LEIDSCH DAGBLAD. N°. 46. Dingsdag 24 April. A». 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem cn Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwst raat: 's morgens te 7 ure 30 rnin., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure Zou- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. T)e Gemeente-Architect is tc spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 9—10 ure Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag cn Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot subst. officier van Justitie bij de arrondissement-regtbank te 's Her togenbosch Mr. F. A. J. van Lanscliot, advo caat aldaar. Heden maandag heeft te Utrecht de plegtige hereeniging plaats van het Studentenkorps en de thans ontbondene studentenvereeniging Mu- tua Fides. De verdere bijzonderheden deelen we later mede. Aan Ds. D. Broedelet', predikant te Mon nikendam is het verlangde emeritaat verleend. Uit 's Hage wordt berigt ten aanzien van het 11. Dingsdag bij het provinciaal geregtshof plaats gehad hebbende incident, dat de appel lant nog niet naar de gevangenis aldaar was overgebragttoen de rijksveldwachter te 'sHage, die gelast was hem te dagvaardenaldaar zijn exploit deed en, ofschoon hem niet vindende, och stoutweg relateerde //sprekende met hem in jersoon". De schuld ligt dus niet aan den rijks veldwachter te Leiden, maar aan het onbezon nen exploit te 'siïage, dat de appellant wel op het papier, maar niet in persoon was gedagvaard. Van eene geloofwaardige zijde wordt yer- neld, dat een uit de rijnstreken in de residentie angekomen persoon heeft medegedeeld, dat het land van fransche zendelingen krioeltde gis ting groot is en dat niet anders gesproken wordt dan van de'ophanden zijnde aanhechting bij Frankrijk. In koffijhuizen en andere publieke ilaatsen worden weddingschappensoms tot een aanzienlijk bedrag aangegaan, dat Rijn-Pruissen binnen twee jaren Fransch zal zijn. Een Duitsck blad behelst, dat onder vele fransche officieren te Rome niet een enkele is, die. niet de hoop koestert, dat eer een jaar verstreken is, de lin- ker Rijnoever tot Frankrijk zal behooren. Som- igen waren zeer begeerig te wetenof Mainz, Keulen en Koblenz een aangenaam verblijf voor officieren aanboden. Van Rijkswege is gelegenheid gegeven tot het plaatsen aan de openbare scholen te 's Hage van eenige jongelingen van 1415 jaren aldaar of in den onmiddellijken omtrek woonachtig, ten einde van de normaallessen gebruik te ma ken en tevens als kweekelingen werkzaam te zijn tegen eene jaarlijksche toelage van 30. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschen te ko men kunnen zich voor den 2bon dezer, bij den schoolopziener in het eerste district van Zuid- Holland aanmelden met eigenhandig geschrevene brieven waarin opgaaf van bunnen ouderdom en bun adres, en met overlegging van een getuig schrift van goed gedrag, bij voorkeur door hunne onderwijzers afgegeven. In de laatste vergadering der 's Graven- haagsche Afdeeling der Vereeniging ter bevor dering van fabriek- en handwerknijverheid is besloten om op de punten van beschrij ving voor de aanstaande algemeene vergade ring, namens deze afdeeling, te brengen de wenschehjkheid, dat in het belang der nationale nijverheid door de regering pogingen zullen wor den aangewend bij onze nabuurstaten tot bet daarstellen van meer vrijgevige tariefsbepalingen op onderscheidene hoofdvoorwerpen van fabriek matige nijverheid Bij de bespreking van dat punt is gebleken dat ook het hoofdbestuur zich met deze zaak onledig houdt en de daartoe be- noodigde bouwstoffen bijeenverzamelt. Onder de advertentiën in de Fransche dag bladen vindt men de volgende: La Revolution et la Restauration radicales de la pharmacie par Jules Miot, ancien Représentant du Peuple, Wie zou gedacht hebben dat het voormalig berg- opperhoofd, Miot, hij die, den coup d'état voor ziende, in der tijd met revolvers naar bed ging, uit Cayenne, Lambessa en de Arabische bureaux

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1