LEIDSCH DAGBLAD. 69. Dingsdag c22 Mei. A*. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzondex'lijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen vnn Leiden naar 's Gravenhagc Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhalaan de Katoenfahriek en op de Nicuwstraat's morgens tc 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect ia te spreken tc zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kaotoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEXJWS. Z. M. heeft den op zijn verzoek eervol ontslagen luit.-kolonel van het leger in Ned. Indië G. F. Nauta bevorderd tot ridder van de militaire Willemsorde 3e klasse en benoemd tot ontvanger der dir. bel. en accijnsen te Zeist J. W. G. A. van Nouhuysthans te Vianen tot kommandant van het 2e reg. infanterie den luit.-kolonel J. van Overstraten en tot luit.- kolonel bij dat reg. den majoor F. M. E. van Thielen van het 7° reg., en pensioen ver leend aan den Kolonel J. G. van Coehoorn van Houwerda van het 2° reg. Z. M. de Koning zal zich4 aanstaanden I Donderdag uit de residentie naar het Loo be geven. H. M. de Koningin betrekt heden het paleis het Huis ten Bosch. Het diner en gala, dat Zondag, bij ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. prin ses Hendrik, ten Hove heeft plaats gehadwerd door H. M. de Koningin-moeder, HH. KK. HH. de prins van Oranje, prins en prinses Hendrik, Z. D. H. den Hertog van Saxen I Weimar, en H. D. dochter prinses Anna bij gewoond. Tot de geuoodigden behoorden de leden van het burgerlijk en militaire huis des Konings, de Baron de Bock, de Ilermansdorff, Minister van Z. D. H. den Hertog van Nassau aldaaren 's Konings Ministers; gedurende het di ner werden er door het muzijkkorps van het regement Grenadiers en Jagers verschillende stukken uitgevoerd. Heden morgen heeft zonder militaire eer- bewijzingen op de burgerlijke begraafplaats de ter aarde bestelling plaats gehad van wijlen den Schout bij nacht Arriens, vroeger adjudant van Koning Willem II. Op de begraafplaats bevon den zich een adjudant des konings en van HH. KK. HH. de prinsen van Oranje en Hendrik, alsmede eeltige zee-officieren die den overledene de laatste eer bewezen. Tot hiertoe is er nog niets bepaald, noch met eenige zekerheid bekend nopens den tijd dat de voorloopige verslagen der kamer over de ontwerpen wegens de spoorwegende eman cipatie en de regterlijke organisatie in gereedheid zullen zijn en de Regering die verslagen zal hebben beantwoord. Tot kandidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de aanstaande verkiezingen voor de gewone aftre ding worden reeds genoemd Mr. G. Groen van Prinsterer in het district Zwolle en Mr. F. van Hogendorp in het district Almelo. Zaturdag 11. is te Breda bijeengekomen de speciale commissie van inspectie over het militair onderwijs, als: luit.-gen. baron Nepveu, voorzitter; luit.-gen. Duijker, Singendonck, ba ron van Utenhove en de kolonel G. A. van Kerkwijkledenmajoor Rodi de Loo secre taris ten einde zich aan de koninklijke militaire academie aldaar met de jaarlijksche werkzaam heden bezig te houden. Die Commissie zal tot het laatst der volgende maand aldaar verblijven. Door den Minister van Oorlog is aan het Gemeentebestuur van 's Gravenhage alsnu voor gesteld kosteloos van de Gemeente te nemen de navolgende aan de Gemeente toebehoorende ge bouwen, als: de Oranje kazerne, de Frederiks kazerne, de Alexanders kazerne en het gebouw in de Zuilingstraat, gebezigd wordende tot kleedings- magazijn van het regement grenadiers alsmede de daarin aanwezige meubeddhonderj voorwaarde, dat zij gedurende dat ssbruik^Tmo en voor rekening van het rijk ona voor de behoefte van de dienst bq beterd zullen worden en verder melde gebouwen en meubelen dan

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1