EIDSCH DAGBLAD. N°. 73. Zaturdag Mei. A®. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam teJ9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.j 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., middags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect i6 te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 nre. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelyks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. Uithoofde der feestdagen zal Maandag avond dit blad niet worden uitgegeven. BINNENLANDSCH NIEUWS. 9 Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw den kap. adj. Nieuwenbuizen van het reg. Grenadiers en fagers en den kap. N. Willes, van den staf der 'afanterie, en tot lid van het collegie van re genten over het huis van Arrest te Dordrecht J. G. KistKantonregter aldaarvoorts: :ervol ontslag verleend aan den commies bij de di- ectie der Marine te Vlissingen J. G. Hector en aan den magazijnmeester der Marine te Hellevoet- iluis C. Valhoff; en benoemd tot magazijnm. der tfarine te Hellevoetsluis J. F. Ratell Schultz; ot commies den adjunct-commies) C. F. Blan- jjkensteiu, tot adjunct-commies den klerk C. F. JCruyne; tot adjunct-commiesen te Willemsoord de klerken J. Lammers en J. C. Schuyt; [tot adjunct-commies te Amsterdam de klerken D. M. Nolthenius en J. L. Pisuisse; tot klerk W. van der Hout. De Minister van Binnenlandscke Zaken heeft bepaald, dat den 12en Junij eene verkie zing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het district Eindhoven zal plaats hebben, ten gevolge van het aannemen der betrekking van Kantonregter te Helmond door Mr. J. B. Bots. Eene groote meerderheid van kiezers in het district Roermond schijnt te verlangendat de heer Strens bij eene herkiezing de benoe ming tot lid der Tweede Kamer aanneemt. De Heer Dr. R. J. Fruin zal Vrijdag 1 Junij alhier, 's middags te 12 ure, het hoog- leeraarambt in de vaderlandsche geschiedenis aanvaarden met het houden eener redevoering in het groot auditorium der Academie. Commissarissen der Hollandsche Spoor weg-Maatschappij hebben zich bij adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met het verzoek dat een enquête moge' worden bevo len, om de waarheid of onwaarheid der aantij gingen van den afgevaardigde uit Gouda te on derzoeken en dat daarbij alle handelingen be trekkelijk het verkrijgen van de concessie voor den aanleg van de lijn tusschen Scheveningen en Woerden naauwkeurig en volledig zullen wor den onderzocht. De aanleiding tot daL-verzoek is gelegen in de beweriug van genoemden afge vaardigde, dat er naar zijne overtuiging in die zaak heeft plaats gehad't geen men in het gemeene leven zou noemen knoeijerij. Mad. Ristori zal Zaturdag 9 Juny in den Leidschen Schouwburg met het Italiaansche Dra matische gezelschap eene voorstelling geven van Fedratreurspel in 5 bedrijven door Racine. In de teregtzitting van den Hoogen Raad (Kamer van Strafzaken) van Dingsdag 11. is be handeld de zaak van den heer D. B. Zuurdeeg, Heel- en Verloskundige te Zierikzee, die zich in cassatie heeft voorzien. 1° tegen een incidenteel arrest van het Provinciaal Geregtshof in Zeeland, waarbij door dat Hofvoorbijgaande het verzoek van den req. om twee zijnerzijds verschenen heel- en verloskundigen als deskundigen te hoorer., en voorlichting van het Hofdrie andere heeren tot deskundigen zijn benoemden 2° tegen een arrest van genoemd Hof, waarbij de req. regt sprekende op het hooger beroep van een vonnis der regtbank te Zierikzeeten gevolge van ver wijzing bij arrest van den Hoogen Raad, de req., toen geïntimeerdeis schuldig verklaard aan het uitoefenen van eenen anderen tak dergenees- kunde dan waartoe hjj bevoegd zake veroordeeld in eene geldboete in de kosten. Deze voorziening is namens

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1