ring eerbiedigde. Zóó wordt de eer der consti tutionele partij gehandhaafd en bleef haar be ginsel onbevlekt. - De motie van den heer Dullert heeft de kroon op het werk gezet; - want zij getuigt meer van eene hartstogtelijke bestrijding van een pas opgetreden Bewinddan van eene kalme en bezadigende overweging, of het werkelijk strookt met eene goede stelling der volksvertegenwoordiging, wanneer zij door preventive middelen het beginsel van ministeriële verantwoordelijkheid tracht te onderscheppen. In een constitutionelen regeringsvorm is het in tegendeel van belang, om den aarden den om vang der ministeriële verantwoordelijkheid te laten komen tot hun volle recht. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot Kommandeur der orde van de Eikenkroon den majoor H. E. van Mansvelt, voor zijne diensten, als lid der com missie tot herziening der exercitie-reglementen voor de infanterie bewezen- en tot officier van die orde den 1*" luit. Jhr. Dumonceau; -beiden adjudanten van Z. M. Z. M. heeft Jhr. J. C. E. van Hoorn van Burgh lid van den Haad van State, op nieuw benoemd tot Voorzitter van den raad van be stuur van het burgerlijke pensioenfonds. Men verneemtdat tot kandidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer zijn gesteld de heer Thorbecke in het district Deventer; de heer Mr. P. Blussc van Oud-Alblas in het dis trict Alkmaar en de heeren H. Mensonides, Mr. M. J. de Lange en S. A. van Hoogstraten in het district Hoorn. De heer Hengst wenscht bij de verkiezing in het district Boxmeer buiten aanmerking te blijven. Jhr. Wttewaall van Stoet wegen heeft voor de kandidatuur in het district Zwolle bedankt- de Baron van Lijnden is daarop tot kandidaat gesteld. Z. M. heeft bepaald, dat dc eerlang af- gcloopen contracten voor de cultuur-bereiding en levering van thee, niet zullen worden ver lengd, maar die nijverheid aan dc particuliere krachten overgelaten. Tot afgevaardigde voor de Synode der Nederlaridsche Hervormde Kerk van dit jaar is nog benoemd door het provinciaal kerkbestuur van Limburg Ds. W. F. C. van Laak te Maas tricht. De Kandidaat A. F. Simons is beroepen bij de Hervormde Gemeente te 's Gravemoer en te Augustinusga; - terw'ijl te Cortgene is beroe pen Ds. W. van den Bijtel te Oosterbierum. Beroepen bij de Christelijk Afgescheidene Gemeente te Heereveen de kandidaat G. Sche- vel en te Hulst de kandidaat J. Greven. De nieuwe wapenoefeningen voor de infan terie bij het leger moeten ook bij de schutterijen worden ingevoerd. De storm, welke op Pinkstermaandag gedu rende het grootste gedeelte van den dag heeft gewoed en eerst tegen middernacht bedaarde, heeft aan huizenschoorsteenen en daken hier ter stede veel schade berokkend en een tal van 60 boomenwaaronder zeer zware, vooral op en om de Ruïne ontworteld. De spoortrein van Amsterdam is* eerst heden nacht te ongeveer 12 ure aangekomen. De telegraafdraden zijn hier en daar vernielden de gemeenschap met de tele graaf is heden nog niet hersteld. Op den Bezuiden- houtschen weg te 's Hage is een man door een omvallenden boom doodelijk getroffenterwijl spoedig aangebragte geneeskundige hulp door Dr. Hoven niet meer baatte; en in de hoofd-1 laan van het Bosch heeft een ander persoon door gelijken val, eene beenbreuk bekomen, Te Rotterdam is het water zoo hoog gestegen, dat de beide steigers een gedeelte van de mart! en de voornaamste havens zijn overstroomd. Tt Scheveningen geleek de zee, zoover het oog reikte ééne branding met hoog opgezweepte gol ven. Het bezoek aldaar was betrekkelijk nogal druk, daar velen zich juist daarheen begaven, om het treffend stout natuurtooneel te aan schouwen. Zondag morgen, te half zes ure is op da Noordzee dooreen rukwind omvergeworpen op circa twee uren afstand van Katwijk de bomschuit Drie GebroedersStuurman Klaas van der Plas met 80 manden versche visch huiswaarts kee- rendewaardoor de geheele bemanningbestaande uit zes personenhun dood in de golven von den. Vier hunner laten elk eene weduwe en ge zamenlijk 16 kinderen na; de vijfde is een jon geling de eenige kostwinner eener weduwe en de zesde, de zoon van den stuurman. Wij verne men dat nog twaalf pinken in zee zijn. Aan het bureau van dit blad worden gillen in ontvangst genomen ter voorziening in de oogen- blikkelijkc behoeften. Wij berigten daarom trent morgen nader. Vrijdag 11. werd bij de arrond.-regtbant de zaak behandeld van den heer F. v. Iterson, woonachtig op den huize Berensteyn onder Voor schoten appellant van een vonnis van het Kan- tongeregt alhier, bij welk vonnis hij was schuldig verklaard aan overtreding van art. 4 van he'. plaatselijk reglement voor de gemeente Voor schoten bij welk art. aangegeven wordt de dikte, welke de muren der nieuw te bouwen woningn dienen te bevatten. Na het uitgebragte rapport, nam de officier van Justitie bij monde van den heer Eyssonia; Wichers zijn requisitoir, strekkende tot instand houding van het vonnis van den heer Kanton- regter. De verdediger Mr. P. Blusséadvocaat te 's Gravenhage, concludeerde na een zeer uitvoe rig pleidooi tot vrijspraak en tot vernietiging van het aangevallen vonnis. De regtbank zal in dezen over acht dagen uitspraak doen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2