wagen achteruit in de gracht; de kinderen za ten vastgebonden de wagen zonk weg, en eer men met een ladder en een haak toeschoot om te redden en terwijl de vader, die ijlings toe snelde, in de gracht sprong, verliepen 5 a 6 minuten. Het mogt evenwel gelukken den wa gen, die in den modder zat, met de kinderen, meer dood dan levend, optehalenen door ge neeskundige hulp werden de kinderen in zoo verre in het leven teruggeroepen, dat zij een paar uren na het ongeval hoop op herstel gaven. Bij de commissie tot het inzamelen van lief degiften te Leeuwarden voorde 22 huisgezinnen der militairen die door den brand in de kazerne ge heel of gedeeltelijk hunne bezittingen hebben ver loren, was Maandag reeds voor ruim 1300 ingeschrezen. Voorts zal in de volgende week te hunnen voordeele een groot strijk- en har monie-concert worden gegeven. Zondag is al daar gearriveerd de le luitenant der infan terie Jhr. C. H. F. Dumonceau, adjudant bij het militair huis des Konings ten einde Zr. Ms. belangstelling te betuigen in de voorgevallen ramp. Maandag is die officier door den Commissaris des Konings en den heer Burgemeester ontvan gen. Maandag morgen heeft op plegtige wijze de ter aarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer brandmeester van der Horst. In 1848 namen van de 55 757 kiesgereg- tigden, 44783 aan de verkiezingen van dat jaar deel. - In 1853 kwamen 58975 van de 82857 kiesgeregtigden op; - en in dit jaar leverden slechts 34576 van de 84326 kiezers stembrief jes in. De veldgewassen in het land tusschen Maas en Waal staan gunstig en de vruchtboomen hebben niet zooveel als men dacht van den storm geleden. Met de uiterwaarden staat het echter zeer slecht. Bij het afbreken van de windmolenpoort te Nijmegen heeft men kleine gesloten vertrekjes zonder in- of uitgangen gevonden, zoodat men niet weet waartoe die gediend hebben. De bevolking van Amsterdam beliep vol gens de laatste telling 263521 zielen, waarvan 173000 Protestanten, 57000 Catholieken en 28000 Joden. BUITENLANDSCH NIEUWS. In bijna alle steden van Sicilië is Victor Emanuel tot Koning uitgeroepen. Men mag het echter voor zeker houden, dat Garibaldi niet bij dictatoriaal besluit de aanhechting zal pro clameren - hij zal de bevolking door stemming laten beslissen. Keizer Napoleon heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken in Pruissen het Grootkruis van het legioen van eer geschonken. Reeds drie door de fransche regering voor gestelde kandidaten voor den bisschoppelijk®; tel van Vannes zijn door den Paus afgeW. Zij wil daarentegen den heer Beauvais niet a stellenden pastoor van St. Thomas d'Aqc Het blijkt dus, dat de spanning tusschen 1 en staat nog voortduurt. Over het bezoek des Keizers bij den! ning van Hannover op 17 dezer, schrijft; aan de Nat. Zlg. het volgende; Gisteren Keizer Napoleon den Koning van HanDove zijn tegenbezoek niet te huis getroffen. Hi namiddag reed nu de Keizer zonder gevolgt het hotel, vroeg of de Koning van Hannoret genwoordig wasen liet zich door een bedin van het hotel onaangediend in de door den Kot bewoonde vertrekken brengen. De Koningin op hetzelfde oogenblik de slaapkamer uit, den arm van eenen kamerdienaar steunek die verwonderd en toornig vroeg: wie komt4 binnen zonder zich te laten aandienen? Del diende van het hotel antwoorde, dat het Keizer was, en verwijderde zich. Later vera men, dat Keizer Napoleon aan den Koningi Hannover het grootkruis van het legioen i eer zelf was komen overhandigen. De Patrie verzekert dat het berigt, t gens hetwelk de Britsche Gezant den eischt Piemontesche regering tot teruggave der bï schepen van Garibaldi zou ondersteund hebt; onjuist is. De belangstelling in het lot der Griek?: Christenen in het Oosten, openbaart zich i alleen door de stappendie de Russische dip matie in den laatsten tijd gedaan heelt, a ook door geldelijke inzamelingen voor die gelukkigen; vooral te Moskou en in bet ah meen in de provincie, staan hooggeplait personen aan het hoofd der inzamelingen. E trekt de aandacht, dat duizende Mahomedn de Krim en den Kaukasus verlatenom a naar Klein-Azie en vooral naar Konstantin»; te begeven, zoodat men op de gedachtezouli men, dat het Islamismus gevaar riekt en zij krachten bijeentrekt, om zich tegen de colli tive magt van Europa te wapenendie, a men hoopt, aan de Porte eerlang rekensel zal vragen voor de onderdrukking, waaraan Christenen sedert de XVde eeuw hebben b, gestaan. De heer Thouvenel heeft eene nota;' zonden aan de Mogendhedenwaarin hij keu geeft, dat de aanhechting van Savoije en IC bij Frankrijk heeft plaats gehadten gevd van den vrijwilligen afstand dier provinciën!; den Koning van Sardinië en met de toestt ming der bevolkingen. Hij vertrouwt, data eene openbare handeling, uitgevoerd orern komstig de beginselen van het Staatsrecht, goedkeuring van Europa zal verwerven. Fraote zal de vervulling der verpligtingen op zich menwelke voortspruiten uit art. 92 der acte. De goede trouw van Frankrijk en zj

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2