den - telkens ontsluieren zich nieuwe schoon heden. - Dit zegt genoeg ter aanbeveling. Er zijn verschillende gaven - zullen we zeg gen bij het zien spelen van dit stuk - maar 't is dezelfde geest - de groote geest der mensch- heidl Ingezonden BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot buitengewoon Gezant en gevolmagtigd Minister bij de hoven van Turkije en Griekenland Mr. H. C. du Bois, thans Minister-Kesident bij het hof van Dene marken - tot Raad van legatie te Koppenhage Jhr. Mr. O. W. J. Berg van Middelburg Secretaris van legatie te Londen; - tot Se cretaris van legatie te Weenen Mr. A. J. de Graaf van Rechtereri van Rosandeattaché te Parijs; - tot Secretaris van legatie te Madrid Mr. D. Everwijnattaché aldaar. Voorts zijn als Secretarissen van legatie over- gebragt: J. A. Mazel van Brussel naar Londen, Mr. J. W. van Lansberge van Petersburg naar Brussel, Jhr. Mr. W. P. van der Hoeven van Berlijn naar Petersburg en Mr. B. O. H. Westenberg van Frankfort naar Berlijn. Men zegt, dat behalve de kapitein thans ook enkele officieren van de brigade marechaus see in Zeeland wegens de zaak der fourages in staat van beschuldiging zijn gesteld. In het kiesdistrict Gouda is behalve het aftredend lid Mr. W. M. de Brauw tot Kan didaat. voor de Tweede Kamer aanbevolen Mr. A. Jongkindt ConinckBurgemeester der Ge meente Aarlanderveendoor de voorstanders van den Spoorweg van Leiden op Woerden. - In het kiesdistrict Steenwijkwordt de heer ZeehuizenBurgemeester van Genemuidentot kandidaat gesteld tegenover het aftredend lid Jhr. C. M. Storm van 'e Gravesande. Men zegt, dat bij Koninklijk besluit de regeling der suiker-contracten zoodanig zou hebben plaats gehaddat de bestaande voor tien jaren worden verlengd. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te Meppel de Kandidaat M. Stadig en te Roden Ds. J. Alting te Sappemeer. De Synode der Christelijke Afgescheidene Kerk in Nederland, die telken driejaren bijeen komt, is II. Woensdag te Hoogeveen geopend in tegenwoordigheid van drie afgevaardigden der vereenigde Preshyteriaansche kerk van Schotland. Tot Voorzitter is gekozen Ds. N. Dosker en tot Scriba Ds. E. Smit. Donderdag werd voor de Arrondiss.-Regtb. te 's Iiage behandeld de zaak van R. M. Paradijs y^jioemende steendrukkeraangeklaagd dat hij 'iöp vefsckillende tijden en plaatsen onder het voor- geveujvanv haarolie en zeep te koop aan te bie - - den, eeu a^ital dienstmeisjes zoo aldaar als elders l3 wijs lieert gfcmaakt dat hij met helm was geboren -da, ted gevolge daarvan de toekomst kon vooi- At' spellen; hij moest echter vooraf eenig zilr; geld hebben om mede te werken. Dat ontfa» gen hebbende', bleef hij niet in gebreke J, nieuwsgierige jonge deerntjes alles moois te voot spellen,- vooral dat zij een goed huwelijk zo; den doen, veel kindertjes zouden krijgen t meer andere mooije zakenhet geld vergat i echter terug te geven. Op de vraag van di President aan eene der getuigen of die voorspi lingen zich soms al bewaarheid haddenaf woorde het meisje naif: tot nog toe niet. 0; gaf hij soms voor, den zelfden naamj te voers als de persoon bij wie hij zich vervoegde ook tot hare familie te behooren. Ter teregtaj ting verklaarde hij daarbij bedoeld te hebbe familie van Adamswege. Het Openbaar Ministei heeft gerequireerd zijne schuldigverklaring diefstal en waarzegging en veroordeeling tot a maanden gevangenisstraf. Uitspraak heden or acht dagen. BUITENLAN DSCH NIEUWS. Men wil dat te Parijs sporen ontdekt zi van eene zamenzwering tegen den Keizer. H plan zou zijn uitgegaan van de Poolsche en' granten te Parijs. Anderen schrijven hetloeai Duitschers, die de Poolsche emigranten sleck als werktuigen zouden hebben gebruikt. Me verzekert dat gisteren de schriftelijke bewips der zamenzwering in handen des Keizers i gesteld. In de straten van Palermo zijn thans bii ricades opgeworpen en is de stad iu het alge meen door de opstandelingen in een geducll staat van tegenweer gebragt. Als eene bijzo; derheid wordt nog gemelddat Garibaldi et groot aantal granaten te zijner beschikking heet die van eene nieuwe vinding de moorddadig» uitwerking hebben. De douaniers zijn met wape: en bagage tot de opstandelingen overgeloopei Op het Napolitaausche leger zelf wordt zeer stó gewerkt, ten einde het te bewegen zich bij dt opstand aantesluiten. Men zegtdat de koniil lijke troepen meer dan 2000 man aan gewouik en zieken tellen. Wederom zijn er 1000 vrijwilligers ius- slaagd te Marsala voet aan wal te zetten. Een afdeeling troepen sterk Hl 000 na is van Corleone teruggekeerddreef eenige bfi den opstandelingen voor zich uit en rukte tj Palermo aan. De Engelsche admiraal had echts aan den bevelhebber der divisie nog in tijd' kennis kunnen geven dat de wapenstilstand teekend was. Volgens de laatste berigten is de sw van zaken te Palermo nog altijd dezelfde. 1' capitulatie is nog niet geteekend. Garibaldi heef een minister en een gouverneur van Palera benoemd. Ook heeft hij bij onderscheiden bf sluiten eene buitengewone ligting bevolen, t» einde den oorlog met kracht voor te zetten. ft

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2