ot van Toscane en Emilia verlangen te deelen oor üicli met het nieuw Italiaansch koningrijk vereenigendat die opstand de voortzetting der beweging in Toscane en de Komagna, wederom een gevolg is van den door Frauk- i en Sardinië tegen Oostenrijk gevoerden 'orlog. Men merkt sedert verscheidene dagen te 'arijs zeer duidelijk eeue komeet op, die zich het noordwesten tusschen den grooten en Jeinen Beer bevindt. Hare kern heeft de grootte u eene ster van den tweeden rang. Haar staart t ttir lang en spreidt zich als een waaijer uit. Volgens een duitsch blad zullen de beide idste zonen van den Sultan binnen kort naar trlijn komen en aldaar geruimen tijd vertoe- j], ten einde in burgerlijke en militaire vakken ndertvezen te worden. De zittingen van het wetgevend ligchaam n Frankrijk zijn op nieuw tot den 14 Julij ver- aagd. De Paus heeft ter gelegenheid van den irjaardag zijner kroouing den generaal Larno- cière benoemd tot Grootkruis der Pauselijke de. Garibaldi heeft een besluit uitgevaardigd aarbij last wordt gegeven tot het sloopen der irten van Castellamare. De municipaliteit van alermo heeft hem een adres gezonden, waarin Et verlangen wordt uitgedrukt naar eene on- liddelijke aanhechting van Sicilië bij het Itali- ansch Koningrijk. Garibaldi heeft daarop ge- itnoord dat hij die aanhechting bepaaldelijk enschtdat bij de hoogste achting gevoelt voor ioning Victor Emanuelmet wien hij zich rertuigd houdt dat de Italiaansche eenheid tot and zal worden gebragtmaar dat hij eene inhechting, wanneer deze alleen Sicilië betreft, Dor het oogenblik niet raadzaam oordeelde, lorendien verklaarde hij tot zulk eene onmid- flijke aansluiting eerst bevelen van elders te loeten afwachten. Het officiële dagblad van Sicilië vermeldt e adressen van toetreding der landelijke ge- leenten tot het programma van Garibaldi inhechting ean Piemont onder den schepter in Victor Emanuel. Onder die toetreding merkt iet die van Marsala SalemiGirgenti en Cal- inisetta. Als stellig wordt gemeld, dat er onderhande ogen tusschen Garibaldi en de handels- en ijverheidskas vau Turijn plaats hebben tot inkoop van drie stoomers van de Trans-At- mtische Maatschappijwelke met twee andere aartuigen in Engeland aangekocht, de kern nn eene te vormen Siciliaansche vloot zoude itrriaken LAATSTE BERIGTEN. Tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- tèraal is verkozen te: ROTTERDAM. Uitgebragte stemmen 1203, on waarde 10. Gekozen Mr. N. Olivier met 673. J. EL Fransen v. d. Putte520. PER TELEGRAAF. Consols Rente LONDEN, 27 Junij. PARIJS, 27 Junij. WEENEN, 27 Junij. 3 pCt. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 27 Junij. Nederland Werkelyke Schuld Certificaten 4 Spanje Obligatiën1» Binnenlandsche 3 Portugal te Londen3 3 5 5 4 5 5 2* 5 5 1856/59 Rusland Hope 1798/1816 1828/29 Stieglilz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Koolzaad pr. September Raapolie vliegend pr. November Lijnolie vliegend pr. November Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Fondsenmarkt zeer vast; granen on veranderd. LONDEN, 27 Junij. Tarwe iets hooger haver onveranderd. Er loopt een gerucht van eene Eogelsche leening. PARIJS 26 Junij. Het lijk van Prins Jerome zal morgen naar het Palais royal worden overgebragt. De plegtige begra fenis is op maandag bepaald. PARIJS, 27 Junij. De Moniteur verklaart dat het gerucht, alsof de Regering dacht aan het sluiten eener geldleening, ge heel. valsch is. 935 68.65 69.90 79.10 12.72 6 H 99 38 ,V 47 44± 42tV 103^ 101| 82^ 98y 51 tv 27 TT 73» 72». 40" 42» 30 31' Verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. DELFT.. Uitgebragte geldige stemmen 2210. Geko zen de heer C. Hoekwater, aftr. lid met 1448 stem men. ,Jhr. Mr. H. G. C. L. Janssens verkreeg 761 stemmen. DORDRECHT, Uitgebragte geldige stemmen 1251. Gekozen de heer Mr. P. Blussé van Oud-Alblas met 699 steramen. De heer Mr. J. D. van der Poel, af tredend lid, verkreeg 522 stemmen. ZWOLLE. Uitgebragte geldige stemmen 1477. Ge kozen de heer Mr. P. Mijer, oud Minister van Ko loniën, met 744 stemmen. De heer T. J. Stieltjes ver kreeg 733 stemmen. GORINCHEM. Herkozen Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoude met 80 stemmen meer dan de heer Mr. A. J. Korteweg. ROERMOND. Geldige stemmen 1293. Herkozen Mr. M. P. H. Strens, aftredend lid met 723 stem men. Mr. K. F. J. Cornells verkreeg 570 .stemmen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3