LEIDSCH DAGBLAD. Dingsdag 8 Mei. A°. i860. No. 58. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 7 m.: 3 u. 6 n. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te S u. 2G ra.; 10 u. 58 in.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 4 m.; Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nicuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min.T 'smiddags te 12 ure, namiddags te 3 ure 45 min., avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den- Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft aan Mr. S. P. Lipman, adv. te 's Gravenhage, vergund het dragen van de ver sierselen van ridder der orde van den H. Gre- gorius den Groote, hem door den Paus geschonken. Z. M. heeft "benoemd tot Burg. van Gel- sen J. H. Arnoldts; tot ontv. der dir. bel. en ace. te Bleiswijk H. de Graalï, thans ontv. te Diemen. Z. M. heeft bepaalddat de werkzaamhe den betrekkelijk de mouvementen des legers, die gedurende de laatste jaren bij het Departement van oorlog werden verrigt, weder aan den ge- neralen staf zullen worden opgedragen. Diens volgens zal de regeling van de mouvementen der corpsen van het leger voortaan weer door de officieren van den generalen staf worden verrigt. Bedankt voor bet beroep naar Nunspeet door Ds. J. A. Eijkman te Rinsumageest. Eme ritaat is verleend aan Ds. Th. van Spall, pred. te Klundert. De StaatsraadCommissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, heeft ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat de scheep vaart op en van den Hollandschen IJssel, bo ven Gouda, wegens het uitvoeren van werkzaam heden voor de verbetering van deze rivier ter plaatse van de nieuw gebouwde Waaijersluis nabij die gemeente, van den 15den Mei tot den l!len Junij 18fi0 gestremd zal zijn. Er wordt thans op eene zeer eenvoudige wijze eene stof vervaardigd uit papier, welke in eigenschappen geheel overeenkomt met perka ment. Ongelijmd papier van iedere dikte wordt slechts een paar seconden in zwavelzuur gedom- van eene bepaalde sterkte en bij eene be paalde temperatuur en daarna goed uitgewasscben, waarna het in kleur en sterkte overeenkomt met het perkament. Zekerlijk zal deze nieuwe uitvinding zeer groote toepassing vindendaar het uitnemend geschikt is om het papier te ver vangen waarop stukken van waarde geschre ven staanen die langen tijd bewaard moeten blijven. Men leest in de Utrechtsche Courant .- «Utrecht is de eenige provincie, die metter daad geheel is uitgesloten bij de regeringsplan nen. Wel heeft Utrecht den Rijnspoorwegmaar die is door particuliere nijverheid daargesteld. Utrecht alleen wordt ook door deze regering buitengesloten, waar het geldt, honderd millioen voor verbetering der onderlinge gemeenschap te besteden. De zuiderlijn sluit niet te Utrecht aan, maar te Maarsbergenen de aansluiting der Noorderlijn moet ook maar door particuliere krachten geschieden." Uit Parijs wordt gemelddat de heer de Bruyn hoofd-ingenieur van Soeratiaija, aan den Keizer is voorgesteld, die hem zeer vriendelijk ontvangen en dadelijk alles te zijner beschikking gesteld heeftwat hem in de uitvoering zijner zending van dienst kan zijn. De heer de Bruyn heeft nl. in last, in Frankrijk alle reeds uitge voerde of ontworpen werkenter voorkoming der overstroomingen na te gaanen in de vlak ten van Noord-Italië het besproeijingsstelsel te onderzoekenwaaraan dat land zijne buitenge- meene vruchtbaarheid te danken heeft. De heer de Bruyn zou later den uitslag zijner onderzoe kingen Java ten goede doen komen. Naar wij vernemen zal a. s. Dingsdag bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal inkomen het nieuwe wetsontwerp nopens de regterlijke orga nisatie. Zoo als gemeld is, wordt daarbij de vestiging van vijf hoven voorgesteld. Te 's Hertogenbosch is door Gedeputeerde Staten der provincie tot chef van het bureau van statistiek in Noord-Brabant benoemd Mr.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1