stelijke gebeden. Voor zijn vertrek heeft hij iecht en toonde zich uiterst gelaten en met iskenbare blijken van opregt berouw bezield, elk der beambten in het huis van arrest nam afscheidmaar vooral van den cipierdien hartelijk dankte voor al het goede hem be- n en aan wien hij de hoop uitdrukte hem amaals weder te zien. Te twaalf ure te Gouda de teregtstelling plaats, de toe- i, vooral van het platte land, was verba groot. De veroordeelde werd in zijne laat- oogen'blikken ook bijgestaan door den R. C. ïtelijke Ranshuizen te Gouda. Onder de punten die de Synode der Chris- Afgescheidene Gemeente in hare zittingen an dit jaar zal behandelentelt men dieover It bevorderen van de erkenning der Kerk door f Regering, - over de vereeniging met de ge- eente onder 't kruis, - over eene toelage ten jhoeve der kerk uit 's Rijks Schatkist, - over en blaam, welke door eenige leden der Staten- aneraal op de kerk zou zijn geworpenvoorts rer de vraag: kan een christen onder de tegen- »rdige staatsinrigting burgemeester zijn of kiesgeregtigde kiezenhet getal der te be- cussiëren punten bedraagt 30. BUITENLANUSCH NIEUWS. Er loopt te Parijs een gerucht, dat Prins a tot Koning van Sicilië zal worden ozen. Generaal Letizia heeft de capitulatie met iribaldi geteekend. De Napelsche troepen zul- zich met wapens en bagage inschepen en hun vertrek op den berg Peilegrimo jpperen. Het fort der Castellamarre zal aan i Engelschen admiraal in onderpand gegeven ■dentotdat de ontneming van Palermo )0r de Napelsche troepen zal hebben plaats iad. Garibaldi heeft een gouvernement georga- eerd; het is stellig dat Garibaldi in de jnbare kamer een bedrag van 24 millioen ge- nden heeft. De Napelsche gezant te Weenen heeft een lr dagen geleden de gezanten der groote Mo- idheden in eene conferentie vereenigd en hen ïocht, om aan Napels het bezit van Sicilië waarborgen, en om, als gevolg daarvan, meer Garibaldi op Sicilië het gezag van ator Emanuel mogt proclameren, de aanhech- "g er van bij Pieraont niet te erkennen. Men Miekert ten stelligste dat de Mogendheden oor hunne gezanten geraadpleegd zijndege- 'ögerd hebben eenige belofte aan bet bof van lapels te geven, veel minder eenige bepaalde Ifhindtenis aan te gaan. Volgens de laatste telegrafische berigten t Cagliari, die de Parijsche Moniteur mede- Ik, is de capitulatie op 6 Junij 11. geteekend. '000 man Napolitaansche troepen hebben hunne positiën verlaten en zich nabij de reede gele gerd om onmiddellijk te vertrekken. De citadel zal na de inscheping ontruimd worden, de krijgs gevangenen zijn uitgewisseld. Het beginsel van noninterventie zal voor- loopig wat Sicilië betreft zijn aangenomen. Het gerucht is in omloop dat eene afdeeling van het evolutie-eskader op het punt staat, om de reede van Toulon te verlaten. Garibaldi heeft bepaald, dat de opbrengst der belastingen en der in- en uitgaande rechten aan de insurrectionneele autoriteiten zal verant woord worden. Van Britsch-Indie komen op nieuw ver ontrustende berigten- de ontevredenheid open baart zich weder op vele punten. De Mahome- daansche priesters zette weder tot verzet aan, in Bengalen blijft bet geschil tusschen de indigo planters en 't landvolk van ernstigen aard- de toestand is over het geheel zeer ongun stig. Naar men met zekerheid verneemt, heeft de prins-regent van Pruissen het aanbod van Keizer Napoleonom hem gedurende zijn ver blijf te Baden-Baden een bezoek te brengen niet aangenomen. PER TELEGRAAF. Consols Rente Metaliek LONDEN, 11 Junij. PARIJS, 11 Junij. WEENEN, U Junij. Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 11 Jun Nederland Werkelijke Schuld f Certificaten Spanje Obligation Binnenlandsche Portugal te Londen. 1856)59 Rusland Hope 1798/1816 1828'29 Stieglitz 3c Corop. 185 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Koolzaad pr. Sept. r November Raapolie vliegend pr. November Lijnolie vliegend pr. November Oostenrijk Met. Coupons - Nationale Coupons 3 pCt. 93} 68.17 64 4 U 37tV 3 46* 3 44 3 42 A 5 'f 104£ 5 AT 101* 4 82| 5 100 5 f 49» 2* V 26TV 5 H 72* 5 56»- PARIJS, 9 Junij 's avonds. Volgens een gerucht heeft de tweede divisie van het evolutie-eskader Toulon verlaten. PARIJS, 11 Junij. De Moniteur berigtdat de Sardinische senaat het tractaat heeft goedgekeurd met 92 tegen 10 stemmen. De ontruiming van Palermo zal den lljc" geëindigd zijn. De troepen beginnen van Castellamare te Gaeta aan te komen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3