dag wa9 ingerigt, in denzelfden toestand geble ven maar men scheen toch uit verschillende aanstalten te mogen opmaken dat de Commissie uit de burgerij de spreuk wilde huldigenver scheidenheid behaagt. - En in waarheid, wie slechts even den voet heeft gezet op het fees telijk ingerigt terreinziet zich als verplaatst in een gedeelte der tuinen van Versailles, waar nog de versieringen uit den tijd van Lodewijk de veertiende prijken. - Ook hier verheft zich als het middenpunt van een grooten cirkel eene rotonde, die eene fontein bevat, waaruit sierlijke waterstralen oprijzen terwijl regelmatige allées die als veranda's tot overdekte zitplaatsen zijn ingerigt, van dat middelpunt en tot dat mid delpunt treffende en bevallige gezigten opleveren, die weldra, gelijk het zich laat aanzien luisterrijk verlichtuitstekende proeven opleveren zullen van den goeden smaak der Commissie en van de bekwaamheid des ontwerpers van zulk een plan, dat even loffelijk is uitgevoerd. - Het idéé toch is naïf en de uitvoering geniaal; - maar ook de zorg der Commissieom het feestdat de burgerij geeft, zoo deftig en sierlijk interjgten, hoogelijk te waardeeren. 't Heeft zeker niet aan inspanning en ijver ontbrokenom bet Leidsch Studentencorps waardiglijk te ontvangen en we leggen de pen neder, om ze weer optevatten als we aan het einde van onze taak gekomen, den afloop van dit feest ten slotte zullen beschrij ven. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. te Purmerend C. Spiers te Beemster- te Grootebroek A. Bok, te Holwerda; - tot refe rendaris bij het dep. van finantien den hoofd commies G. A. T. Cohen Stuartin plaats van Mr. J. L. de Bruyn Kopsaan wien eervol ont slag is verleend; - voorts tot officier van gez. der 2® kl. bij de geneesk. dienst der landmagt, die van de 3® kl. Z. H. Neiszen, H. L. VV. Hennus, G. J. van Wieringhen Borski en M. van Lissa. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend de Prof. J. van der Hoeven als Opper directeur van 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie te Leiden en aan Mr. J. W. Heydanus, als burgemeester van Weesp en den 2®° luit. I. C. W. R. T. Baud van het 1® reg. vesting artillerie in rang en anciënniteit overgeplaatst bij de artillerie in Oost-Indië. De baron de Crassier, ingenieur van de mijnen in Henegouwenis tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd. HH. MM. de koning en de koningin, HH. KK. HH. de prins van Oranje, en prins en prinses Hendrik, hebben Zondag morgen de godsdienstoefening, onder het gehoor van den WEW. heer Ds Secretanbijgewoond. In de residentie zijn aangekomen en aan het hotel de VEurope afgestapt, de heeren Ribergs de Avellar, Dr. A. Fernandés, E. P. Mirando en Dr. A. I. S. PirattiminH komende van Brazilië. Hunne komst hier lande heeft een wetenschappelijk onderzoek doel. Onlangs is bij den Hoogen RaadKat» van Strafz. behaudeld eene zaak, waarbij gold de vraagof een timmermanteveos nemer van werken van allerlei aardgehouoJ is de knechts bij laatstgemeld werk gebezi;! ter regeling van het door hein verschuldigd patentregt voor dat regt aan te gevenwannt het blijktdat die knechts bij die aannena] uitsluitend timmerwerk hebben verrigtdan of die knechts vallen in de vrijstellingenij de wet op het patent vermeld? Het Hof Utrecht had in overeenstemming met het «J voelen van den eersten regter, in laatstgemeldfj zin beslist. Tegen die beslissing heeft de admini tratie zich in cassatie voorzien en als middel va:| cassatie aangevoerd: schending van art. 37, ii verband met artt. 1 en 10 en de tabellen 11 en 13 der wet van 25 Mei 1819 (Stil. N®. 31) In de zitting van Maandag heeft de heer adr.j gen. Karseboom zijne conclusie in deze zaïij voorgedragen en, hoofdzakelijk op grond, dit niet gebleken wasdat de bedoelde werklie den waren gebezigd uitsluitend voor het tim mermans-bedrijf van den gerequireerde en de regter bepaaldelijk heeft aangenomendat voor het aannemersbedrijf waren in dienst ge steld, - geconcludeerd tot verwerping van hs beroep in cassatie, de kosten te dragen doet de administratie. De uitspraak is bepaald op 2] Junij. Ds. F. Rauwenhoff te Zandpoort heeft het beroep naar de Herv. gem. te Zalt-Bommel aan genomen. Ds. W. P. Wolters werd 11. Zondag te Ilarlingen als leeraar bij de Hervormde Ge meente bevestigd door Ds. M. A. Jentink met eene leerrede over Gal. 5 IS. Des avonds deed hij zijne intreerede over 2 Cor. 413. Het groot feestelijk concours van alle scherpschutters-collegien en vereenigingeu in out land is te 'sHage aangevangen. Van 's morgens 10 tot des avonds ten 6 ure was de schietbaan de: 's Gravenhaagsche scherpschuttersgildeD geopend voor de leden der Nederl. scherpschutterij, welke daar proefschoten op alle schijven doen. Naar wij vernemen zal de beroemde tra gédienne, Mevr. Ristori, in den Kon. Franschen Schouwburg te 's Hage verschillende voorstellin gen geven en aanstaanden Zaturdag avond voor het eerst optreden. Maandag heeft het badsaizoen te Scheve- ningen een aanvang genomen. Het telegraafkan toor aldaar is thans mede geopend. BUITENLANDSCH NIEUWS. Koning Maximiliaan van Beijeren zal bij

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2