Leopold van Hohenzollem-Sigmaringen zou met de jongere zuster van den Koning van Portu gal, Donna Antonia (geb. 1845), en de Koning, Don Pedro, met de jongere dochter van den prins van Hohenzollern, prinses Maria (geb. 1845), zijne schoonzuster in 't huwelijk treden. Een telegram uit Stockholm meldt het volgende: '/De krooningsprocessie was statig. De Koning en de hertogen waren te paard geze ten de Koningin en de hertoginnen reden in vergulde en antieke rijtuigen. Van alle kanten werden bloemen en bouquetten geworpen en luide hoera's vernomen. Te 3 uur namiddags was alles afgeloopen. Het weder was helder doch koud. De Correspondencia bevat de acte van af stand op de heerschappij van Spanje, door Carlos Luis de Bourbon en Braganza, graaf de Mon- temolin, en door Don Ferdinand te Tortosa ge- teekend. De bondsraad blijft aandringen op de bij eenkomst der conferentie. Piemont stelt aan Zwitserland voor den aanleg van een ijzeren spoorweg, Zwitserland doorloopende en aanslui tende bij Duitschland en Italië. De werkzaam heden tot regeling van de grensscheiding tus- schen Frankrijk en Piemont hebben den lsten dezer een aanvang genomen. LAATSTE BERIG-TEN. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal hebben heden een aanvang gemaakt met het onderzoek der laatstelijk ingekomen wets-ontwerpen nopens de emancipatie der slaven in West-Indië. Uit het thans bekend geworden voorloopig ver slag der Tweede Kamer nopens het wets-ontwerp tot inkoop en amortisatie van schuld enz., blijkt, dat er slechts zeer enkele leden waren, die in het op nieuw bestemmen van eene som van vijf millioen voor uit- delging van schuld eenig bezwaar zagen. Bij de over- groote meerderheid der leden, die aan het onderzoek deel namen woog het aangeduide bezwaar in geenen deele,zij meenden zelfs, dat er veiliglijk tien millioen van amortisatie zouden kunnen worden besteed. Kr be staat zelfs waarschijnlijkheid, dat ook voor volgende dienstjaren op een aanmerkelijk zuiver overschot te rekenen valt. Wel verre derhalvedat van de zijde der meerderheid op beperking van het thans voor amortisatie te bestemmen cijfer werd aangedrongen waren er in al de afdeelingen die dat cijfer tot tien millioen wenschteu te zien klimmen. Wat aangaat het op beleening uitgeven van eene som van hoogstens vijf mil lioen uit de in 's Rijks kas aanwezige gelden, meende de groote meerderheid, dat de bezwaren van verschillenden aard, aan dezen maatregel verbonden zeer veel groo- ter waren dan de daaruit te verwachten voordeelen en wilde daarom de regering ernstig in overweging gegeven hebbenom van dit haar denkbeeld geheel af te zien en de vijf millioendie anders op belee ning zouden worden uitgezet, insgelijks tot amorti satie van schuld te besteden. Gisteren morgen herdacht de WelEerw. heer Ds. Kramer, Predikant bij de Evangelisch Luthersche ge meente te 's Hage, zijne 25 jarige evangelie-bediening bij die gemeente. De gemeente heeft den leeraar tot aandenken van dit feest, een zilveren theeservies ten geschenke aangeboden. Heden heeft de Arrondissements-regtbankte 's Hage uitspraak gedaan in zake der drie personen aangeklaagd van diefstal van garens in de armen-inrigting alhier. De regtbank heeft beu allen vrügesproken, op grond dat het rechtens niet voldoende was bewezen, dat zij zich aan die daad hadden schuldig gemaakt; de kosten te dragen door den Staat. Vervolgens beeft de regtbank uitspraak gedaan in de zaak der twee jongens, waarvan de een zich schuldig gemaakt had aan diefstal jegens zijnen meester, den koetsier bij den Belgischen Gezant alhier, en de tweede aan medepligtigheid daaraan. Beiden zijn tot twee maanden correctionele gevangenisstraf ver oordeeld en in de kosten. PER TELEGRAAF. LONDEN, 7 Mei. Consols 3 pCt. 95 PARIJS, 7 Mei. 71.10 WEENEN, 7 Mei. Metaliek 71.10 Nationale SI.30 Wissel p. Londen 13.12 AMSTERDAM, 7 Mei. Nederland Werkelijke Schuld 24 - 64 Certificaten 4 98; Spanje Obligatiën 1' 3644 Binnenlandsche 3 - Rusland 1798/1816. 5 IO44 1828'29 5 v Hope 4 Stieglilz Comp. 4 1855 5 100 Oostenrijk Metaliek 5 50-nr 2 j- 274 Rente Amsterdam 5 71-4 Nationale 5 - 57tV Wissel Londen k/z Koolzaad pr. September pr. October. 74 Raapolie vliegend 394 pr. October 424 Lijnolie pr. October 32> Oostenrijk Met. Coupons 21.95 Nationale Coupons Tarwe prijshoudend Rogge ƒ2.hooger per last. ROTTERDAM 7 Mei. Tarwe vorige prijzen. Rogge begeerd, Zeeuwsche 8.10 f 8.15. Gerst ruim prijshoudend, Winter 6.60 Zomer 6.80 a ƒ7. Haver 25 ets. hooger. Paarde- boonen f 7>i a f 7£. Fransche Boekweit p*. 2100 k°. 188 a 190. Noord-Brab. 240. LONDEN, 7 Mei. Boter 90 sh. Tarwe 1 sh. hooger. Haver 4 sh. hooger. PARIJS, 7 Mei. De Constitutional bevat een artikel van den heer Granguillot, waarin hij zegt, dat Piemontesche heet hoofden, Cavour willende doen vallen, het gouverne ment aanzetten, om Venetië aan te vallen, Napels in oproer te brengen en den Paus te verdrijven uit zijne bezittingen rekenende op den steun van Engeland. Zij maken zich echter illusies. Europa, in't bijzonder Frankrijk, zal de solidariteit verwerpen voor de revolutie, die te Turijn triompheert op het oogenblik van de on vermijdelijke reactie in het geheele schiereiland. PARIJS, 7 Mei. De Union gaat voort de onderwerping van den graaf de Montemolin tegen te spreken.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3