L If omsingeld en een Napolitaausch generaal zon :ot hen zijn overgegaan. ,M_ In Duitsehland telt men 241 vereenigin- een voor gymnastische oefeningen met 23670 jïen. Als een bewijs van den snellen omloop van "eld gedurende de jongst verloopene mis te Frankfort, wordt verhaald, dat een geldwisse laar een louis d'or zeer kenbaar had gemerkt, die, gedurende den tijd van drie wekenhem bij de voorjaarsmis niet minder dan 20 maal ter verwisseling tegen zilver werd aangeboden. Xe Lima heeft eeue aardbeving plaats ad, die in weinige seconden eene schade van een millioen dollars berokkende. JMen verzekert, dat te Weencn heimelijk olderhandeld wordt over den verkoop van Ve- netid aan Sardinië en dat Oostenrijk daarvoor 3|0 millioen verlangt. Oostenrijk zou aan zich zelf en aan geheel Europa eene weldaad bewij zen indien het zich omtrent den koopprijs met ïrdinic verstond. De Koning der Belgen is, vergezeld van den Graaf van Vlaanderen en gevolg Vrijdag te Monden aangekomen. H De prins regent van Pruissen heeft tot ndder der orde van den rooden adelaar 3e klasse jttnoemd Dr. P. Bleeker, officier van Gezond- Meid in Nederlandsche dienst te Batavia. H Alexander Dumas heeft zich van Nizza naar Sicilië begeven, waartoe hem de overwin ning van Garibaldi had aangespoord. Er zijn een groot aantal nagemaakte En- ,sche banknoten in omloop, gedateerd 15 'ebruarij 1860. Zij 2ijn uitmuntend nagemaakt, het papier alleen is iets donkerder dan dat van de echte. In de dezer dagen te Penig tentoonge- 1de menagerie was eene kostschoolhouderes iet hare leerlingen tegenwoordigtoen men piot- ding een raauwen gil hoorde en alle aanwezigen door schrik en ontzetting werden bevangentoen zij zagendat de leeuw het lieve kopje van een tienjarig meisje, dat het hok van het dier te digi «as genaderd met beide klaauwen vasthield. De oppassers snelden terstond toeom het kind te helpendoch het dier maakte slechts ééne tlaaun los, om den arm van een der te hulp gekomen bedienden te verwonden. Eindelijk daagde men er in het jeugdige slagtoffer te be- trijden, doch reeds had de leeuw de huid van het achterhoofd tot over de wenkbrauwen vol komen afgescheurd en de hersenen van het kind pet zijne klaauwen beleedigd, om die nu met den vreeselijken buit in de kooi terugtetrekken. ■Ondanks spoedig aangebragte geneeskundige hulp verviel het kind in een staat van verdooving en bezweek den volgenden ochtend. LAATSTE BERIGTEN. H Iele Zitting der Eerste Kamer van 5 Junij. Met atgemeene stemmen zijn aangenomen de ontwerpen? 1°. tot wijziging der wettelijke bepalingen betrekkelijk het buiten 's lands verteren van pensioenen 2°. tot eindbestemming der baten bedoeld in art. 13 der wet van.p Maart 1S52 (regeling der zakeu van de voorma lige wees- en momboirkamers); 3°. tot bekrachtiging van provinciale belastingen in Groningen4°. tot verhooging der begrooting wegens den arbeid der gevangenen over 1859 en 5°. tot inkoop en amortisatie van rentegevende nationale schuld. Betrekkelijk de ingekomen verzoekschriften over de spoorwegconcessie Scheveningen - Leiden - Woer den strekt de conclusie tot nederlegging ter griffie en afschrift aan de heeren ministers van Binnenlandsche Zaken en Finantiënwordt besloten de discussie daar over uittestellen tot de volgende vergadering. Van eene hooggeachte zijde heeft de heer Commis saris van politie F. J. Behr te Scheveningen, ontvangen de milde gift van twee honderd guldenten einde naar gelang van de behoeften van ieders gezin te wor den verdeeld onder de overgebleven betrekkingen van de in den orkaan van den 21 Mei zoo noodlottig ver ongelukte visschers. Naar men verneemt heeft er te 's Hage een raad van eer in de kazerne plaats gehadwaarvoor een Officier van het reg. Grenadiers en Jagers heeft te regt gestaan wegens het niet gevolg geven aan eene hem aangedane kwetsing van eer. ROTTERDAM, 4 Junij. Puike jarige witte Zeeuwsche tarwe 10.25 a 11. Nieuwe Zeeuwsche rogge 20 ct. lager. Puike winter- gerst f 6.25 a f 6.50. AMSTERDAM, 4 Junij. Tarwe iets hooger. 130 bonte Poolsche f 340. Rogge prijshoudend met veel handel. 130 Pruissi- sche f 240. 118, 120 (D jarige Petersburger 196, f 200. Koolzaad 1 lager. Lijuzaad verkocht in vei ling. 105 ffi Windau f 7£ per mud. PER TELEGRAAF. LONDEN, 5 Junij. Cousols 3 pCt. 95 i PARIJS, 5 Junij. Rente 70.05 WEENEN, 5 Junij. Metaliek 69.25 Nationale 79.50 Wissel p. Londen 13.15 AMSTERDAM, 5 Junij. Nederland Werkelijke Schuld 2y 64 Jt Certificaten 4 99 Spanje Obligatiën H 36i Binnenlandsche 3 - 45|£ Rusland 1798/1816. 5 1041 1828/29 5 Hope 4 so; Stieglitz «i Comp. 4 811 1855 5 1001 Oostenrijk Metaliek 5 - 481 2j- v 261 Rente Amsterdam 5 71* Nationale 5 56 Wissel Londen k/z. 11.72 's GRAVENHAGE 5 Junij. Z. M. de Koning heeft afgewezen het verzoek om gratie, ingediend door Pijnakker, die door het pro vinciaal geregtshof van Zuid-Holland tot de doodstraf is veroordeeld. De executie zal waarschijnlijk Zaturdag a. s. te Gouda plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3