LEIDSGH DAGBLAD. N°. 52. Dingsdag 1 Mei. A". 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravcnhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 ure 30 min., 1 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 nre. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 nre. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 's morgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijUs Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester er gemeente liresken? P. J. van Zantentot 5d der commissie van adm. over de gevange nissen te 's Gravenhage Jhr. Mr. L. B. C. L. Sasse van IJsselt, aud. militair in Noord- rabant, tot vice-consul in de vereenigde Sta ten van Noord-Amerika te New-York J. E. Zimmermanvoorts eervol ontslagen als comm. van politie en waterschout te Brielle H. Wattel !n den met verlof aanwezigen ritmeester van iet reg. O. I. cavalerie H. Baron Bentinck. - H. M. de Koningin heeft 11. Zaturdag net den jeugdigen prins Alexander een bezoek jebragt aan de Diergaarde te Botterdam en met jewondering het voederen van fraaije leeuwen, ijgers enz. gadegeslagen. - De onder-resident van Banka A. M. Bous- uet is benoemd tot commandeur der orde van .en Eikenkroon. Den 23en der volgende maand zal te Breda aan de koninklijke militaire akademie vergade- en de speciale commissie van inspectie over het nilitaire onderwijsten einde met de gewone aarlijksche inspectie een aanvang te nemen en le vorderingen der kadetten enz. nategaan, welke zamengesteld als volgt: Luitenant-Generaal 3aron Nepheu, chef van den generalen staf, als voorzitter en als leden de Luitenant-Generaals Duijker, Singendonck, baron van Utenbove, in specteurs respectivelijk van de wapens der infan terie, artillerie en kavalerie en den kolonel G. A. van Kerkwijk, inspecteur in de 1° inspectie van fortificatiën en als secretaris den majoor Kodi de Loo van den generalen staf, adjudant van Z. E. den Minister van Oorlog, i De directeur en de onderdirecteur der cellulaire gevangenis te Utrecht hebben hun entslag gekregen. Eenige kooplieden en winkeliers te Gouda hebben besloten in verzet te komen tegen de door den arrondissements-ijker geheven wordende kosten bij het ijken der gewigtenaangezien zij vermeenen, dat het justeren of toevoegen van eenige korrels lood aan hunne gewigten door hen niet op eigen gezag, maar enkel op last of verzoek van de eigenaars mag geschieden. Naar men verneemtzou door een of meer kooplie den betaling geweigerd zijnom de kwestie te dier zake door de bevoegde autoriteit te doen uitmaken. Jeugdige en ongehuwde onderwijzers, dia wenschen in aanmerking te komen voor eene benoeming tot hulponderwijzer ter kuste van Guinea, worden uitgenoodigd zich spoedig, bij request op zegeltot het Departement van Bin- nenlandsche™ Zaken te wenden en daarbij over te leggen hunne geboorteacte en die als hulp onderwijzer of van den derden rang, alsmede een bewijs van goed gedrag, af te geven door den Burgemeester hunner woonplaatsmet ver melding welke godsdienst zij belijden. Aan ge noemde betrekking is verbonden: a. eene be zoldiging van 1200 's jaarsingaande met den dag van vertrek naar de kust van Guinea; 4. eene gratificatie van drie maanden tractement voor uitrusting en een gelijk bedrag als voorschot c. vrij transport naar de kust van Guinea, als passagier der eerste klassed. het genot van vrije woning. De Tweede Kamer der Staten-Generaal maakt heden in hare afdeelingen een aanvang met het onderzoek van het laatst ingekomen wetsontwerp nopens de spoorwegen. Te drie ure zal er eene openbare zitting worden ge houden. Ook Zaturdagavond te 7 ure is er we derom eene buitengewone vergadering van den Ministerraad gehoudendie zeer lang geduurd

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1