S jaar 1814 door de dienstmeisjes van Berlijn aan Pruisseus dappere strijders werd vereerd en thans met nieuwe zilveren snoeren en koorden is ver sierd. Ook het eerste regiment der garde bezit zulk eene trompetdie het destijds van de dienst meisjes van Potsdam ontving. Beide trompetteu zijn steeds als een gedenkteeken der vaderlands liefde van dien tijd met groote zorgvuldigheid bewaard. Het te Bonn gevestigde comité tot oprig- ting van een gedenkteeken voor Dr. Ernst Mo- ritz Arndt heeft kennis gegeventot dus ver slechts 25000 thalers voor dat doel te hebben ontvangen, doch dat er minstens 40000 thalers noodig zijnom aan Arndts weduwe het onge stoord bezit van hare sints vele jaren betrokken woning te verzekeren. In de vorige week ontving iemand te Rouaan uit Straatsburg een kistje, waarvoor hij bijna 6 frs. vracht moest betalen, en, toen hij het opendevond hij er niets in dan eene terrine de foie grasdie de vracht niet waard was. Het huisgezin ging aan tafel, om de dure ganzenle ver te eten en zich eens duchtig daaraan te goed te doenmaar met den wenschdat nie mand het meer in zijne gedachten mogt krijgen om zulk een geschenk te zenden, dat men zich veel goedkooper bij iederen kok of pastij bakker in de stad kon aanschaffen. Bij het openen van de terrine lieten allen echter eensklaps den w ensch varen, want daarin bevond zich 20000 frcs. waarde, die door een rijken oom als voorschot op de erfenis zijner nalatenschap werd ge schonken. BRIEVENBUS. C. en D. verlangendat de Commissie tot de regeling der Maskerade haar programma spoedig uitgeveopdat de ingezetenen bekend worden met den loop die de optogt nemen zal bij dag en bij avond, ten einde daarna zich te rigten met het illumineren. Waar de trein des avonds niet komt, acht men illuminatie overbodig. De Redactie gelooft, dat er bij de Commissie bepaalde redenen bestaan waarom zij niet zoo spoedig haar programma openbaar maakt. S. meentdat de ingezetenendie plau hebben te vlaggen algemeen daarmede moesten een aanvang maken daags vóór de feesten be gonnen, bijv. des Zaturdags te voren, omdat reeds des Zondags de leden der verschillende Reuniën feestelijk wordeu ingehaald. Welligt zal de Nijverheidstentoonstelling ge opend worden enkele dagen vóór de week aan vangt, waarin de Maskerade wordt gehouden. t Is misschien dan eene geschikte aanleiding dat het feestvierend Leiden zich uitdoscht, en gedurende de feestdagen de vlaggen blijven hangen. P AARLEN. Dat ieder man Het toone dan Dat hij dien naam verdient Wie op zijn pligt Steeds de oogen rigt Bezit den trouwsten Vriend. Ernst Moritz Arndt PER TELEGRAAF. LONDEN 23 Mei. Consols 3 pCt. 95j PARIJS, 23 Mei. 69.30 WEENEN, 23 Mei. Metaliek 69 Nationale 79.40 Wissel p. Londen 13.31 AMSTERDAM, 23 Mei. Nederland Werkelijke Schuld 63 J Certificaten 4 98}} Spanje Obligatiën H 36* Binnenlandsche 3 - 45} Rusland 1798/1816. 5 103} 1828'29 5 - Hope 4 - 80} Stieglilz Comp. 4 80} 1855 5 99}} Oostenrijk Metaliek 5 - 48}* 2' v 26t't Rente Amsterdam 5 71} Nationale 5 55} Wissel Londen k/z 11.70 Koolzaad pr. November 72 Raapolie vliegend 39 pr. November 41} Lijnolie pr. November 32} Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Granen onveranderd. PARIJS, 22 Mei 's avonds. De hertog de Grammont is met verlof te Parijs aangekomen. Het succes van Garibaldi wordt bevestigd. De vrijwilligers ontvangen aanzienlijke versterkingen. Men verzekert zelfs, dat Palermo in de magt der insnrgenten gevallen is, na met overhaasting door de troepen te zijn ontruimd. Het Napelsche Gouvernement is bezig het beschik bare baregeld in te wisselen tegen papier op Londen. De Fransche paketboot neemt millioenen aan spetie mede. Rente sluit op 69.15. PARIJS, 23 Mei De Constitutiofinel zegtdat door eene radicale ver andering, overigens minder goed te keuren, Napels zonder gevaar, Europa in vrede zou zijn. Niet uitsluitend FrankrijkEngeland en Piemont zou het aangaan, maar het zou eene Europesche questie zijn, die door arbitrage zou geregeld worden. Dit zou de gemoederen geruststellen tegen eventuele ongunstige gebeurtenissen. BERLIJN23 Mei. Pruissen en Oostenrijk verlangen voor de Oostersche kwestie geen conferentie. LONDEN, 23 Tarwe en rogge zonder verandering", Op alle beurzen de fon(W§ji-Jaooger. - ft.- v» v v. o VaJ

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3