ine proclamatie heeft hij diefstal en moord met strenge straffen bedreigd. Er zijn evenwel ruchten dat de Siciliaansche questie het tijd- rk der diplomatische onderhandelingen zou ingetreden en dat de koning van Napels scheidsregterschap van Keizer Napoleon eft ingeroepen. De Kussische Minister van buitenlandsche ten heeft bij eene circulaire te kennen gege- dat hij geene bepaalde voorstellen heeft ge- ,n omtrent den weg, die behoort te worden eslagen in het belang der Christenen in irkije, en betoogt de noodzakelijkheid om eene uête op de plaats zelve te doen instellen dan eene overeenstemming tusschen de mo- Indheden en de Porte omtrent de te nemen ;anieke maatregelen, daar hierin niets kwet- ids gelegen is voor de waardigheid en de ihten der Porteterwijl de voorstellen van den nister alleen het gevolg zijn van het verlan- :n om verwikkelingen te voorkomen. Den 22e" Mei ging zekere 75 jarige dame ily, weduwe van een oud ambtenaar te An- lulème, na volgens hare gewoonte den maal- d genuttigd te hebbente 7 uur slapenhet- len zij als eene gewoonte had aangenomen. Daar are kinderen haar den volgenden dag niet bij ds zagen ontwakenmeenden zij een genees- ier te moeten laten roepen, die beval hetgeen ten in zulke omstandigheden moet doen even- ins ontbood men een priester en werd gods- ienstige hulp aan madame Joly verleend. Se- ert dat oogenblik bleef zij in zeer rustigen slaap, are trekken veranderden niet het minstde pols as zeer ongeregeld. Na een onafgebroken slaap fan 247 uren is zij echter overleden. Hoewel sdert 5 jaren aan de linkerzijde lam, genoot ij eene]goede gezondheid, ondanks dat gebrek aren alle levensfunctiën zoo goed bij haar, dat ij altijd een goed en vrolijk humeur had. Een fatsoenlijk gekleed heer was te Lyon eeoe kamer van het door zekeren heer Dedieu iewoonde huis ingebroken en juist bezig de kleêr- iast na te zoekentoen de bewoner van het huis linnentrad. Met de grootste bedaardheid keerde Ie vreemdeling zich om en zeide: »Ik heb u lier afgewachtik heb last u te arresteren deze leediogstukken nemen wij medeHierop pakte hij verscheidene kleedingstukken bijeen zeggen de: «Zoo! kom nu maar mede! Ik zal dit pak Iragen, en gij kunt op straat een paar passen 'oor mij uitgaan, opdat niemand rnerke dat gij mijn gevangen zijt." De heer Dedieu was zoo tnsteld over zijne overwachte gevangeneming, lat hij zonder het minste verzet van den vreem deling opvolgde. Toen hij echter op straat eens naar zijnen bewaker omkeek, was deze met het pak verdwenen. Mazzini heeft weder een manifest uitge vaardigd waarbij de proclamatiein welke hij "eh in het belang der eenheid voor Victor Emanuel verklaardeeen verdicht stuk noemt en te kennen geeft, dat hij de monarchie wel is waar, even als in het afgeloopen voo- jaar, met rust laat, zoo lang zij naar een heid blijft strevendoch dat hij zich vast over tuigd houdt, dat de toekomst evenwel der repu bliek, dus hem, toebehoort. Overigens geeft Mazzini den raadhetzij zonder den koning hetzij tegen hem, steeds naar eenheid en vrij heid te streven. Het verdrag betreffende de grensregeling tus schen Frankrijk en Sardinië is op het punt om gesloten te worden. Naar men verneemt is de generaal Fantidie zich met de bepalingen daar van niet kan vereenigenvoornemens vóór de onderteekening van het verdrag zijn ontslag te nemen. LAATSTE BERIGTEN- Zaturdag ochtend zal den ter dood veroordeelde Pieter Pijnacker naar Gouda worden overgebragtom aldaar zijne executie te ondergaan. Eene Commissie uit het Provinciaal geregtshof van Zuidholland zal daarbij tegenwoordig zijn. Deze Commissie is zamen- gesteld uit twee raadsheeren, den heer Procureur-Ge- neraal van Galen en den heer griffier Looijen. PER TELEGRAAF. Consols Rente Metaliek LONDEN 8 Junij. PARIJS, 8 Junij. WE ENEN 8 iunij. Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 8 Junij. Nederland Wérketfjj^e Schuld Certificaten Spanje Obligation Binnenlandsche Portugal te Londen. 1856/59 Rusland Hope 1798/1816 1828'29 Stieerlitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek 3 pCt. 24 4 H 3 3 3 5 5 4 5 5 2* 5 5 Rente Amsterdam Nationale Koolzaad pr. Sept. November Raapolie vliegend p1. November Lijnolie vliegend pr. November Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Tarwe 6. hooger. Rogge 2 hooger. LONDEN, 8 Junij. Tarwe 2 sh. hooger. PARIJS, 8 Junij* Levendige wiiseling van depêches heeft plaats tus schen Parijs én Londen betreffende Siciliëaldaar Üc opstand ainmetkélijk toeneemt. De koning van Na pels is geneigd tot concessien. De wapeagtiUtand duurt voort. 95| 68.20 69.— 79.10 13.20 64 98 37 rv 46 44 42{- 104 J- 101' 484 26rTf 72* 554 72 724 394 424 30 324

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3