tot candidate!) voor het notarisambt aangenomen de heeren Mr. W. A. L. Domis en H. J. G. van den Barch, beiden te Leiden; voorts P. J. MasionC. H. T. de Surmont de Bas, S. H. Höfelt en G. J. Ie Fèvre de Montigny. Donderdag is bij den Hoogen Raad der Nederlanden, burgerlijke Kamer, bepleit de zaak van de gemeente Maastricht, tegen het bestuur der Domeinen. De vordering van dat bestuur, die bij het aangevallen arrest van het provin ciaal Geregtskot' in Limburg is ontvankelijk verklaardis de bekende regtsvordering tot re- vendioatie van zekere kasernes en andere militaire gebouwenzich in de gemelde gemeente bevin dende. Die vordering heeft in de afgeloopen in stantie tot zeer belangrijke rechtsvragen aanlei ding gegeven, doch was thans buiten onderzoek, omdat het voor alsnog bloot geldt de quaestie van ontvankelijkheid dier vordering en niet hare gegrondheid. Ter adstructie der voorziening in cas satie is opgetreden de heer advokaat Mr. J. G. Ro- chussenterwijl het beklaagde arrest is verde digd door den heer lands-advokaat Mr. J. C. Faber van Riemsdijk. Gepasseerden Zondag is te Seheveningen geweest eene stoomboot, toebehoorende aan de Internationale telegraafmaatschappij. Door deze stoomboot zijn de telegraafkabels hersteld, die van Seheveningen naar Engeland liggen. De Ne- derlandsche regering heeft een telegraafdraad ge spannen van Seheveningen naar Rotterdam, zoodat thans van Rotterdam over Seheveningen naar Londen wordt getelegrafeerd, zonder dat de be- rigten eerst naar Amsterdam moetenzoo als vroeger het geval was. Op het terreinwaarop te Seheveningen nog kort geleden eene oude bouwvallige bakkerij stond, heeft de kastelein Trijsenaer een schoon huis doen bouwen met twee ruime fraaije zalen waarvan een als koffijhuis (café belvedère) en een als sociëteit gebruikt wordt en waardoor in eenevoor die zoo druk bezochte plaats be staande behoefte wordt voorzien. Naar men verneemt zal de aanstaande kermis te 's Hage bezocht worden door de Cir ques van de heeren Wolschlager, Herman Stein en Blanus alsook door de variétés van de hee ren Boas en Judels en Stoete, benevens door eene menigte panorama's en tenten van allerlei aard. Ook zal de kermis door een grooter getal kramers bezocht worden dan sedert eenige jaren het geval was. Gaarne vestigen wij de aandacht op de verzameling PJiotografiscJie gesigten die in het Album voor 's Gravenhage en Seheveningen bij den Boekbandelaar M. M. Couvée te 's Hage vejkrygbaar is gesteld. Reeds is het genoeg, fsjdendat zij zijn vervaardigd door den' ^bqktrtl&enVjPhotograaf Hille denzelfden die 1 twafe-jjn-en ïgeleden de verzameling van photo- ^gr^fiSche^afleeldingen voor den Leidscheu Ge- jnêeut^raad iervaardigde, bevattende gezigten uit Leidendieals een aandenken wegens hoogst deszelfs verblijf, Z. K. H. den Prins van Oranj werd aangeboden en allendie in de gelegen heid waren die te bezigtigen, uitnemend hebbet voldaan. Het voor ons liggend exemplaa van het Photografisch Album bevat twaalf af beeldingen, die met zorg zijn bewerkt en waar onder die van het paleis van Z. K. PI. de Print van Oranje bij uitstek gelukkig is uitgevallen. Voor den zeer geringen prijs van 10 per exen plaar is men nog in de gelegenheid daarvat bezitter te worden en wij sporen onze stadgenooten die gaarne hunne belangstelling in al wat dt residentie betreft willen betoonenaan om dit gelegenheid te benuttigen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Uit Parijs wordt geschreven, dat seder, eenige dagen vele nieuwsgierige Parijzenaars naat den kaai de la concerte stroomenwaar twei hollandsche stoomschepen worden ontladen, dit' eene menigte planten overbrengen-door de re gering van Parijs in Nederland aangekocht to versiering de Champs Elysées. Die schepen', vat middelmatige groottetrekken vooral de aan dacht door hunne netheid en men meent, da hun togt, welke langs de binnenwateren heef plaats gehad en met den besten uitslag wen bekroond, wel aanleiding zou kunnen geven to! het instellen eener geregelde stoombootdiens! tusschen Amsterdam of Rotterdam en Parijs. Uit Parijs wordt berigtdat er alle rede» bestaat om te geloovendat de Fransche troe pen Rome en het Romeinsche gebied geheel ont ruimd zullen hebben tegen het eind van Junij o het begin van Julij. Het opperbevel over de Oostenrijkschi troepen in de Italiaansche provinciën is opge dragen aan Prins Alexander van Hessen. Het wetsontwerp betreffende het tarief de: rechten op de wollen en katoenen stoffen is dooi het Fransche wetgevend ligchaam met 249 tege: 4 stemmen aangenomen. De toestand in Japanwat betreft zijn) verhouding tot het buitenland, is verre vai gunstig. Het is te vreezen, dat Nederland eeni» zins op den achtergrond zal komen en alzoo hs slagtoffer worden van zijn belangeloos streveo, om Japan voor het buitenland te openen. Het beginsel was goedmaar was Japan rijp voor hel verkeer met het buitenland? "VVaren de andefi natiën zich bewust van de pligtendie op hasi rusten, zoowel ten aanzien van Japan, als- te! aanzien van Nederland, dat hun den toeganf verschafte? Voorzeker niet en de uitkomst be vestigt het. De Europeërs hebben door hunm overdrevene eischen en onzedelijke speculatiei het wantrouwen opgewekt van Japan, en daar door werd de eerbied voor en het vertrouwen oj onze natie, die den toegang had bewerkt, ge schokt. Hieraan is toeteschrijven de moord o:

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2