at de Napelscke regering op het hoofd van aribaldi eene premie van 30.000 dukaten heeft litgeloofd. De jongste tijdingen uit Konstantinopel lijn niet geruststellend. De sultan ligt beden kelijk ziek. De Keizer en de Keizerin van Frankrijk lullen de Keizerin Weduwe van Rusland te Dyon gaan begroeten, daar H. M. niet naar Parijs verlangt te komen. I "ie Londen werd in de vorige week on verwachts geen enkele brief of courant aan zijn gdres bezorgd. De 2000 brieven-bestellers had den met de postdirecteuren verschil over hun geld gekregen en geen hunner kwam terbe- orging der brieven en bladen op. Men is het en slotte eens geworden. Voor de wereldtentoonstelling in 1862 te onden te houden is reeds 269700 pond sterl. ngeschreven. Het gebouw zal in de nabijheid er plaats, waar het kristallen paleis stond, wor- en opgerigt. BRIEVENBUS. Nu zijn de ingezetenen wel opgeroepen om vlaggen en aangespoord om 's avonds te illu mineren; maar nu is het toch ook wel te ver- rachtendat de Stads-Regering een goed voor- eeld zal geven. Vijf en tien jaren geleden waren e Stadsgebouwen in akelig duister gehulddat zeer afstak bij de opoffering, die de burgerij had in. Hier en daar zag men wel bengaalsch vuur, maar overigens niets anders dan in de grachten verlichte schuitjes voor het gevaldat er iemand in het water viel. - Zulke kinder achtige bezuinigingen klinken welmaar wekken juist de opmerkzaamheid op uitgaven die waarlijk het karakter van zuinigheid niet dragen. Dc Re gering moet ook wat doenom fatsoen te houden voor de vreemdelingen. Men spreekt altijd van het arme Leyden als of alle ingezetenen van be deeling leven. Eenige buren. De Redactie erkent, dat er in die opmerking veel is, wat niet kan worden tegengesproken- maar zij meent, dat vijf jaren geledan het bor des van het Stadhuis uitstekend met gas was ver licht en gelooft ook, dat dit jaar van Regerings wege meer dan vroeger zal worden medegewerkt, om an de feesten luister bij te zetten.'t Is wel eens aanstootelijkals men buitenaf over Lei den hoort spreken, als eene stadwaar de meeste armen wonend e zwaarste belastingen worden geheven en altijd verdeeldheid heerscht. Laat ons dan om de vijf jarendat er feest is eens toonendat de tijd voorbij iswaarin men volgens een oud keurdicht, van haar zong: Zoo zult gij als voorheen voor Leiden Lijden heeten!" LAATSTE BERIGTEN. Bij den Uitgever van dit blad is ontvangen van N. N. 5.— voor de ongelukkige weduwen en weezen der schipbreukelingen te Katwijk aan Zee. Woensdag nacht is men te Scheveningen begon- nen met de lading te lossen uit de gestrande stoomboot Theresia, kapt. A. Bruce. Men denkt dat er nog mo gelijkheid zal bestaan om het schip aftebrengen. De door de politie vóór, gedurende en na de stranding ge handhaafde orde wordt wederom zeer geroemd. Men is te Scheveningen zeer ongerust over het lot van onze afwezige pinken. Gedurende den gewoed hebbenden orkaan, waren er in de zeventig uit.'.Sedert zijn er een twaalftal uit zee terug gekeerd. Volgens loo- pende geruchten, waaraan men, helaas, geloof moet slaan, is er weder eene pink met de geheele beman ning vergaan, zij zou zijn, de vrouw Maria Pronk stuurman Klaas de Graaf, reeder Bastiaan Pronk. De ongerustheid bij reeders en in de gezinnen der visschers is alhier groot, 't geen wel geen verwonde ring zal barenals men in aanmerking neemt, dat de oudsten van dagen alhier, mannen die eene halve eeuw de zee bebouwd hebbengeen storm hebben beleefd zoo als die van Maandag. Aan den Noord moet, volgens zeggen van uit zee gekomen visschers, eene stoomboot op zijde liggen, die twee noodvlaggen geheschen heeft. Er bestond geene mogelijkheid het vaartuig te naderenmen kon alleen aan eigen behoud denken. Volgens uit zee aangebragte berigten ziet men allerlei hout van schepen afkomstig drijven. P AARLEN. In 't brood des arbeids ligt Gods zegen En dit, dit eet men nimmer tegen. AMSTERDAM, 29 Mei. Tarwe prijshoudend. 79 Oude bonte Poolsche f 364 pr. 2500 kilo. 128 Jarige ƒ340. Rogge 120 Jarige Petersburger 200. ,125 Oude Pruissische j 235. Koolzaad 1 hooger 71. Raapolie williger f 395 a f 40£. Lijnolie onveranderd f 30 a J 3l£. PER TELEGRAAF. LONDEN, 30 Mei. Consols3 pCt. PARIJS, 30 Mei. Rente WEENEN, Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 30 Mei. Nederland Werkelijke Schuld 2£ Certificaten 4 Spanje Obligatiën1£ Binnenlandsche 3 Rusland 1798/1816. 5 1828'29 5 - Hope4 Stieglitz Comp. 4 1855 5 Oostenrijk Metaliek 5 2^ Rente Amsterdam 5 Nationale 5 Wissel Londen k/z Fondsenmarkten flaauw. Graanmarkt Rogge 5 lager bij partij LONDEN, 30 Mei. Tarwe prijshoudend, haver onveranderd. 95y 69.45 63^ 985 365 455 1035 80« 995 475 255 7U 545 11.70

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3