benoemd zijn tot leden dier Commissie Mr. C. W. HubrechtProf. J. J. PrinsProf. J. H. Stuffken, S. A. Meerburg en J. A. Prijn. Eerst genoemde voor die taak bedankt hebbende, zal Prof. A. PI. van der Boon Mesch worden uit- genoodigd diens plaats te vervullenals in rang der uitgebragte stemmen volgende. Men verbaalt, dat dezer dagen in een Israëlitisch logement op de St. Anthonies Bree- destraat te Amsterdam een persoon aankwam die voorgaf zijne vrouw onlangs op eene reis van Kio de Janeiro door schipbreuk te hebben verloren en mitsdien wenschte een met dat verlies in verband staanden godsdienstpligt te vervullen. Later bleek hetdat het slechts tot een middel moest strekkenom toegang tot de Israëlitische kringen te verkrijgen daar die per soon twaalf jaren geleden te Hamburg was gedoopt. BUITENLANDSCH NIEUWS. De Prins-regent van Pruissen heeft Maan dag namiddag de Duitsche vorsten op het kasteel vereenigd, om hun dank te zeggen voor hunne tegenwoordigheid bij zijne ontmoeting met den Keizer der Franschenom gemeenschappelijk diens vredelievende verzekeringen te ontvangen. De waarborging van Duitscblands onschendbaarheid zou steeds zijne eerste zorg zijn. Hij zou zich in het vervullen dier taak ook zelf daardoor niet van het dwaalspoor laten brengen, dat eeuige boudgenooten zijne inzigten over den loop eu het doel der Pruissische en Duitsche staatkunde niet deelden. Oostenrijk had stappen gedaan tot eene verstandhouding, waaraan hij groote waarde hecht; werd zij bereikt, hij zou er den Duit- schen vorsten kennis van geven. Hij zou overi gens den eenmaal ingeslagen weg blijven be wandelen en hoopte daarop de Duitsche regeringen steeds meer en meer zich aan hem te zien aan sluiten. Men verzekert, dat Keizer Napoleon alle Duitsche vorstendie zich gelijktijdig met hem te Baden-Baden bevondenheeft uitgenoodigd hem te Parijs een bezoek te komen brengen. Men zegt, dat Garibaldi op het punt staat om het oorlogstooneel naar het vasteland van Napels overtebrengen. Al zijne maatregelen heb ben ten doel om Palermo in goeden staat van verdediging te brengenopdat hij de bewaking daarvan aan de Sicilianen zou kunnen overlaten en met de vrijwilligers, die hij heeft medege- bragtnaar het vasteland vertrekken. Er wor den requisition van paarden gedaan en kanonnen aangekocht of gegoten. - Uit Napels wordt berigt dat de Koning den generaal Lanza zal ontslaan en dat het wei gerend antwoord van Keizer Napoleonop het verzoek van interventie door den Koning ge daan de gisting aldaar zoo heeft doen vermeer deren, dat men ieder oogenblik voor een op- Jtsild vreest. Te Parijs is Zaturdag 11. de thermoma, gedaald tot 7 graden boven het vriespunt, dat de winterkleederen weder zijn aangetroktq Bij de verdere beraadslagingen der Bel», sche Kamer van afgevaardigden over het zei ontwerp betreffende de afschaffing der gemeem accijnsen is met eene meerderheid van sleci vijf stemmen (57 tegen 52) een amende® aangenomen om de herziening van de wetger» op de suikers te verdagen, en, ofschoon het afschaffing der gemeenteaccijnsen ongemoeid li wordt toch in belgische bladen betreurd dati der voor den tijd van twee jaren de onvers digbare en ongeoorloofde bescherming, weikei beetwortelsuiker geniet, wordt gehandhaafd I koste van den handel en van de geheele ben! king, die altijd door privilegiën aan de industri; van welken aard ook, worden benadeeld. H. M. de koningin van Engeland hes eene proclomatie uitgevaardigd waarin alle ge« telijke of wereldlijke autoriteiten worden aang; maand, om ten strengste te waken tegen al) ongodsdienstigheidzedeloosheid en ontheiligisg inzonderheid van den dag des Heeren. De bi palingen dezer proclamatie zijn zeer streng zul lende het bijv. zelfs niet in particuliere woninge vergund zijn, zich op dien dag met kaart- andere spelen te vermaken. Uit Napels wordt berigt, dat de Sardini sche gezant de teruggave geeischt heeft van 4 beide schepen die door het Napelsche fregat gent men zijn alsmede de uitlevering van de 800 pasta giers, die van passen voor Malta voorzien waren, ft Engelsche Gezant heeft dien eisch ondersteund, terwijl berigten uit Genua vermeldendat A beide schepen met vrijwilligers door verrad kort bij het kanaal van Piombino in bande; der Napolitanen gevallen zijn. Het Napelscb fregat had namelijk de Engelsche vlag gehescbet en aangeboden de schepen naar Palermo tl slepenmaar, zoodra de beide schepen op sleep touw waren genomen, heesch het fregat de Ni pelsche vlag en bragt hen te Gaëta op. BRIEVENBUS. Maskerade. II. Den 86n Februarij 1575 had de inwijding ds Hoogeschool plaats. In alle naburige steden dorpen was het aangeplakt en uitgeroepen toï- dat de toevloed van menschen groot was. Nalzt er 's morgens om 7 uur in de Pieterskerk gods dienstoefening was gehouden tot afbidding w zegen over de Hoogeschool, ging de trein on 9 uur van het raadhuis af. Vooraf gingen - zoo zegt de geschiedenis de vaandelen van Gael en van Montfortkap' teins; daarop volgde een wagen, waarop eeaz vrouw, voorstellende de Heilige Schrift, en on dezen wagen te voet gaande, Mattheus, Marcus, Lucas en Johannes; - toen kwam »een per-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2