ciaal geregtshof in Zuid-Ilollaiid. behandeld wor den de zaak van K. Heugstinengelbeschuldigd van poging tot moordwelke door uiterlijk be drijf gebleken en tot een begin vau uitvoering overgeslagenniet dan door toevallige en van des daders wil onafhankelijke omstandigheden hare uitwerking heeft gemist. Uit de acte van beschuldiging, in deze zaak opgemaakt, blijkt dat de beseh. met J. M. Valkenaar, verlaten huisvrouw' van P. JZiiderveld wonende te Kot- terdam, aldaar in het laatst van 1850 in kennis is gekomen en sedert dien tijd met haar te za- men heeft gewoondtot dat hijten einde in zijn en haar onderhoud te voorzienzich heeft laten aanmonsteren als kok op het Nederlandsche barkschip Eugeniemet w elk schip hij in Maart 1859 naar de Oost-Indié is vertrokken, kaar een zoogenaamde maaudbrief, groot 17.50 achterlatende, welk bedrag zij zevenmaal heeft genoten. In December 1859 van zijne reis terug gekeerd vond de besch. haar in hoogzwange- ren toestandwaaromtrent zij hem beleed dat deze het gevolg was van omgang met een an der. Sedert dien tijd was de verhouding tusschen den besch. en die vrouw zeer ongunstig; her haalde malen moest hij zichnaar luid der ver klaringen van onderscheidene getuigenhebben laten ontvallen, dat hij de vrouw met een pis tool zou doodschietenaan welk voornemen hij dan ook getracht heeft gevolg te geven. Hij schoot haar den IS"1 February 1860 in het aangezigtten gevolge waarvan zij waggelende achteruit de herberg is ingegaau, heelkundige hulp heeft ontvangen van den chirurgijn Schol ten, en den volgenden dag i- opgenomen in het Gemeente-Ziekenhuis, alwaar zij verder is ver pleegd en hetwelk zij den 9''" Maart heeft ver laten. Bij zijne aanhouding gaf de beseh. zijn spijt te kennendat hij de vrouw slechts ge kwetst en niet doodgeschoten had, welke ver klaring door hem latei niet is teruggenomen. Het Openbaar Ministerie zal in deze zaak wor den waargenomen door den adv. gen. Mr. W. F. G. L. Franqois. terwijl voor den besch. als ver dediger zal optreden Mr. de Fremery. Heden nacht ten ongeveer 1 1 uren werd te 's Hage brand ontdekt in het achtergedeelte der woning bewoond door den koek- en ban ketbakker Borsboom op het spui te 's Hage, die ontstaan was door het vlam vatten der krullen. Aanvankelijk had de brand een dreigend aan zien, maar door gepaste maatregelen op last van den opperbrand-meesterden heer H. H. van Gogh in het werk gesteldwits men den brand spoedig meester. Eenige brandspuiten vereenigden zich daar ter plaatse waarvan N° 2 het eerste water heeft gegeven. De heer burgemeester en vele burge- lijke en militairen autoriteiten waren spoedig aanwezig. De Gemeenteraad van Beiden zal Don derdag te half twee ure openbare zitting hou den waarin, behandeld zal worden het ver zoek tot invoering van een plaatselijke ijk op de botervaten. BUITENLANDSCH NIEUWS. Het regeringsvoorstel betreffende de reg- ten op het papier is door het Hoogerhuis va» Engeland met 193 tegen 1(M stemmen verworpen. Op het vasteland der beide Siciliën blijft men zeer beducht voor een opstand in de Abruzzea en Calabrië. De geheele streek is dan ook doet' troepen bezetdie in de laatste dagen nog ver meerderd zijn, nadat men in het havenstadje] Pizzo wapenen en brieven in beslag genomei bad die deden gelooven dat Garibaldi daar zyr I hoofdaanval wilde _wagen. De afval van dat gc west zou onberekenbare gevolgen hebben. UitWeenen wordt intusschen het geniet! van een opstand bevestigddaar bij het Napel sche Gezantschap weder slechte tijdingen ziji I ontvangen die het zich evenwel niet haast open- fj baar te maken. De Sardinische regering heeft vervolgit-1 gen ingesteld tegen den bisschop van Forli I omdat hij de priesters in den ban heeft gedaa die te Bologna een Te Deum hebben gezonges ter eere van Victor Emanuel; deze heeft aan i die priesters een pensioen verleend. Het officieele orgaan der Napelsche regi ring| verzekert, dat Garibaldi zich bevindt ondt de bende, die te Marsala geland is, welke u 800 man bestond. Die bendeweldra met an dere manschappen vermeerderd, is daarop aai gevallen door den Generaal Dandi, die van Alcou kwam en daarbij overwinnaar is gebleven. I Steden Alcomo en Partenico die in opstat waren gekomen ontvingen de manschappen n Garibaldi, maar werden alstoen door den Genera Landi aangevallendie daarbij weer ovenvinna is geblevenmaar des niet te min met zij: kolonne moeten terugkeeren voor Palermo. Een werktuigkundige te Eilendorf bij Akc heeft een eenvoudig middel uitgevonden om - menigvuldige ongelukken te voorkomendie ii de fabriekenhetzij die door stoom of andc krachten bewogen wordendoor de drijfc men worden veroorzaakt. Hij doet door een ffi chanisme de drijfassen van iedere machine oog» blikkelijk stilstaanzonder dat het stoom- watenverk eeuigen stilstand behoeft te ondergar Deze methode is zeer eenvoudig, niet kostbu' en reeds in de fabriek van de heeren Nelk-ü en Zoon te Aken toegepast. De schouwburgen en andere plaatsen n> openbare vermakelijkheden te Parijs hebbe»15 de vorige maand April eene ontvangst gtW van 1.422.071.41 fr. Bij eene dezer dagen te Potsdam gebon den parade werd bij het muziekkorps van tó bataillon jagers der garde voor het eerst gebruü gemaakt van den zilveren trompetdie in be

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2