Te Bonn bevindt zich thans een man uit Haitiz, die allen welke daartoe lust hebben bin den weinige uren de kunst leert om zijne eigene tchoenen en laarzen smaakvol, stevig entevens on»eloofelijk goedkoop te vervaardigen. Ten loorbeelde diene dat hij binnen derde half uur let maken van een paar dameslaarsjes leertdie J7 silbergroschen koslenterwijl men daarvoor Ibans minstens het dubbele betalen moet. De Duitsche dagbladen houden zich voor- Lmelijk met de aanstaande zamenkomst der Iforsten te Baden Baden bezig. Het bezoek des Koniogs van Hannover in Berlijn schrijven tij daaraan toe, dat die Vorst den Prins Ke ten! persoonlijk dank voor de betoonde op lettendheid wilde betuigen om hem, nevens an- Here Duitsche Souvereinenmededeelingen te Koen negens wat in die zamenkomst besproken tal worden. De National Zeitung keurt het zeer toed dat men zich in de gelegenheid stelt na- Ider persoonlijk kennis met den Branschen Kei ler te maken en aan te hooren wat hij te zeggen lbeeft, hetwelk des te geruster gedaan kan wor pen omdat men het hoofdzakelijk reeds vooraf bissen kan. De Z'olkszeitung uit nagenoeg de- meening. De Groothertog van Saksen-Weimar is leden morgen te Baden aangekomen en aan het Groothertoglijk slot afgestapt, waar hij eenige dagen bij den Groothertog en de Groothertogin kal doorbrengen. Dingsdag namiddag zijn de Ko- lcing en de Koningin van Beijeren daar aange komen en door den Groothertog, de Groother en de Prinses van Pruisseu aan het station Jontvangen. De Koningin blijft daar slechts dén ■dag, terwijl de Koning drie of vier weken tot Ibet gebruiken der badkuur blijven zal. BRIEVENBUS. Eene vraag. Sedert meer dan 3 jaren vindt de straatjeugd Ier vermaak in om met steenen over de muur te I gooijen welke mijn erf van de verwerstraat scheidt. ISedert meer dan 3 jaren heb ik telken jare meer Idan eens mijne klagten schriftelijk bij de Poli- Ilie ingediend met verzoek om voorziening - des I ondanks worden de baldadigheden gedurig her- 1, en dit geschiedde voorgisteren door een Itroep jongens, werkende op de fabriek van de J heeren Gebr. Eigeman en C°. met zulk een gewelddat enkele steenen vlak vóór en in mijne tuin- en woonkamer vlogen. Vreemd 1 Dat het der Politie niet aan ijver ontbreekt, blijkt 1 uit de menigvuldige veroordeelingen waarvan de dsehe Courant gewag maakt. Voorzeker is liet in strijd met de plaatselijke verordeningen als eene meid buiten tijds een kleed op straat uitklopt, of een arme drommel, niet wetende waar zoo spoedig een urinoir te vindenop straat eene natuurlijke behoefte vervult, die kij niet langer kan bedwingen; - maar voor de regtbank van 't gezond verstand zijn dat kleinigheden, vergeleken bij het baldadige van het gevaarlijke steengooijenwaarmede verwondingen en menschenlevens kunnen ge moeid zijn. Hoe komt het dan toch, dat de politie in 't opsporen van die kleinigheden zoo behendig, en in 't tegengaan van wezenlijke misdrijven, als het laatstgenoemde, zoo onhandig is? Ontbreekt het haar aan goeden wil of aan raagt? Of vindt men in Leiden tegen gereede betaling der gevraagde belastingen geene be scherming voor personen en goederen? Dan is het verblijf in Leiden een waar Lijden. 14 Jutiij 1860. A. T. Op die vraag zal welligt tot antwoord gewe zen worden op de onmogelijkheidom zulke baldadigheden op de daad te betrappengelijk de ervaring leert, dat men zich er van ont houdt, zoolang de politie zich in de nabijheid bevindt. LAATSTE BERIGTEN. Maandag aanstaande zal door Z. K. H. den Prins van Oranje een groot diner worden gegeven. Men zegt dat de Commissie voor de Maskerade mede is genoodigd en bij die gelegenheid door een aantal gecostumeerden naar de residentie' zal worden ver gezeld. PER TELEGRAAF. LONDEN, 16 Junij. Consols3 pCt. PARUS, 16 Junij. Rente WEENEN, 16 Junij. Metaliek - Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 16 Junij. Nederland Werkelijke Schuld 24 Certificaten 1 Spanje Obligation14 Binnenlandscbe 3 - Portugal te Londen3 1856/59 3 - Rusland Hope 1798/1816 5 1828'29 5 - Stieglitz Comp. 4 1855 5 Oostenrijk Metaliek 5 v Rente Amsterdam 5 - Nationale 5 - Oostenrijk Met. Coupons, 23. 93;. 68.35 69.40 79.80 12.72 64/r 99J 37J 464 «A 43 A 1044 102 834 1004 5I4 2744 "4 57'' BADEN, 15 Junij, 's avonds. De Prins Regent van PruissenKeizer Napoleon de Groothertogen van Baden, Weimar en Hessen, de Koningen van Beijeren, Wurtemburg, Saksen en Ha nover, de Hertogen van Sakseu en Coburg zijn alhier aangekomen. PARIJS, 16 Junij. De Moniteur deelt mede dat de Keizer bij zijne aankomst te Baden ontvangen is door den Groother tog. De stad doortrekkende is de Keizer zeer gunstig ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3