LSIDSCH DAGBLAD. N°. 80. Dingsdag 5 Junij. Ao. I860, Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. 5 Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; i6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te S u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nicuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., Fsmiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min-, 'bavonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Klaaadag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te QO ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen nitgezon- lerd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den luden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. In het kiesdistrict Delft wordt het aftre- iend lid der Tweede Kamer, de heer C. Hoek- tater, op nieuw voorgesteldin het district JsGravenhage de oud-Minister Dr. A. Vrolik en et aftredend lid Jkr. Mr. W. F. Gevers Dey- ootin het district Goes de heer J. D. 'ransen van der Puttein het district Leeu- arden de heer J. H. Tacoma en het aftredend lid Mr. J. Dirks, in het distriet Deventer Mr. J. K. Torbecke en Mr. II. van Logchem iud-burgemeester van Deventerin het dis- ;rict Boxmeer de heer H. C. P. Kerstens, Griffier van het kantongeregt te Boxmeer, in in het district Botterdam, behalve het aftre- lend lid Mr. N. Olivier, ook de oud-Minister an Koloniën Mr. P. Mijer. Bij het ligten van het wrak van de Ca- pelscke boot vond men daarin de lijken van Jufvr. an der Pas met haar zuigend kind en van eene onbekende dame. Den 15en Juuij a. s. zal de opening plaats ebben van de Zwemschool van het kanaal nabij len Sprang te 's Hageonder directie van den 1™ luit. van het reg. Grenadiers en Jagers, Jhr. ran Wickevoort Crommelin. Deze inrigting neemt aarlijks in bloei toe. In het afgeloopene jaar beeft ruim een 100-tal leerlingen aan deze in- 'igting deelgenomen. Zij werd met een wedstrijd beslotenwaarbij prijzen werden uitgereikt. Is de schermkunst in vele opzigten heilzaam tot ontwikkeling van geest en ligchaamook de zwem kunst is zeer aanbevelenswaardig. Sedert de op- Dgting der school heeft men gelukkig niet een 3nkel ongeval te betreuren, hetgeen men vooral beeft te danken aan de goede zorg, door de meesters Regoor, Hegier en van Onzelen be- °ond, die sedert den aanvang daarbij waren geplaatsten er voortdurend aan verbonden zijn. De vaart met den Gondel bevordert zeer het gebruik van den Zwemschool. Bij de Hervormde Gemeente te Zalt-Bom- mel is tot predikantJ[beroepen Dr. F. Rauwen- hoff te Zandvoort; te Harlingen Ds. F. C. A. Pantekoek te Charlois. De van de rivier de Maas naar binnen 's lands schuttende sluis te Delfshaven is gedu rende de vijf eerste maanden van dit jaar door het belangrijke aantal van ruim 3300 vaartuigen gepasseerd. Vrijdag en Zaturdag 11. werd voor het prov. ger. van Gelderland behandeld de zaak van Arnoldus Smits, beschuldigd van moedwil lige brandstichting. De voornaamste getuigeop wier verklaring de geheele beschuldiging hoofd zakelijk steundewas zekere vrouw van den Heuvel, die in hare gemeente geene gunstige reputatie genoot, terwijl de besch. aldaar te goeder naam en faam stond. De adv.-gen. Mr. J. F. Pringle betreurde het in zijn requisitoir, dat de justitie in deze zaak was tegengewerkt van eene zijde, waarvan zij dit het allerminste had kunnen verwachten. Verscheidene getuigen hadden namelijk bij de instructie eene groote achterhoudendheid in hunne verklaringen aan den dag gelegdop aanraden var, den pastoor der gemeentewelke geestelijkedeswege bij den regter-commissaris gedagvaard zijnde, had moe ten erkennendat hij zich met deze zaak had gemoeid en aan die getuigen gezegd haddat het er niet op aankwamindien zijzoolang de zaak iu de raadkamer wasbij den regter-com missaris onwaarheid spraken vermits de verkla ringen van dien ambtenaar onbeëedigd werden afgenomen. BUITENLANDSCH NJEUWS. Er is veel waar in hetgeen een onzer dag-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1