-pen in Noord-Brabant, zal Woensdag, den 5 Julij a. s., 's namiddags te 6 urein eene der zalen van de Sociëteit Casinote 's Bosch, ge houden worden. Door B. en W. van 's Gravenhage is aan den gemeenteraad ingediend een plan tot ver betering van den watertoestand van den Hofvij ver enz., waarvoor de kosten geraamd zijn op 63.000. - Een ander voorstel strekt om uit voering te geven aan het raadsbesluit tot dem ping van grachten. De kosten van het dem pingsplan zijn geraamd op 453.372, te verdeelen over vier jaren, als in 1860 49.168in 1861 130.184, in 1862 144.689, in 1863 129.331. De katoenweverijen te Frederiksoord zijn thans bijna allen in vollen gang, - ongeveer 400 getouwen zijn weder werkzaam. Door den gemeenteraad van Delft isin zijne zitting van 15 dezer, een besluit genomen betreffende de Kamer van Charitaten aldaar. Zoo als men weet is deze zaak reeds lang hangende en is op het besluit van den gemeenteraad van 18 Februarij 1S59, waarbij de fondsen van die instelling aan de diaconie der Herv. gem. wer den gegeven- door ged. Staten nog niet be slist. Wel hadden zij vroeger verzocht dat de uitvoering van dit besluit nog niet zou plaats hebbendoch verder werd aan deze zaak niets gedaan. Na een tijdsverloop van meer dan een jaar hebben twee leden van den Delftsehen Baad gemeenddat B. en W. moesten worden uit- ■genoodigd aan dit besluit gevolg te geven. Over dit voorstel werden in de zitting van dien Baad van 15 dezer, langdurige beraadslagingen ge voerd. De grond van het voorstel was datdaar er binnen den tijd van een jaar geene schor sing was uitgesprokenaan het besluit uitvoering moest worden gegeven. Door andere leden werd beweerd dat juist, omdat er nog geen besluit omtrent de schorsing was genomende Baad niet bevoegd was eigenmagtig eene beslissing te nemenwaardoor men misschien later in moeijelijkheden kon geraken. Beide gevoelens werden van verschillende zijden ontwikkeld en ten slotte het voorstel der heeren Overgaauw Pennis en de Witt Hamer aangenomenzoodat B. en W. zijn uitgenoodigd aan het bovenge noemd besluit van 18 Fcbr. 1S59 uitvoering te gevenalsmede aan Ged. Staten goedkeuring te vragen op het besluit van dezelfde dagteekening betrekkelijk het uitgeven van goederen in erf pacht aan den kerkeraad der Ncderd. Herv. gem. In den loop der discussie werd door den burgem. medegedeeld dat hij, mogt het voorstel worden aangenomener bezwaar in zal vinden tot de uitvoering over te gaanzonder aan het gouvernement van 's raads besluit te heb ben kennis gegeven, en de gelegenheid te hebben gegeven dathetzij de ten uitvoer legging, hetzij de schorsing in wettigen vorm geschiede. Men meldt uit Nijmegen dd. 22 de«, Er biedt zich sedert eenige dagen in de nabij heid van onze stad een merkwaardig verschil» sel aan. Wij kunnen ons aan de eikenboom?: die zich op den weg naar Heestusschen Velj en landzicht en den logementhouder Giesingbj vinden, overtuigen welk eene verwoesting een klsd insectde eikenrups namelijkkan te weeg bre genen zullen dan daarbij kunnen opmert hoe de zware stammen met een schoon dot achtig bekleedsel zijn bedekt, dat den stamt en daar totaal onzigtbaar maakt; bij onde zoek blijkt dat dons uit enkel rupsen te bestaat Merkwaardig zijn de guirlandes, die deze inss ten van boven tot beneden om den stam legga Zij sluiten zich daarbij een aan eenpaar u paar of drie aan drie op de meest regelmati» wijze aan elkander. Het is inderdaad een bi wonderingswaardig schouwspel. Het is echten wenschen dat de opbouwers dier regelmati' slingerlijnen spoedig mogen verdelgd zijn. Plet 15c landhuishoudkundig congres 11. Zaturdag te Amersfoort geslotentem Dordrecht is aangewezen als de plaats waar li 16c congres zal bijeenkomen. Men leest in een fransch blad: brieve uit 's Hage verzekerendat tusschen de regen: gen van Frankrijk en Nederland met veel ui! zigt op welslagen, de onderhandelingen wordt voortgezet betreffende een handelstractaat. Kt derland verlangt voor de voortbrengselen zijn: koloniën bij den invoer in Frankrijk dezelii rechten, welke aan de voortbrengselen doorli geland ingevoerd zijn toegekend. Van eene as dere zijde dringt de Fransche regering aan o; eene verlaging, zoo al geen afschaffing der dif ferentiële rechten bij de uitvoer der product! van Javawelke rechten veel lager zijn voor d Nederlandsche schepen dan voor die van aa dere Natiën. Men hoopt, dat de beide rege ringen het op deze verschillende punten ets worden. Telegrafische berigten van Batavia tot 1 Mei behelzen, dat er geen nieuws van staat kundig gewigt te melden valt; - Java is rustij terwijl van Banjermassing de berigten ook voort durend gunstig voor ons gezag luiden. Aangekomene schepen: Cath. kap. Popken, Azia, Molenaar, Estafette, Ka- veld, Krimpen aan de Lek, Ousvehaal President Plate, Harten, Adm. de Winteron bekend IlenriettePortenger en Koning n Vaderland van Bruggen. BUTTENL AN DSCH NIEUWS. De Belgische Kamer der afgevaardigde heeft het vroeger aangenomen voorstel tot ver daging der herziening van de tegenwoordige op de suiker bij eene tweede stemming vernor penbij het staken der stemmen en vervolgen

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2