tantes, kooplieden te Londen opgeroepen, om vóór of op den 15en Junij 1860 hunne vorde- tingen in te leveren bij de Master of the Rolls laldaar. Rosa de Vries zal in de volgende week an de residentie een concert geven, ten voordeele van het opterigten fonds voor de nagelatene betrekkingen der verongelukte Seheveningsehe Ivisschers. Op de heden Vrijdag gehouden lammeren- renmarkt waren aangevoerd 10920 lammeren; waarvan de prijs gold van 7 a 12. BUITENLANDSCH NIEUWS. De invloed van den Generaal Lamoricière te Rome is zeer groot, ondanks den tegenstand, die zijne plannon ontmoetenwaar hij op admi nistratief gebied de voet zet. Onlangs heeft hij verlangd, dat het aantal ambtenaren werd ver minderd terwijl hij de bezoldiging van de over- Mijvenden heeft verhoogd; - overal heeft hij iene doortastende organisatie ingevoerd. Bij zijne ongste inspectie deed hij een stadje nabij Por ta aanalwaar volgens de garnizoensregisters ien garnizoen van 50 man moest liggen, bene ens 10 karabiniers, ter bescherming der post- agens. Hij vond er wel de 10 karabiniers, aar niet de 50 man, die reeds voor twee jaren hun korps waren teruggekeerd; desniette- in was sedert toch de soldij voor de bezetting itbetaald. De koning van Napels heeft bij decreet an 15 Mei den Generaal Lanza eene uitgebreide verleend, om op Sicilië de rust en orde e herstellen en tot aanmoediging der burgerij oowel als tot bescherming van personen en ei gendommen de noodige maatregelen te nemen. Volgens te Marseille ontvangen berigten lit Messina heerschte aldaar eene groote onge rustheid en namen de vrouwen in grooten getale de wijk; de mannelijke inwoners voegden zich bij de manschappen van Garibaldi. Van 'tde Napelsohe troepen loopen vele soldaten tot de opstandelingen over. Er hebben twee ontsche pingen van talrijke vrijwilligers te Santo Stefano en Santo Veto plaatsgehad. Men denkt, dat Mes- eiua in opstand zal komen, zoodra men ver neemt, dat Palermo inhanden der opstandelingen is gevallen. Overal is eene proclamatie aange plakt van het revolutionnaire comité te Palermo, aarbij de zegevierende marsch van Garibaldi en de spoedige onafhankelijkheid van Sicilië wordt aangekondigd. De Porte heeft den Russischen Gezant geïnterpelleerd over het bijeentrekken van een Russisch leger aan de Pruth. De Gezant heeft die bijeentrekking ontkent en eene geruststellende verklaring gegeven. Onderhandelingen over handelsverdragen met verschillende Staten zullen eerlang te Parijs worden geopend. LAATSTE BERIGTEN. Donderdag middag heeft er eene langdurige mi nisterraad plaats gehad. - Jonkheer Mr. F. H. A. Beelaerts van Blokland, nieuw benoemd Raadsheer in het Provinciaal Geregts- hof in Zuid-Holland heeft heden bij den Hoogen Raad (Burgerlijke Kamer) den bij de wet gevorderden ambtseed afgelegd. Heden Vrijdag namen de Graaf de Nieuwerkerke en de historie-schilder Eugene Giraud aan het diner bij Z. K. H. den prins van Oranje deel. De gewone audiëntie van den Minister van Oor log zal op Dingsdag a. s. geen plaats hebben. P AARLEN. De kunstbekwaamheid van de hand Vereischt ook dc oefning van 't verstand. 1 Een Zetter. GRONINGEN, 22 Mei. Tarwe flaauw gestemd. 130 ffi jarige roode f 10.40 a 10.60. 127 ffi witte 9.90. Rogge 120 ff inl. 6.80. DORDRECHT, 24 Mei. Jarige Zeeuwsche en Vlaamsche tarwe 10.40 h 11.Nieuwe 9.GO a 10.Wintergerst tot ver hoogde prijzen f 5.20, a 6.40. Boekweit met meer handel. PER TELEGRAAF. LONDEN, 25 Mei. Consols 3 pCt. 95J- PARIJS, 25 Mei. 69.20 WEENEN Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 25 Mei. Nederland Werkelijke Schuld 2r 631 Certificaten 4 99 Spanje Obligatiën H 36' Binnenlandsche 3 45tV Rusland 1798/1816. 5 103,;- 1828/29 5 101$ Hope 4 - 80; Stieglitz Comp. 4 8o; 1855 5 99; Oostenrijk Metaliek 5 25 fi Rente Amsterdam 5 Nationale 5 S4H Wissel Londen k/z Koolzaad pr. November 72 Raapolie vliegend 39 pr. November 41; Lijnolie vliegend 30 pr. November 32$ Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Graanmarkt flaauw gestemd. LONDEN, 24 Mei. Granen prijs onveranderd. Holl. boter 78 sh.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3