Lao Logchem niet in aanmerking te komen en is de heer Thorbecke nu door beide kiesver enigingen aanbevolen; - in het district Amers foort wordt behalve het aftredend lid Mr. J. K. Baron van Goltstein als kandidaat gesteld Mr. A. W. Engelen- in het district Dordrecht ïerzocht de heer Bredius niet in aanmerking te komen tegenover Mr. P. Blussé van Oud-Alblas. I De Nederlandsche Gezant bij het hof van Denemarken Mr. H. C. Dubois wordt, naar men jegt, in die betrekking overgeplaatst bij het Hof Turkije. a De Kerkeraad der Nederd. Hervormde Gemeente te Utrecht heeft aan den Gemeenteraad verzocht de proceskosten in zake het legaat, dat isn de Stad is toegewezen voor Stads rekening te nemenaangezien de Kerkeraad géene fond- len heeft, om daaruit die kosten te voldoen. J Dingsdag stond voor het provinciaal ge- kegtshof te Amsterdam te regt C. W. van Loop- tijk, oud 17 jaren, wonende te Koog aan de Eaan, beschuldigd van vergiftiging. Na het ver hoor der getuigen heeft het openbaar Ministerie hij monde van den advokaat generaalMr. J. i. Jollesgerequireerd veroordeeling tot de loodstrafuittevoeren binnen ,de gemeente Zaan dam. Berigteu uit Batavia melden dat de laatste troepen der Bonische expeditie, het lle batail- lon infanterie, aldaar na eene lange reis ver oorzaakt door gebrek aan stoomslepersziju te ruggekeerd en met groote eer en allerhartelijkst ontvangen. Bij vele ingezetenen wapperden de nationale kleureneerepoorten waren opgerigt en in de hotels herhaalde zich de ontvangst die vroeger aan de van dezelfde expèditie te rug gekeerde artillerie te beurt viel. Op Borneo hebben weder eenige gevechten plaats gehad, waarbij onze troepen steeds overwinnaars bleven; 'de staat van zaken is echter uog niet geheel hersteld. BUTTENLANDSCH NIEUWS. De Engelsche en Sardinische Gezanten hebben hunne regeringen te kennen gegeven dat de toestand in Zuid-Italië van dien aard is dat de Napelsche troon verbeurd kan worden geacht. Uit Napels is te Weenen berigt ontvan gen dat de Korting er aan denkt hervormingen intevoeren. De partij der Koninginmoeder is teruggetreden en zij heeft besloten Napels te verlaten. In militaire kringen te Weenen wordt verzekerddat de Oostenrijksche regering groote toerustingen in Venetië maakt. Het gerucht van eene toenadering tusschen Ide Duitsche middenstaten en Pruissen wordt be vestigd door de bijeenkomst van onderscheidene Duitsche souvereinen met den prins-regent te Baden-Badeu. Steeds verlate» nog meer inwoners Pa lermo; de Fransche consul bevond zich daar nog, doch de ogerige consuls waren vertrokken. Namens Garibaldi heeft het revolutionair comité doen bekend makendat de Sicilianeu zullen worden uitgenoodigdom bij algemeene stem ming uit te makenof zij eene inlijving van het eiland bij Piemont verkiezen of niet. Depêches te Weenen van den Oostenrijk- scheu Gezant te Kome ontvangenluiden alles behalve gunstig voor de toekomst van den Ker- kelijken Staat. Men duchtte een inval van vrij willigers diein verband beschouwd met de gisting, welke overal in de Pauselijke Staten heerscht, ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Uit Parijs schrijft men aan de Ostdentsche Postdat de keizer dezer dagen tot een lid der Belgische Kamerdie zijnen zwager bezocht en eene audiëntie bij den Keizer had, zou gezegd hebben: «Groet uwen souverein, die een ver standig man is, en zeg hem, dat hij niets moet ge- looven van al hetgeen men over mij uitstrooit. Ik verlang vurig naar twee. drie jaren van vrede, waaraan Frankrijk behoefte heeft." P AARLEN. Gelukkig is de menscbdieals bij gaat te bed Zijn rekening met God gedurig effen zet. Gelukkig is de meusch, die, als het licht begint, In zijn verlichten geest een nieuwe wereld vindt. AMSTERDAM, 6 Junij. 128 91 oude bonte Poolsche tarwe 342. 78 kit. d» 355 per 2400 kilo's. 117 tt jarige Prusisische rogge 191 a f 195. 127 tf nieuwe f 226. 114 fit jarige Petersburger 188. Koolzaad op levering 1 lager. Lijnzaad in een doen. PER TELEGRAAF. LONDEN, 7 Junij. Consols 3 pCt. 95| PARIJS, 7 Juuij. 68.42 WEENEN, 7 Junij. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 7 Jun$. Nederland Werkelijke Schuld 64 Certificaten 4 - 98U Spanje Obligation H 37 Binnenlandsche 3 45* Rusland 1798/1816. 5 1034 1«28'29 102» Hope 4 - 84i Stieglitz ti Comp. 4 814 1855 5 - 100 Oostenrijk Metaliek 5 - 48TV 2' 26rV Rente Amsterdam 5 - 72 Nationale 5 55| Wissel Londen k/z. Niets belangrijks.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3