 min., middags te 12 nre, 's namiddags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders andag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks té ore. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uriv Zon- en Feestdagen uitgezon- ttd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den inden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 nre en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 nre. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. de Koning heeft bij besluit van Junij jl. eenige nadere bepalingen vastgesteld, utreot de bezoldiging en de pensioenen van ledikanten bij de protestantsche gemeenten in 'ederlandsch Indië. Z. M. heeft benoemd tot regter in de ondissements-regtbank te Utrecht Mr. J. J. «Leeuwen Jr., thans subst. griffier; in diens Mr. C. G. C. van Hengst, thans regter laster, en in diens plaats Mr. J. E. van Loe- en, Advocaat te Utrecht; - voorts vergund Mr. E. G. Lagemans het aannemen der DÜerscheidingsteekeuen van ridder der orde van rooden adelaar 3e kl., hem door den Prins- ;ent van Pruissen en aan C. van der Does ran ridder der Leopoldsordehem door den oning der Belgen geschonken. De Keurvorst van Hessen zal ook dit jaar zeebaden te Scheveningen gebruiken. De Minister van Justitie zal Woensdag Julij geene audiëntie geven. Het regerings-antwoord op het algemeen «slag der Tweede Kamer betreffende het wets- otnerp der staatsspoorwegen is gereed- dat etsontwerp is aangevuld met de Drentsche lijn u tevens met eene bepalingdat bij de wet zal wden uitgemaakt, op welke punten gelijktijdig ut het aanleggen der spoorwegwerken zal wor- len aangevangen. Te Willemsoord schijnt men met den aan eg »aii het nieuwe drooge dok goed te zullen !'agen; - men gaat druk voort met bet leggen rollagen in de kuipin 7 dagen hebben 'en metselaars er 170.000 waalmoppen ingelegd. De weduwe van een der verongelukten bij "t onheil der Capelsche stoomboot heeft tegen 'e ondernemers een geding begonnen met eisch '°t schadevergoeding, op grond der werkeloos heid van den kapitein en van het ontbreken eener kleine boot, zoo als de concessie vorderde. De eerste haringjager is Zaturdag te Vlaar- diDgen aangekomen met 36 ton maatjes- en 7 ton volle haring en is daarvan verkocht tot 600 pr. ton. -Men zegtdat eene aanzienlijke hoeveel heid Schotsche haringdie zacht en slap en van minder qualiteit is, naar Botterdam werd ge zonden om bij aankomst van den eersten haring jager in plaats van de echte overal heen gezon den te worden. Ds. Bauwenhoff heeft Zondag aan de Herv. gem. alhier bekend gemaaktdat ZEerw. eene benoeming tot buitengewoon Hoogleeraar in de Godgeleerdheid aan de Leidsche Hooge- school ontvangen en aangenomen heeft. Twee dames keerden Vrijdag van de resi dentie per spoor naar Botterdam terug. De een, 36 jaren oud, werd bij Bijswijk ongesteldalwaar men haai' aan het station een glas water toe diende. Kort na bet vertrek van daar, verer gerde haar toestand zoodanigdat zijofschoon hare reisgenoot, met wie zij alleen in een der rijtuigen zat, alles aanwendde, om haar te hulp te komen voor den aankomst te Schiedam reeds dood was. De familiedie beiden met een vigilante wachtteontving een lijk en moest bovéndien groote zorg besteden aan de andere jonge dame, die door dit voorval diep nas ge troffen Uit eene goede bron vernemen wijdat bij het verbranden van het schip te Ternate een tros gevallen is, waardoor de Zee-Officier Servatius aan het hoofd verwond geraakt, maar volgens de laatste berigten neder herstellende is. Uit Duitscbland berigt men derlandsche regering aan de leden''d telegraafvereenigiug eene uitnoodigin^.ueed den ltu Augustus te 's Graveqhag.a^i}ë

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1