werd door de schoone muziek van den beer Stumpff, welke bij deze gelegenheid in keus en uitvoering der muziekstukken bewees, niet voor die van andere muzijkcorpsen te moeten wijken. Het aantal der feestvierenden was niet zoo uitgebreid als bij de feestendie van wege de Leidsche StudentenvereenigingenMinerva en Sempre Crescendogegeven werdenzeker omdat de weg om daaraan deel te nemenniet even gemakkelijk toegang verleende, en toch viel het in het oog, dat er menigeen werd gemist, die van de feestelijke invitatiën gebruik gemaakt had, en nu aan wederkeerig huldebetoon zich onttrok. Evenwelzij die het feest bijwoondenver tegenwoordigden de burgerij bij de feestelijk ge- noodigde Studeuten en 't was in dien geest evenzeer dat de eerste ontmoeting op het feest terrein plaats had. Treffend en schoon was de aanblik van den voor het laatst in statige rijen langs het Rapenburg zich bewegenden stoet van gecostumeerdendieaan den ingang van het afgesloten deel der Ruïne door de feestcom- missie, ontvangen, onder het spelen van de mu ziek zich langs een omweg door de versierde lanen zich begaf naar het feestgebouwvoor welks midden de leden der Commissie zich had den geschaard, die aldaar den stoet ontving, aan welks hoofd de voorzitter van het Leidsch Stu dentencorps zich had gesteld. Maar nog meer dan treffend en schoon, voor wie een hart in zich omdraagt, dat gevoel heeft voor het edele en schoone en die gewoon is de za ken te beschouwen in hare ernstige beteeke- nis en strekking, voor hem was het aandoenlijk en treffend, toen het achtbaar hoofd der Com missie, de Burgemeester van Leiden, aan zijne rijzige en edele gestalte kenbaar, fier en waardig den blik deed gaan over de uitgelezen kring die hem omringdeen als uit naam der bur gerij, met vaste eu krachtige stem op eene welsprekende wijze het Leidsche Studenten corps bedankte voor de geneugtendie gedurende den afgeloopen feestweek Leilens ingezetenen hadden mogen smaken en met lof gewaagde van de kennis, de zorg en de naauwkeürigheid, welke den gecostumeerden optogt kenmerkte, zoo als zij was voorbereid, plaats had en voleindigd; maar niet minder van de orderegelmatigheid en waardigheid, die onafgebroken daarbij had geheerscht. Nog klom het gevoel tot geestdrift, toen de naauwe betrekking, die tusschen Leiden en hare Hoogeschoolde burgerij en de Stu denten bestond ten aanzien van den weldadigen invloed, dien zij op de plaatselijke welvaart uitoefent, met krachtige woorden werd herin nerd en in de schelklinkende fanfares loste zich de weerklank op, die uit het welgeplaatste hart moest oprijzen na den vurigen wensch, die voor den bloei der Hoogeschool door Leidens bur gervader, een innig academievriend en een ge trouw en ijverig Curator, werd uitgeboezemd. - Aangenaam klonken daarop de hartelijke t den van dank, die de waardige Praeses n Collegium de heer Vlielander Hein deedho voor de schitterende bewijzen van welwiilen: en belangstelling die de burgerij door vers gen en verlichtingen aan het Studenten- had betoond, en ook door de vereerend: noodiging tot het feesthouden had herhar Wie stemde niet even hartelijk in mei wenschwaarmede de welsprekende rede eind dat de Academie in bloei toeneme en hc raad van Leiden blijve als de belooning v« opoffering, die de burgerij van Leiden ii bang beleg voor een gewigtig beginsel dek En nu vervolgde de muziek hare afgebr toonen en de feestvierenden bewogen zie verschillende groepen om het ruime terrein, dat de dans begonwaarbij de meeste heerschte, en in den vroegen morgen van Ti dag de feesttoon zweeg en - het feestvii Leiden tot den gewonen toestand weder ti keerde. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ridder der van den Nederlandsche Leeuw Mr. J. HJ ker Andreaeburgemeester van Leeuwarde Z. M. de Koning heeft Woensdag m: ten 10 ure den kolonel Nagtglas, Nederl. verneur op de Westkust van Afrika, inee zonder gehoor ontvangen. Woensdag avond heeft in het Rit Bosch eene bijzondere plegtigheid plaats gi De Burggraaf de Seibalbuitengewoon C en gevolmagtigd Minister van Z. M. den Ki van Portugal bij ons Hof, heeft de eer 5 aan H. M. de Koningin over te brengen i: sierselen der Orde van de H. Isabella, 1 Z. M. den Koning van Portugal aan H heeft geschonken. Deze Orde is, in het jaar 1804, ings door de Koningin Charlotta van Bourbon, goedkeuring des Konings; zij wordt slechti dames van de hoogste geboorte verleend. 2 staat uit eene medaille, vertoonende, at eene zijde, de beeldtenis der H. Isabella, ningin van Portugal, met het inschrift: ft rum Solatioen aan de andere zijde, ba ninklijk naamcijfer, met het opschrift: Ordem di Santa Isabel. Die medaille worè dragen aan een licht rozenkleurig lint, met randen. De Minister van Binnenlandscbe I heeft tot handhaving van de politie lat: geheele uitgestrektheid van het Noordhollasi Kanaal van de Willemsluis tot aan de koof dersluistot havenmeester benoemd de l# A. Brocx. te 's Graven hage. Woensdag te een uur heeft* er een tengewone Ministerraad plaats gehad. De jaarlijksche algemeene vergaderii!

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2