DAGBLAD. Vrijdag 13 April. Ao. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravcDbageDelft en Rotterdam ten 10 u. 6 m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m. I Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 u. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 ro. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat: '9morgens ten 7 ure 30'min., '8middags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 's avonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. Zon- eo Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente'Architect i9 te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot officieren der orde van den Eikenkroon de volgende officie ren van de dienstdoende Schutterij te Amster dam alsde Majoors Krook van Harpen en 1). Tobias en de Kapiteins Bormeester en Spijker en tot ridder den kapelmeester R. Potdevin. Het ontwerp van Wet tot emancipatie der slaven in West-In.dië is naar men verneemt ge reed en bij den Raad van State ingekomen. Een onbekende heeft onder het postmerk Amsterdam aan den Minister van Finantiën ge zonden vier certificaten 4 pCt. Nationale Werke lijke Schuld ieder groot 1000 ten behoeve van 's Rijks Schatkist. Gaarne deelen wij de opmerking mede, dat de Minister van Finantiën nu ook ten spoe digste behoort te zorgen voor het in omloop brengen van nieuwe Hollandsche centen, daar er dringend gebrek aan deze pasmunt is, nu de Belgische centimes worden geweerd. Wanneer de Regering inroept de medewerking van het publiek, dan behoort ze ook zorg te dragen, dat het geen hinder of stoornis lijde in zijne trans actiën. Alleen door nieuwe centen in omloop te brengenzal men de Belgische op afdoende wijs kunnen weeren. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag den 13den dezer, geen plaats hebben. Daar er in den laatsten tijd van de ver schillende regimenten infanterie een aantal onder officieren en korporaals bij het koloniaal werf depot, bestemd voor de Indische dienst, te Harderwijk zijn aangekomen, is door het depar tement van oorlog bepaalddat er voorloopig geen kader van dat wapen bij het O. I. leger zal worden geformeerd. het 2e reg. vesting garnizoen zal den De 6e komp. van artillerie, te Vlissingen in len Mei de 2® komp. te Bridie vervangenwelke komp. naar Vlissingen zal terugkeeren. Wij vernemen, dat de 2® luit. Lutz van het 2e batt. van het 2e reg. infanterie te Mid delburg in garnizoen, in zijn rang is overgeplaatst bij het instructie-bataillon te Kampen. De l® luit. Jhr. Gevaerts van Simonsha- ven van het 2® reg. dragonders, te Haarlem in garnizoen, is benoemd tot adjudant bij dat re giment. De inspecteur in de eerste inspectie van fortificatiën zal op Donderdag 19 April 1860, te Amersfoort in het openbaar aanbestedenhet maken van tien paardenstallen op de legerplaats bij Millingen. Op Vrijdag den 27 dezer, zal op het Raadhuis te Roermond worden aanbesteed: het maken van eene gas-fabriek, met den aankleve van dien, in percelen en in massa. De luit. kwart. J. J. Simons alhier in garnizoen, is in dezelfde betrekking overgeplaatst te 's Hertogenhoschen de kap. Doorninck van het regement Grenadiers en Jagers naar 'sHage. Meer dan één blad dat in de residentie het licht zietbeschouwt den aanleg van eene lijn tusschen 's Gravenhage en Gouda niet van zoo overwegend belang, als die van Leiden naar Woerden slechts tot stand komt. u 't Is nog lang niet uitgemaakt of voor de inwoners van 's Gravenhage een versneld middel van vervoer te meer zóó gewenscht, zoo onontbeerlijk is, dat het al of niet verkrijgen daarvan eene tevens- kwestie te noemen is." Zoo lezen we in één blad en in een ander, dat het aanzoek tot bet houden eener enquete bij de Tweede Kamer niet weet overeentebrengen met de grondwettige be voegdheid van het wetgevend gezag, dat blad schrijft: //aan welke partij zal de Regering

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1