LEIDSGH DAGBLAD. N°. 48. Donderdag 26 April. Aoj I860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Post bus lig tingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie i9 open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, tVijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot hoogheemraad ran Rijnland, Mr. A. H. van WickevoortCrom- melin; en tot ontvanger der direct, bel., in-en uitgaande regten en accijnsen te Hellendoorn J. J. Masman, commies der le klasse te Zwolle. Voor eenigen tijd is de terugkeer in Ne derland gemeld van den heer Ch. Wiener, een Ier broeders, die als beeldhouwers en medail- eurs hunnen roem door vele kunstwerken zoo ;eer gevestigd hebben. De heer Ch. Wiener heelt tijne optreding in zijn vak hier te lande niet beter kunnen inwijden als 't ware, dan door een Huldeblijk aan Koning en Vaderland. De kun stenaar heeft deze woorden] gegrift op de keer zijde van eene medaille, die op de voorzijde de beeldtenis des Konings vertoont; hoog uitge werkt, fraai gemodelleerd, zal het uitmuntende van dezen arbeid voorzeker ieder, die het be schouwen zal, in het oog vallen. Naar wij ver nemen heeft de kunstenaar onderscheidene exemp. van dit kunstwerk waaraan hij alle zorg besteed heeft, aan Z. M. den Koning aangeboden. De vereeniging der beide afdeelingen van het Studentencorps der Utrechtsche hoogeschool was 11. Maandag een feest voor Utrecht, want de nationale vlag wapperde in alle stratenten blijke der belangstelling van de zijde der bur gerij. Te één ure 's middags had de aangekon digde plegtigbeid plaats in het schoone gebouw op de Mariaplaats. Van daar toog het korps in feestelijken optogt naar de Sociëteit, door de mu ziek der Stedelijke Schutterij voorafgegaan, die een opzettelijk daarvoor vervaardigden vereenigings- marsch uitvoerde. Faculteitsgewijze volgden de studenten met hunne banieren. Op de Sociëteit werd eene matinée musicale gegeventerwijl men zich te vijf uur aan een feestelijken maaltijd vereenigde, waarbij zich de muziek van het 7e reg. infanterie deed hoorenen later eene soirée musicale de feestelijkheden besloot, waarop tot laat in den nacht het muziekkorps der artil lerie zijn roem handhaafde. De officieren der militaire korpsen hadden de dienst van de mu ziek beleefdelijk aangeboden. Met den l"cn der volgende maand zal de Generaal-Majoor Engerberls,directeur der 2e Art. Directiezich te Dordt vestigen. In verband daarmede zal het materieel der artillerie, aan wezig te Grave, Woudrichem, Loevestein en te Ulerwoutsdijkonder toezigt gesteld worden van de kommanderende officieren der artillerie, respectievelijk gestationeerd te 's BoschBreda en Bergen op Zoom. Naar men verneemtis er door Z. M. eene wijziging gebragt in het bestaande Exercitie reglement van het wapen der Inf., hetwelk zeer spoedig bij de verschillende corpsen van dat.wa- pen zal worden ingevoerd. Ter completering van het noodige kader personeel bij de dezer dagen door Z. M. opge- rigte tweede comp. Art. Transporttreinzullen er van de verschillende Reg. Dragonders en van het Reg. Rijdende Art. eenige onderoff. en kor poraals daarbij verplaatst worden. Eene geestelijke zuster te Nijmegen werd voor het Kantongeregt aldaar vervolgdter zake van op 1° December 1859 op eene bijzondere school lager onderwijs te hebben gegeven zon der in bet bezit te zijn der bij art. 6 der wet op het lager onderwijs vermelde bewijzen van bekwaamheid en zedelijkheid. Dat onderwijs be trof het naaijen en breijen aan een aantal meisjes op die school, aan wier hoofd ook eene geeste lijke zuster stond. De kantonregter overwoog, dat het beklaagde feit wel wettig en overtuigend was gebleken, maar bij art. 15 van die wet hare voorschriften niet toepasselijk waren verklaard op hendie uitsluitend onderwijs gaven in een

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1