EIDSGH DAGBLAD. N°. 56. Zaturdag 5 Mei. A0. 1860. Het Dagblad kost ini'de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 Hl.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. A'aar Haarlem en Amsterdam te S u. 20 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 6S m.; 9 u. 28 m. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfakriek en op dc Nicuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester cn Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. Zon- en feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure cn van 3 0 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft den adj. onderoffieier C. Balk standaarddrager bij het 2e regement dragonders te Haarlem in garnizoenbenoemd tot ridder der orde van den Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot Generaal-Majoors de Kolonels G. baron van der Duin van Maas dam J. F. Scharten en C. H. HappéBevel hebbers in de le 5e en 6C Militaire afdeelingen. Men verneemt, dat eene commissie van bouwkundigen te Delft is benoemdbestaande uit de heeren de Bruijn Kops, stads-architect al daar, Camp, architect van Z. M. den koningen J. Scholten, architect van Schieland, om een onderzoek in te stellen naar den toestand der zuilen van den nieuwen kerkstoren. Donderdag morgen werd het stoffelijk over schot van Mr. Isaac da Costa in de Nieuwe Kerk te Amsterdam in het graf nedergelegd, dat regelrecht tegenover de pilaar van Vondel was gelegen. Een ontzettende toeloop uit alle rangen en standen van het volk gaf van alge meenedeelneming een ondubbelzinnig blijk. Aan de geopende groeve voerden het woord Dr. A. Capadose, de Burgemeester Messchaert van Vol lenhoven, Mr. G. Groen van Prinsterer, de pre dikanten BeetsHasebroek en Jamieson van Amsterdam en van Oosterzee van Botterdam Jhr. Mr. M. W. J. van Loon namens de do centen en de heer Eggerstein namens de studen ten van het Theologisch Seminarie der Vrije Schotsche Kerk. Aangenomen het beroep naar Tholen door Ds. J. van Witzenburg te Ouwerkerk en dat naar Thamen aan den Amstel door Ds. G. J. van der Maaten te Kwadijk. Beroepen bij de Cbr. Afgescheidene ge meente te Ambt-Vollen hoven G. Scheve], cand.; te Wilsum G. Lampen cand.; bedankt voor het beroep naar Genemuiden door Ds. W. H. van den Bosch te Hasselt. Uit Utrecht wordt berigt, dat Dr. J. E. Diest Lorgionpredikant te Groningenen Ds. H. G. Janssen, predikant te St. Anna Termui- den, in aanmerking zouden komen bij de vervul ling van de opengevallene hoogleeraarsplaats bij de godgeleerde faculteit te Leiden. De Arrondissemcnts-Begtbank alhier heeft in booger beroep een vonnis van den kanton- regter vernietigd en op nieuw recht doende den eisch ontzegd van een verhuurder van kamers wegens verschuldigden huur door een minderjarig student, op grond dat zulke lover- eenkomsten met minderjarigen voor de wet niet gelden. Donderdag heeft het Provinciaal Geregts- hof in Zuid-Holland uitspraak gedaan in zake E. E. vau der Veer, beurtschipper van Amster dam op Dordrechtbeschuldigd van diefstal gepleegd door een schipper van goederen die hem als zoodanig ten vervoer waren toevertrouwd. Hij had van Amsterdam naar Dordrecht ten vervoer bekomen acht oxhoofden wijn. Bij aan komst ter plaatse van bestemming bleek, dat uit zeven dier vaten belangrijke hoeveelheden wijn ontvreemd en die vervolgens met water aange vuld waren. Het Hof heeft den beschuldigde van de hem ten laste gelegde beschuldiging vrij gesproken op grond dat het regtens niet vol doende bewezen was, dat hij zich aan die daad had schuldig gemaakt. Hij is onmiddelijk op vrije voeten gesteld. Donderdag middag heeft te 's Hage in het Hotel de oude Doelen het diner plaats gehad, dat door den Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Geueraal, den heer van Beenen.aan de leden dier Kamer is aangeboden. Door de commissie uit het provinciaal ge- regtshof van Zuid-Holland zijn na afgelegd examen

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1