v volge van gedaan onderzoek bleek al spoedig dat deze afkomstig waren uit bet gezin van ze kere familie Swartz, terwijl bij eene gedane huis zoeking aldaar nog voorhanden werden gevonden de grondstof en gereedschappenwaarmede die misdaad gepleegd was. Dientengevolge stonden Donderdag voor het prov. geregtshof van Gel derland te recht: N. A., F. J., A. C., en F. J. Swartz., de eerste beschuldigd van het ver vaardigen van nationale zilveren muntspeciën de overigen van het misdadig deelnemenom die in omloop te brengen. Uit de openhartige be kentenis der beklaagden, die blijkbaar het be langrijke der gepleegde misdaad niet beseften, en alleen door groote behoefte en gebrek daar toe vervallen waren, bleek, dat de valsche munt door den eersten beschuldigde uit lood en de compositie van een metalen schilderij-lijstje ver vaardigd, en met een tinnen lepel in een gipsen vorm was gegotenen door de overigen in om loop was gebragt. Zij zijn verdedigd door Mr. J. J. de Meijer. Uitspraak over acht dagen. BUITENLANDSCH NIEUWS. De reformbill is in het Lagerhuis bij de tweede lezing zonder stemming aangenomen. Er is een comité benoemdom tegen 4 Junij over dit onderwerp verslag uit te brengen. Uit te Genua door een Engelsch oorlog schip aangebragte berigten blijktdat de opstand op Sicilië den 27 April nog voortduurde. Te Palermo heeft een regiment der koninklijke troe pen geweigerd tegen de insurgenten te strijden. De getrouw gebleven troepen te Palermo hadden nog geen tien passen buiten de stad gedaanof zij stonden reeds aan het vuur der insurgenten bloot. Te Girgenti en Marsala was de rust her steld. Te Messina duurden de arrestatiën voort. Drie Napolitaansche stoomschepen bewaken de kust. Te Napels zelf had bedoeld Engelsch oor logsvaartuig de stad rustig bevondende be volking hechtte echter geen geloof aan de ver zekeringen der regering, dat dé insurrectie op Sicilië bedwongen is. In de zitting van het Lagerhuis op Vrij dag heeft Lord Russell, in antwoord op eene interpellatieverklaarddat Napels de goede diensten van Engeland heeft ingeroepenten einde de Britsche regering de Sardinische bewege om de expeditie van Garibaldi naar Sicilië te be letten. Engeland heeft daarop vertoogen tot de Piemontesche regering gerigt, even als het dit vroeger te Napels deed, ten einde destijds het Napolitaansche Gouvernement te bewegenom van regeringstelsel te veranderen. In antwoord op eene andere interpellatie verklaarde Lord John Russell, dat het onwaar is, dat de Chinesche expeditie werkeloos zal blijven tot aan de aankomst van Lord Elgin. De Engelsche regering hoopt integendeeldat de operatiën tegen China vóór de aankomst van Lord Elgin gelukkig ten einde zullen zijn gebragt. Volgens berigten uit Rome van 1 Mei zal de Paus een beroep doen op alle Katholieken, om in te schrijven voor eene leening van 50 millioendoor bemiddeling van de Nuntiussen en de consuls van den H. Stoel. Wanneer er voor meer dan dit bedrag wordt ingeschrevenzal dat meerdere strekken tot delging der staatsschuld. LAATSTE BERIGTEN Volgens berigt van den commissaris van politie te Breda, is op 24 Febr. jl. van daar naar Vlissingen aan het adres van den heer Lobri verzonden, door den heer AUebes, aannemer van het militair transport te water, een brief van dikken omvanginhoudende eenige requisties, voor derden zonder waarde; 2 bank notenieder groot ƒ25, ntf. 150 en 829, respective- lijk uitgegeven op 23 Januarij 1857 en 17 September 1859, waarschijnlijk voorzien van een stempelafdruk houdende den naam des afzenders; alsmede, 3 munt biljetten, ieder groot 10; welke brief aan het adres niet ontvangen is. Uit de garnizoens-infirmerie alhier zullen weder eenige zieke militairen (reconvalescenten) naar het garnizoens-hospitaal te 'sHage, ter verdere verpleging, worden overgebragt. De Commissaris van politie te Zwolle berigtdat hem is ter hand gesteld een valsche guldenvermoe delijk lood en tin, van het jaartal 1848, met de beeld- tenis van Koning Willem II; de stempels duidelijk, doch het randschrift: «God zij met ons" onleesbaar. PER TELEGRAAF. LONDEN, 5 Mei. Consols 3 pCt. PARIJS, 5 Mei. 71.35 WEENEN, 5 Mei. Metaliek 71.10 Nationale 81.10 Wissel p. Londen 13.15 AMSTERDAM, 5 Mei. nsdbala.no Werkelijke Schuld 2r 645- Certificaten 4 4 98; Spanjb Obligation h 37; Rinnenlandsche 3 46; Rusland 1798/1816. 5 104; 1828'29 5 1 102; Hope 4 8i; Stieglitz «Sc Comp. 4 T^- 1855 5 100 Oostenrijk' Metaliek 5 - 50; 0 21 v 27- Rente Amsterdam 5 - 72» Nationale 5 57| Wissel Londen k/z. Oostenrijksche en Spaansche fondsen waren nog veel hooger; sluiten flaauwer met verkoopers. PARIJS, 5 Mei. De Minister van Oorlog heeft den prijs der militaire plaatsvervangers, die in 1859 op 2000 fr. was gesteld voor 1860 op 2300 fr. bepaald. Ondanks Frankrgks ver zekering van vredelievende gezindheid, blijven de toe rustingen voortduren. MADRID, 4 Mei. Het wordt niet betwijfeld dat de Spaansche Infanten den eed van trouw aan de Koningin zullen doen. Fondsen rijzende.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 5