LËIDSGH DAGBLAD. N°. 38. Zaturdag 14 April. A°. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravcnhageDelft en Rotterdam ten 10 u. 6 m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9u. Sm. [Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 n. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op dc Nienwstraat: 'smorgens ten 7 ure 30 [min.f 'amiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders [Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 10—2 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N®. 328, 'smorgens van 910 ure, Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van S1 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENHANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd bij het 7° reg. inf. lot kapitein den len luit. A. C. J. de Favauge an het reg. grenadiers en jagers, in plaats van ;en kap. E. M. Francken op nonactiviteit gesteld. Z. M. heeft bij besluit van den 9 dezer en kapitein C. A. N. Ernst de Seiwert van iet 2e regiment vesting-artillerie benoemd tot ifficier der orde van den Eikenkroon. In het district Amersfoort wordt als kan- lidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer 1 log bijzonder aanbevolen de baron Tacts van ^merongen Majoor der Utrechtsche Schutterij. De heer Mr. P. Verloren van Themaat leett zijn ontslag gevraagd als Kaadsheer in het "Provinciaal Geregtshof van Utrecht. Het bij den Raad van State in behandeling lijnde wetsontwerp tot den aanleg van spoorwe gen behelst de bepaling van eene hoofdlijnver- bindende het noorden aan het zuiden des Rijks, fnet aansluiting aan Rheine en aan den Rijn- ipoorweg, aanteleggen voor rekening van den liaat. De plannen tot verbetering der waterwe gen zouden later maar toch binnen korten tijd orden voorgesteld. De Hooge Raad heeft aan den Koning ele en zwaarwigtige bezwaren medegedeeld tegen iet besluit van 7 Februarij 11., houdende vast- Itelling van een reglement en tarief voor jusli- 'iekosten en salarissen in strafzaken. Den 10 Mei eerstkomende zal aan het epartement van oorlog de openbare aanbesteding laats hebben van de dienst der militaire trans- orten te water aanvang nemende den 1 Janu- rij des volgenden jaars en wel voor den tijd van ijf achtereenvolgende jaren, De Kapitein-kwartiermeester van het 2e reg. infanterie te Gouda gestationeerd bij de Hoofd- •dministratie daarvan is in zijnen rang overge plaatst bij het 2e reg. dragonders te Haarlem en de kapitein-kwartiermeester van Thiel van laatstgemeld reg. bij het 2e regiment infanterie in plaats van eerstgenoemden kapitein. Bij de Tentoonstelling van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot aanmoediging van den Tuinbouw die te Rotterdam is geopend, werden o. a. bekroondMr. P. T. van Hoorn op den huize Adegeest onder Voorschoten met eene zilveren medaille en 10, voor 25 bloeijende rozen op stam, en met eene zilveren medaille voor de schoonste verzameling groenten; en H. Witte, Hortulanus alhier, met eene zilveren medaille voor eene verzameling Lycopodiums. Den 20en dezer zal te Venlo worden aan besteed het bouwen van stallen voor 194 paar den aldaar. Sedert geruimen tijd en ook in den afge- loopen winter hebben te 's Gravenhage door een uitgelezen kring van toonkunstenaren liefhebberij quartet-uitvoeringen plaats gehad, welke het on derhouden en aankweeken van den zucht voor degelijke kunst zeer bevorderen. Ook in het afgeloopen saizoen was het de heer J. van Gel der, een met lof bekend violoncellist, die zich on vermoeid aan het tot stand brengen van deze vereeniging wijdde. Het was dan ook een geluk kig denkbeelddien kunstenaar, den oudstender 's Gravenhaagsche meesters, een bewijs van aan denken voor zijne onverflaauwde toewijding en van hoogachting te geven. Den 10en jl. bij ge legenheid der sluiting van de bedoelde kunst- vereeniging voor het saizoen, werd hij verrast door een geschenk van twee fraaije fauteuils en de aanbieding van een diploma als hulde van zijne verdiensten. De naam des heeren Joh. J. H. Verhulst prijkt aan 't hoofd van een aantal beoefenaren of voorstanders van de kunstwaar van de heer van Gelder sedert zoo lang een waardig vertegenwoordiger is.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1