I heeft. Men brengt die herhaalde buitengewone vergaderingen van eergisteren en gisteren in ver band met de motie van orde, eergisteren door de Tweede Kamer aangenomen. Het is, zegt het Weekblad van het liegt, voor belanghebbenden welligt nuttig te herinne ren aan de volgende verjaringen-. Op den 26 Mei 1860 vervallen onherroepelijk aan den Staat de niet opgevorderde boedselsafkomstig van de voormalige weeskamer te Nieuwerkerk op den IJssel. Op den 27 Julij 1860 die afkomstig van de voormalige weeskamer te Vlaardingen en op den 25 September 1860 die afkomstig van de voormalige weeskamer te Gorinchem en den lande van Arkel. De Gemeentestem van 30 April behelst een artikel over de jongste verkiezing van een lid der Provinciale staten van Gelderland in het hoofdkiesdistrict Arnhem. Zoo als men meldt is er thans eene strafzaak aanhangig wegens bij die verkiezing gepleegde omkooping. Genoemd blad nu komt met het oog op art. 70 der Provinciale wet tot de conclussie dat, indien het getal ge kochte stemmen hetgeen naar men verneemt werkelijk het geval moet zijn zoo groot is dat, zonder die strafbare handeling de lijst van herstemming misschien anders had moeten zijn zamengesteldde daaruit benoemde(ofschoon de omkooping niet te zijnen behoeve is ge schied) niet als wettig gekozen mag worden be schouwd. Het Hoog-Geregtshof van Neêrlands-Indië heeft zich vereenigd met de gronden, waarop de raad van Justitie te Batavia den heer H. J. Lion tot 18 maanden gevangenisstraf heeft veroordeeld, wegens smaadhoon en laster tegen 's Konings vertegenwoordiger in deze gewesten. De heer L. was gereed Zondag 1 Maart zich naar de gevangenis te Weltevreden te begeven, toeneen 60-tal ingezetenen van Batavia, chefs van han delshuizen en andere particulieren zich tot den Gouverneur-Generaal hebben gewend met een re kwest, om remissie der gevangenisstraf. Daar door is de executie van het arrest geschorst. BUITENLANDSCH NIEUWS. Uit Bern wordt beweerd, dat door Frank rijk aan Zwitserland het aanbod is gedaanom zijne regten op Savoijejvoor 50 millioen francs af te staan. De bondsraadjzou geene mededeeling van het plan eener conferentie ontvangen hebben. In eene vergadering der Nassausche sten den heeft de Bisschop Wilhelm een voorstel ge daan tot opheffing der speelbanken te Wiesbaden welk voorstel in beginsel is aangenomen met een amendementvolgens hetwelk de regering janitiJlitgenoodigdin geen geval de nog loo- /■^SjKSXthslracten met die instellingen te ver- beursspeculanten te Parijs zien de 3 jV^wmft Vmtx kalmte te gemoet. De kwestie van Savoije en Nizza beschouwen zij als gere geld, en, wat soortgelijke aangelegenheden be treft, die later te berde mogten komen, dez achten zij nog te ver verwijderd, dan dat zi zich nu reeds daarvoor bezorgd zouden maken Ondanks de verzekeringen van de officiële Napelsche bladen is toch, naar uit bijzondere bengten blijkt, de rust op Sicilië niet hersteld, Nieuwe versterkingen van het leger worden ge vraagd en de collonne, uit Palermo tegen de opstandelingen afgezonden, is onverrigter zake teruggekeerdomdat zij hen in te vaste stel lingen vond. De opstandelingen schijnen nog: meester op het vlakke land en hebben dage lijks ontmoetingen met de troepen. Bij de beraadslagingen over het adres van den Opperrabbijn te Munster werd beweerd, dat alle gronden tegen de benoembaarheid van Is raëliten tot regters onhoudbaar zijnen slechts berusten op vooroordeelen tegen de Israëliten men wees er ophoe dat vooroordeel in andere opzigten niet meer bestond en de Israeliten thans tot de aanzienlijkste eereposten worden verkozen, zooals in andere staten geschiedt, o. a. in Ne derland, waar nu een Israëliet tot Minister van Justitie was benoemd, dien men nog lang ver langde te behouden. De gelijkstelling werd; bestreden op grond dat de Israëlieten er nie! vatbaar voor warenzoolang ze aan den Tal mud vasthielden, die hunne afzondering als na tie voorschrijft, De meerderheid van het Mi nisterie bleek zeer voor de emancipatie te zijn. De uitslag der volksstemming van Savoiji is afgekondigd. Van de 135419 ingeschreven stemgeregtigden hebben zich 130533 vóór en 235 tegen de inlijving bij Frankrijk verklaard. 71 billetten zijn van onwaarde verklaard. Dt overige ingeschrevenen waren afwezig of ziek. Het verblijf van Koning Victor Emanuel in Toscane zal 14 dagen duren. Vele plaatsen, die de Koning niet dacht te bezoekenhebbes om de eer verzocht, ook een bezoek van harei nieuwen souverein te ontvangen. Volgens ge rucht zou Keizer Napoleon bij den Koning mt nadruk er op aangedrongen hebbenom ziet niet naar de Romagna te begeven. Volgens berigten uit Weenen is men ii Hongarije bitter weinig ingenomen met het jongst besluit des Keizers, betreffende de intevoere hervormingendat men algemeen beschous als een bewijs, dat de regering de noodzake lijkheid gevoeltom iets voor Hongarije te doeni maar den moed niet bezit, om met iets voc den dag te komen dat bevrediging, schenkt kan. De nieuw benoemde landvoogd vt Hongarije |is [overigens niets minder dan p pulair. Men zegtdat de overleden Oostenrijkse! Minister van Financien von Brück een ve mogen van niet minder dan 14 millioen nalaat. De Abt Bonaparte heelt zijn geheele

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2