Jers (Limburgsche bondscontingent) overeen- fomstig Z. M. besluit van den 29 February jl. De kapitein Lux is benoemd tot adjudant bij iet artilleriematerieel te Venlo. De onderin- ;endant Otken zal te Arnhem dienstdoen met ,oevoeging van den onderintendant Dunnes. De gewone audientiën van den Minister ;an Marine op Vrijdag en van den Minister van Binnenlandsche Zaken op Zaturdag aanstaande zullen geen plaats hehben. Z. M. heeft Woensdag audiëntie verleend aan onderscheidene hoofd- en verdere officieren, alsmede aan civile autoriteiten. De commissie uit Amsterdam en Utrecht maakt voortdurend hare opwachting bij onder scheidene Ministers in het belang van een Spoor weg en vaa de doorgraving van Holland op zijn smalst. Woensdag morgen overleed te 's Hage na eene kortstondige ongesteldheid de Baron Bosch van DrakesteinKamerheer des Konings. Het Nederlandsch koopvaardijschip Dina. i9 na eene lange reis met eenige passagiers in de maand February aan de Kaap gearriveerd. Uit een der aansprakengehouden bij de inwijding der Godgeleerde Kweekschool te Stèl- lenbosch, blijkt dat die hoogleeraren de repeti- torische met de professorale leerwijze bij hun onderwijs denken te verbinden en jaarlijksehe examens zullen afnemen, even als aan het Re- monstrantsch Gymnasium te Amsterdam geschiedt. De predikatiën van een begaafd jeugdig leeraar, onlangs uit Holland overgekomenwaarin men onregtzinnige denkbeelden meende te vinden, hebben tot vrij wat minder verblijdend geschrijf in de dagbladen aanleiding gegevenwaaraan thans echter vooreerst een einde aan schijnt tezijn. Tot Commissaris van het Haagsche, Delft- sche en Rotterdamsche Scliuiteveer is door den Gemeenteraad benoemd de gewezen waagmees- ter W. Corduwa. Particuliere brieven uit Curasao van 8 Maart melden, dat er tusschen 11 en 12 ure 'savonds den 3cn Maart een vrij sterke stoot van aardbe ving is gevoeld. De warmte was dit jaar zeer zeer gematigd; enkele koude dageiyiitgezonderd, was de temperatuur 80°, andere jaren gewoonlijk 85° a 90°. BUITENLANDSCH NIEUWS. Het formulier van den bandat medege deeld werd, is reeds van oude dagteekening. 'tls nog niet zeker, of er een nieuw formulier daar voor is in de plaats gesteld: maar offieieele berigten uit Rome zijn daaromtrent nog niet medegedeeld. Een door de koning van België met eene diplomatieke zending bij keizer Napoleon belast voornaam persoon te Brussel teruggekeerdheeft zich uiterst voldaan getoond over hetgeen hij gezien en gehoord heeftterwijl hij reeds al zijne Vrienden heeft gerust gesteld over de ge volgen, die uit de tegenwoordige crisis voor België kunnen voortspruiten. Met de inschrijving voor de nieuwe Oos- tenrijksche leening blijft het tamelijk flaauw gaan. Zaturdag bedroeg het cijfer slechts 10 pCt. van de gevraagde 200 millioen. Men verzekert uit Parijs, dat de paketten, welke de afdrukken bevatten van de excommu nicatiebul, aan de grenzen zijn in beslag genomen. Te Glasgow is eene vrouw van 81 jareu overleden, die een nietig kruidenierswinkeltje hield, vrekkig leefde, schier honger leed, en een vermogen van 23000 270,000 Ne- derl.) heeft nagelatenwaardoor zij evenwel na haar dood nuttig voor behoeftigen is geworden, overeenkomstig hare uiterste wilsbeschikkingen. AMSTERDAM, 4 April. 132 Üt Bonte Poolsche Tarwe f 345. 123 ff Pruis- sische Rogge 220. 118 12 Archangel 196, op le vering flaauw. PER TELEGRAAF. LONDEN, 5 April. Consols 3 pCt. 94$ PARIJS, 5 April. 70.02 VVEENEN5 April Metaliek 08.50 Nationale 78.70 Wissel p. Londen 13.20 AMSTERDAM, 5 April. Nederland Werkelijke Schuld 2r v 63U Certificaten 4 98/* Spanje Obligatiën H 34/* Binnenlandsche 3 - 43$ Rusland 1798/1816 5 102® 1828/29 5 Hope 4 78$ Stieglitz Comp. 4 1855 5 98$ Oostenrijk Metaliek 48 2* 25 J Rente Amsterdam 5 - 69$ Nationale 5 55/* Wissel Londen k/z 11.70 Koolzaad pv. Mei October. 68$ Raapolie vliegend pr. Mei October Lijnolie p<*. Mei October Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons LONDEN, 5 April. Heden aangevoerd 720 runderen, 253 kalveren; de bande! was beter. 's GUAVENHAGE 5 April. Men verneemt dat het Openb. Ministerie bij het prov. geregtshof in Zuid-Holland cassatie heeft aangeteekend tegen het arrest van dat hof van den 3<ion flezer, waarbij de heer Mr. G. Willink van Ben- nebroek is vrijgesproken van de aanklagte wegens het weigeren van den eed als getuige in eene strafzaak.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3