EIDSCH DAGBLAD. N°. 40. Dingsdag 17 April. A". 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 n. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; i u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat'smorgens te 7 ure 30 min., 8middags te 12 ure, 'sDamiddags te 3 ure 45 min., 'savond9 te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders daandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 0 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 ure Zon- en Feestdagen uitgezon- lerd. Thesaurie, dagelijks van 10 2 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den iuden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft bij het personeel van de ge- ieskundige dienst der landmagt tot officier van izondheid der le klasse benoemd die van de I klasse A. Boele en F. Rienderhoff. Z. M. de Koning en de Koninklijke fa- lilie zijn met een extra-trein heden te 12 uur inze stad gepasseerd, komende van Amsterdam. Wij vernemen, dat de Weduwe van Stralen (hier, sedert eenige dagen vermist, ongelukkig bet water is geraakt en verdronkenin den jot van de laan van het Gevangenhuis. Gisteren namiddag is op de Breêstraat ior eene vigelante een kind overreden, dat ,ardoor ernstig gekwetst i9. In den loop dezer week zal door den eerst- nwezenden ingenier te Maastricht in het open- ar worden aanbesteed: bet herstellen en ver teren der kazernen en kavallerie-st allen gelegen de Jekerstraat aan de Tongerscbepoort aldaar, llende tegen November a. s. een gedeelte van t 5® reg. dragonders, thans te Deventer, her- larts verplaatst worden. Het bestuur van het Koninklijk Instituut or de taal-, land-j en volkenkunde van Ne- rlandsch Indië te Delft heeft tot kommis9aris- i van dat Instituut in Indië benoemd: de eren Mr. L. W. C. Keuchenius, lid in den id van Nederlandsch-Indië, Mr. H. D. Levijs- »n Normaneersten kommies ter Algemeene cretarie en N. P. van den Berg, kommies- tularis der factorij van de Nederlandsche han- jlmaatschappij te Batavia. Te Middelburg is gearresteerd de kapitein an het wapen der marechaussee, laatst in gar- lizoen te Sas van Gent, welke inhechtenisne- Mng men in verband brengt met reeds eenigen jjd aanhangige instructiën, waarmede de krijgs- ïad aldaar zich bezig houdt en waaruit ge noegzame bezwaren tegen dien officier moeten gerezen zijn als zou hij zich hebben schuldig gemaakt aan oneerlijke handelingen in zijne be trekking. Te 's Hage is in 70-jarigen leeftijd over leden de heer Heijnen die zich gedurende zijn leven de erkentelijkheid heeft verworven der be- hoefiigen ook binnen Leiden, door hen steeds behulpzaam te zijn op eene belanglooze wijze in het bewaren van het edelste zintuig, het gezicht. Het bestuur van de Diakonie gestichten der Nederd. Herv. gemeente te '9 Hage heeft, met betrekking tot de viering van het tweede eeuwfeest van het Diakonie Oude Vrouwen- en Kinderhuis, ter kennis van de ingezetenen ge- bragt, dat het feest zal geopend worden op Dingsdag, den 17en April a. s. des voormid dags te 11 ure met eene feestrede te houden door den WelEerwaarden Heer J. J. van den Broek in de Willemskerk, welk gebouw tot dat einde door Heeren Kerkvoogden op de meest welwillende wijze geheel ter beschikking van bet voornoemd bestuur is gesteld; dat de tentoon stelling van de, voor de verloting vervaardigde voorwerpen, zal geopend zijn Woensdagen Don derdag van 'smorgens 11 tot 's namiddags 4 uur; en dat de verloting zal plaats hebben op Vrijdag den 20 April des voormiddag9 te 10 ure. Het bestuur heeft voorloopig zijnen dank betuigd aan allen, die reeds, hetzij door het nemen van lotenhetzij op eenige andere wijze hunne belangstelling in het op handen zijnde feest hebben aan den dag gelegd. Met genoegen verneemt men de uitgave, door den boekhandelaar Visser, eener Plaat, bij gelegenheid van het 200jarige bstaan van het Diaconie Oude Vrouwen- en Kinderhuis der Nederd. Herv. gemeente alhier. Wie belang stelt in deze eigenaardige feestviering zal gaarne de weinige stuivers ten beste hebben, om zich

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1