waardeeae duifwier vleugelen onder andereu de volgende merken hebben 1. 46. RCT CAM 5. M. L,. 14. In het kiesdistrict Winschoten is tot kan didaat gesteld het aftredend lid der Tweede Ka mer Dr. K. Westerhoff te Warffumin het kiesdistrict Sneek het aftredend lid Mr. S. Wij- benga; in het kiesdistrict Delft Jhr. W. Bo- reef van Hogelanden in het kiesdistrict Roer mond Mr. K. J. C. Cornelis, Kantonregter te Weert en in het kiesdistrict Amsterdam het af tredend lid W. Poolman en de heeren E. W. Cramerus en Mr. P. J. Teding van Berkhout. In de Gemeente Haarlemmermeer zijn ten gevolge van de Pinksterstormeu behalve strooi- jenkeeten en arbeidershuisjes 19 boerenplaatsen geheel of grootendeels vernieldo. a. langs den Spierweg drie van denzelfden eigenaar. In Overijssel wacht men niettegenstaande den doorgestanen stormnog eene meer dan ge wone opbrengst der vruchtboomen. De Leidsche Gemeenteraad zal Donderdag 's namiddags te 2 ure openbare zitting houden. BUITENL AN DSCH NIEUWS. De stad Koppenhagen wordt thans ver licht door gas uit turf gestookt, dat witter en helderder is dan het steenkolengas. De beroemde penningkundige Philippe, is overleden; hij was in 1813 en 1814 garde d'honneur van Keizer Napoleon en bewoonde dezelfde kamer met den Graaf Mastai Ferretti, toen ook garde d'honneur, thans Paus Pius IX. De Infant don Juan moet aan de Spaan- sche Cortes eene verklaring hebben gezonden dat de door zijn broeder gedane afstand hem noodzaakt de regten zijner familie op den troon van Spanje te doen gelden, maar dat hij echter niet zal toestaandat er beroep op de wapens wordt gedaan. Tijdingen uit Napels houden in, dat de wapenstilstand voor onbepaalden tijd is verlengd. Generaal Letizia is uit Napels aangekomen als overbrenger van een nieuwe capitulatie; hij zou tevens aan de regering hebben doen op- merkeu dat de Napelsche soldaten weigeren te gen de opstandelingen te strijden en dat de desertiën talrijk werden. - De geestdrift voor Ga ribaldi sloeg tot het leger over. Op Sicilië pre dikte de geestelijkheid openlijk eene kruistogt tegen de Napelsehe regering. De gebeurtenissen op Sicilië schijnen te Rome weerklank te hebben gevonden. Althans .nrpefc'.de stemming aldaar, sedert het geluk de avjipómjtiF nan Garibaldi heeft bekroond, er alles AmÖ&jVtP beVr op geworden zijnzoodat de mi litaire.'' jpagtlzich verpligt heeft gezien om maat- legoleij jan «voorzorg te nemen. uit Palermo te Genua ontvangen ibjïhtffidiuw at Garibaldi een wapeustilstand heeft moeten toestaan uit gebrek aan ammunitie; vol gens geruchten hebben de opstandelingen in hel paleis eene zeer aanzienlijke som gelds gevon den. De Napolitaansche troepen hebben zonder verschooning ook op vrouwen en kinderen ge schoten. De Sardinische onderdanen hebben zich aan boord begeven van de Governolo. Men zegt, dat de Koning van Napels dt bemiddeling van Frankrijk heeft aangenomer op den grondslag der instelling van een afzon derlijk bestuur over Siciliëmaar dat berigj vereischt echter nadere bestiging. Te Guerande in Frankrijk woont een veld wachter, 67 jaren oud, die in zijn eerste huwe lijk had 6 zonen en 3 dochters, bij zijn tweede vrouw kreeg 14 zonen en 1 dochter en bij zijn derde 5 zonen en 3 dochters; in het geheel 25 zonen en 7 dochters. Salamanca, de rijke bankier en voor naamste industrieel van Spanje, is van plan ziel met der woon te Parijs te vestigen- dit zoi een groot verlies voor Spanje zijn. Het bevestigt zich, dat de Nassausche regering thans geneigd isom tot eene vermin dering der Rijntollen hare toestemming te ge ven doch enkel onder de uitdrukkelijke voor waarde dat de doorvoerregten algemeen in dt tolverbondsstaten zullen worden opgeheven. Men zegtdat de Fransche regering voor nemens is een ontwerp intedienen tot wijziging van het penitentiair-gevangenisstelsel. Alleen voor één jaar tijds zou men nog gevangenisstral hebben, maar anders verbanning naar gestichten in Algiers of in Nieuw-Caledoniëzonder na afloop van den straftijd naar het Vaderland te mogen terugkeeren. Volgens een Genueesch dagblad zou de bevelhebber van het Britsch eskader ter reede van Palermo zich formeel hebben verzet tegen een tweede bombardement der stad; terwijl een vriend van Garibaldi te Genua een depêche van hem heeft ontvangen, meldende, dat hij en zijn zoon zich in den meest gewenschten welstand bevinden. Dezer dagen heeft te Brussel eene zon derlinge echtscheiding plaats gehad. Deze echt scheiding werd regterlijk uitgesproken tusschs een barbier en zijne huisvrouw. De vier gt- tuigen waren vier barbiersgevestigd te Brusstl De echtgenooten en de getuigen waren allen in de veertig jaar. Na de echtscheiding heeft men zich in een hotel aan een lustig banket ver- eenigd, even alsof er eene bruiloft gevierd werd. BRIEVENBUS. Z. vraagt of met de politieverordeningen niet in strijd isdat een schuitenhuis met een rietmat wordt overdekt. Hij vindt het in alle gevallen vreemd, dat naast de Blaauwpoortsbrug I bij het turfdragerskautoor zulk eene onsierlijk en I 11 smakeloos getimmerde iegplaats voor eene schuit

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2