Volgens de Stoompost zijn tot den aanleg der geconcessioneerde verbinding van den Holl. Spoorweg tusschen Leiden en Woerden reeds onderscheidene rigtingen afgebakend, waarvan eene reeds is gewaterpast. Deze loopt van den Hollandschen Spoorweg henoorden Leiden lanvs de noordzijde van den Rijn naar Koude kerk gaat daar den Rijn over en verder kort langs Alplien, Goudsluis, Bodegraven en Wie- rickerschans naar Woerden. BUITENLANDSCH NIEUWS. Er liep Vrijdag 11, te Ancona een gerucht, dat de Generaal Lanioricière aan den Paus zijn ontslag zou gevraagd hebben. Men berigt even wel, dat hij naar Ancona is vertrokken. I De Engelsche en Fransche ingezetenen van Palermo hebben zich aan boord der schepen van hunne natiën begeven, daar een aanval der op standelingen die meester van de hoogten vau Palermo zijn, onvermijdelijk geacht werd. De militaire overheid beeft de poorten der stad ter halver hoogte doen digtmetselcn. De directeur van het otticieele dagblad had de vlugt geno men. Te Marseille zijn met een stoomboot een groot aantal zakken met specie aangebragt waarvan 133 die aan het huis Rothschild van Napels toebehooren. Meest al de bankiers en kooplieden te Napels zenden het in hun bezit zijnde gemunt geld naar het buitenland. Uit de verklaringen van kap. Marryat aan de vice-admiraal van het Engelsche eskader in de Middellaudsche zee blijkt, dat de beide En gelsche vaartuigen zich op het oogenblik der ontscheping der bende van Garibaldi op ver wek zelfs van de Napolitaanscbe overlieden te Marsala bevonden en geen beletsel opleverde (oor de Napolitanen, om de landing te beletten. 5ij zijn echter zoo besluiteloos en onvoorzigtig geweest, dat bierdoor en niet ten gevolge van le tegenwoordigheid der Engelsche schepen de landing is kunnen slagen. Er blijft te Parijs nog sprake van eene inkomsten-belasting, waarvan bet denkbeeld van Keizer Napoleon zou zijn uitgegaandie den heer BI. G'hevallier heeft opgedragenom de grond slagen van het plan vasttestellen. In het Frankf. Dagblad van 14 Mei 11. leest mendat bij een gehoor, dat een Is raëliet te St. Petersburg voor eenige weken bij Jen Keizer bad, de eerste zijn dank te kennen gaf voor de deelneming, tot nu toe door Z. M. san de Israëliten betoond. De Keizer ant woordde, dat het hem verheugde te vernemen, ■dat zyne welwillende bedoelingen jegens zijne Israëlitische onderdanen door deze op prijs ge steld werdenwat hij echter gedaan had was met meer dan zijn pligt, welken hij in zijnen gvbeelen omvang voornemens was te vervullen. Hre ysrae''ten hadden zich in alle netelige om- I Bondighedenwaarin het Rijk verkeerdeals getrouwe, voortreffelijke en tol. opofferingen be reide burgers betoond, zoodat zij niet slechts het volste vertrouwen verdienden maar ook ein delijk eene schadevergoeding voor den langen tijd der Achteruitzetting rnogten verwachten. Hij beloofde zich in de toekomst veel van bun ijver en gehechtheid en hij zou derhalve trachten hen in een toestand te plaatsen waarin zij genoemde eigenschappen vrij en onbelemmerd zullen kun nen ontwikkelen. Op de vraag, of het geoor loofd was deze uitingen openbaar te maken antwoordde de Keizer, dat hij niet de minste bedenking daartegen had, vermits het hem aan genaam was, dat zijne bedoelingen en gevoelens ten gunste van een zoo waardig deel zijns volks algemeen bekend werden. LAATSTE BERIGTEN. H. M. de Koningin is Maandag gelukkig aan een groot gevaar ontkomen, daar toen zij de Prin- sessegracht voorbij reedeen zware boom ter neder storttewaardoor de paarden van het rijtuig aan het steigeren raakten. Heden morgen te ruim drie ure liet het zich aanzien datte Scheveningen eene stoomboot zoude stran den. Terstond begaf zich de Commissaris van politie en strandvonder Behr met den Inspecteur van politie van Gennep en dienaren van politie naar het strand gevolgd door de reddingsboot van de Noord- en Zuid- Hollandsche reddingsraaatschappij. Onder directie van den heer P. Varkevisser Jr. werd deze boot klaarge maakt en de stranding afgewacht. Reeds ten 4 ure be vond zich de burgemeester, de heer Jhr. Mr. Gevers Deynoot op de plaats van de stranding, en het was onder zijn oog dat de redding van dertien man van de equipage- «n van eene vrouw met haar zuigeling met de meeste bedaardheid en goed overleg werd uit gevoerd. Twee man der opvarenden hadden het gewaagd zich in de boot van het schip te begeven en werden met voertuigen van de stalhouderij F. en J. Water reus te gemoet gereden en gered. De kapt. Bruce en een. ingenieur verkozen het schip niet te verlaten. De naam van de gestrande stoomboot is Theresia heeft Glascow Zaturdag verlaten met eene lading ijzer, salpeter en vuurvaste steenen was bestemd naar Rotterdam, ge adresseerd aan het kantoor van den heer Burger. De boot behoort aan den heer Rankin te Glascow. Velen hebben zich bij deze gelegenheid weder even als ge woonlijk, onderscheiden waaronder de heer Maas door zijne volijverige bemoeijingen heeft uitgemunt. Door plaatsgebrek zijn wij heden verhinderd de Oost-Indische nieuwstijdingen ie plaatsen. Eerste Huwelijksaf kondlging Leiden, 27 Mei 1860. Frans van der Laaken jm. oud 32 j. en Johanna Groeneveld jd. oud 21 j. Cornells Adam Zwaan jm. oud 25 j. en Catharina Bink, jd. oud 24 j. Jacobus van Hooidonk jm. oud 26 j. en Maria Sprin ger jd. oud 21 j. Jacobus Dirkse jm. oud24 j. en Elisabeth Mazurel jd. oud 24 j. Arnoldus Barends jm. oud 30 j. en Lubbarta Smit jd. oud 25j. Charl Marais jm. oud 24 j. en Agnès Theresia Wilhelmina Antonia Justina van Kessel jd. oud 27 j. Jacobus Johannes Cornelis de Mol jm. oud 25 j. en Susanna Maria Rohóil jd. oud 21 j. Wegens stoornis op de lijnen hebben wij heden onze telegrammen niet ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3