LEIDSCH DAGBLAD. N°. 02. Zalurdag 12 Mei. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhagcDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.j 2 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; C u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 2G ra.; 10 u. 5S m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfahrick en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 ure 30 min., I 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, AVijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure cn van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Men verzekert dat Z. M. de Koning eer lang weder eene reis naar Wiesbaden za! onder nemen. Heden Vrijdag wordt te Delft uit Brussel verwacht het stoffelijk overschot van een der zonen van wijlen Z. M. Koning Willem II, die den 22en October 1822 te Brussel is overleden, en sedert dien tijd in een graf in de voorma lige protestantsche kerk aldaar was bijgezet. Dat stoffelyk overschot wordt thans in den vor- stelijken grafkelder te Delft geplaatst. Het wordt derwaarts overgebragt door den heer Mazel secretaris bij het Nederl. Gezantschap in België en een protestantschen leeraar. H. M. de Ko ningin-moeder zal zich heden naar Delft bege ven om den grafkelder te bezoekenwaar dan het stoffelijk overschot van haren gemaal en twee barer zonen zullen rusten. Woensdag heeft voor den Hoogen Raad, bur gerlijke kamer, gediend de zaak van den bur gemeester van 's Hertogenbosch eischer, tegen ie zich noemende corporatie, de gemeeneinge- setenen van Ortbenverw. De middelen van cassatie zijn: 1°. Schending en verkeerde toe passing der artt. 585, 593, 604, 605, 618, 522, 623, 1368 B. W. a. omdat de plek gronds waartoe de possessore actie betrekking heeft, door de bevoegde autoriteit is verklaard tot be- ;raafplaatsdaartoe is ingerigten daartoe wer- telijk strekt, ten gevolge waarvan die plek is gekomen buiten den handel, en door middel lener possessoire actie niet weder tot verhandel- >are zaken kan terugkeeren. I. Omdat het be stuur der Gemeente 's Hertogenboscb niet ge- landeld beeft loco privatimaar als bestuur in •ebt nemende de administrative verordeningen loodat het deswege niet met eene possessoire actie kan worden bemoeijelijkt. 2°. Schending en verkeerde ^toepassing der artt. bij het lc middel aangehaald, bepaaldelijk art. 618 en volgende, 615 en volgende in ver band met art. 179 lt. m, der Gemeentewet, art. 360 Code Penal. Omdat de regter bij toewijzing der possessoire actie dwangmiddelen beeft bijge voegd welke in casu niet konden te pas komen- Voor den eischer is opgetreden Mr. van der Lindenprocureur Mr. Francoisen voor den verweerder, Mr. BIussó, procureur Mr. van der Jagt. Den 1 Junij zal het O. M. conclusie nemen. De Minister van Marine beeft aangekon digd, dat dit jaar 40 jongelingen als adelborst der 3e klasse na afgelegd examen op het ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord kunnen worden aangenomenwaartoe vóór den laatsten Junij de ouders of voogden zich bij ge zegeld verzoekschrift moeten aanmelden. Men zegt, dat bij de regering bet voorne men bestaat, om bij eene nadere indiening der wet op bet binnenlandsch gedistilleerd denoodige voorschriften ter verzekering van de invorde ring eener gelijkmatige plaatselijke heffing op dat middel, te gelijk met de heffing van den rijks accijns over bet geheele Rijk voortedragen. Dergelijke maatregel zou in den finantiëlen nood van alle gemeenten uitmuntend voorzien doordien alsdan alle middelen tot sluiking, hetzij bij io- of uitvoer, zouden vernietigd worden en aan de gemeenten de werkelijke verbruiksbelas ting verzekerd. Het nieuw etablissement van de Vereeni- ging Zeerust (vroeger hotel Maas) te Scbeve- ningen is sedert eenige dagen geopend en aan vankelijk reeds vrij druk bezocht. Het geheel doet zich aanbevelenswaardig voor en bet laat zich allezins aanziendat men op eene goede bediening zal mogen rekenenterwijl eene be langrijke verbetering, namelijk de afsluiting door

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1