deze gned geconcipieerde en net uitgevoerde plaat aan te schaffen. De opbiengst is voorliet gesticht bestemd. Eenige vlecschhoutvers te 's Gravenhagc hebben zich tot den Gemeenteraad gewend, met opgave der bezwarendie zij ondervinden door de nieuwe wijze van helling van den rijksaccijns en de verhooging der plaatselijke belasting op het gesiagt van runderen en kalveren en met het verzoek, dat de gemeentebelasting op het gesiagt worde afgeschaft of de invordering ge schiede als in de gemeente Rotterdam eu dut geene vaste ambtenaren worden gebezigd voor de verificatie van het ter slagting aangegeven vee. ïe 's Gravenhage had Vrijdag namiddag het volgende voorval op de Bierkade plaats: Het vierjarig kind van een aldaar met zijn schip lig- genden schipper 9peelde op het verdek, terwijl de vader afwezig was tot het doen van eenige commission. Deze terug komende verneemt van eenige menschendie reeds aan den kant van den wal zijn bijeengedrongendat zijn kind al spelende in de gracht is geraakt. Aaustonds wordt onder een toevloed vau honderden aan- schouwers met dreggen gevischt, gedurende meer dan een half uur, doch vruchteloos. De onge lukkige vader viel in onmagt. Eenige personen begeven zich in het voorouder van het schip om azijn enz., waar zij echter het kind, dat niet in het water, maar door het luik gestort was, in een hoekje ineengehurkt, gelukkig geheel on- bezeerd vonden zitten. Men verbeelde zich de vreugde van den man, bij het zoo onverwacht terugvinden van zijn kind. Den 31en Maart 11. heeft de ouderlijke woning te Haarlem verlaten zekere P. van der Laan, oud 18 jaren, zonder dal men weet wer- waarts hij zich heeft begeven. De Commissaris van politie aldaar heeft de opsporing en toezen ding van dezen jongeling verzocht. Uit het Westland wordt berigt, dat in weerwil van het ongunstige en buitengewoon koude regenachtige weder in de maand Maart en de hevige koude van de laatste dagende tuiniers eu warmoeziers daarin overeenkomen, dat de vruebtboomen namelijk, de appel-, peren en druivenboomen zeer veel beloven. Er zijn on gemeen veel bloesemknoppen aan de boomen die bij de eerste gunstige verandering van het weder in ongemeene pracht zullen uitbotten. Men is zelfs van oordeel, dat het ongunstige weder voordeelig is geweest, omdat daardoor de ontijdige bloei is verhinderd. De Heeren graat van Bylandt, luitenant kolonel van den Bosch en de baron van Pal- landt behoorende tot het huis van Z. K. H. de prins van Oranje zijn begiftigd met de orde van den rooden adelaar van Pruissen 2e, 3° en 4" klasse. )cn 23en Maart 11. is zekere Arie Koop den westdij k van den Schermeer, ge- maar, met paard en kar derwaarts keerende, tusschen Akersloot en den Omval, in het groote Noord-Hollandsche kanaal geraakt. Den 26"° is paard en kar, benevens de pet van den genoemden persoon daar ter plaatse opge- vischt, doch het lijk is niet gevonden. Het is waarschijnlijk dat het lijk door den tros van een aldaar daags daarna voorbijvarend zwaar gela den fregatschip is medegevoerd geworden. Door den broeder des overledenen is eene belooning van 25 uitgeloofd voor dengenen, die het lijk zal hebben opgevischt. Uit den vergelijkenden staat van de zuivertl be opbrengst der opcenten en eigene middelen, ge-lde durende het eerste kwartaal van dit jaar en vanlsai het vorige jaar ten behoeve der stad Leiden gehe ven heeft men kunnen zien, dat de jenever accijns 3667.90 meer heeft opgebragt over hetzelfde tijdvak dan het vorige jaar; 't geen men beschouwen mag als een voordeel, dat uit de invoering van eene plaatselijke belasting op het binnenlandsche gedistilleerd binnen de om liggende gemeenten is voortgevloeid. Wij lezen in de Ameterdamsche Courant Bij Gebroeders Belinfante te 'sHage ziet eens zeer belangrijke brochure het licht, die niet af leen om het onderwerp daarin behandeld: Dslhar muiterij van Amirof Banka in 1851), de aan dacht verdient, maar waarop vooral ook, omdatl zij een verweerschrift is, behoort gewezen te wor-Be den. De schrijver is de heer F. van Olden voor-fii malig resident van Banka, en de aanleidingtotlfra deze verdediging hetgeen nopens hem gezegd - wordt in een werkje van den gep. kapitein van Stg het Oost-Indische leger W. A. van Rees, ge-tan titeldYVachia Taykong en Amir, of het Ned. Inp Ind. leger in 1850. n Wij treden niet in eene beoordeeling derfeo kwestie, maar mogen den heer van Olden denlesl lof niet onthoudendat hij zich met groote be-Éyei zadigdheid en krachtig tevens verdedigt. De fei-fba; ten, die hij aanvoert, stemmen zeer gunstig voorl - hem en ook afgescheiden van het doel met dezetn brochure beoogdis zij de lezing overwaardig .de als belangrijke bijdrage tot de kennis van degev indiscbe huishouding. BUITENLANDSCH NIEUWS. >t, DO n iel it Volgens telegrafische berigten van Kon stantinopel hebben bij gelegenheid van het Paascb feest wanordelijkheden plaats gehad. Op Goedt Vrijdag is de Grieksche processie met eijeren geworpen. De politie neemt voorzorgen; maar d( ongeregeldheden hebben geene politieke betee' kenis. In de omstreken van Waldenburg namtark men dezer dagen het zeldzame verschijnsel waar,la 1 dat een onweerswolk in haren ganschen omvang!! h ontvlamde en een zoo sterken zwavelreuk ver-Ijl spreidde, dat vele vogels dood uit de luebt vie-Bsl len en ook onderscheidene personen bewusteloosjsu werden. Kei

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2