Je gemeenschappelijke zaak, noodigen wij alle jerlijke gevoelens uit tot een edelen wedstrijd], !en einde het hoogste toppunt van de welvaart les volks en de grootheid des vaderlands te be reiken. Dat vaderland, niet langer het Italië ran onlangs, noch dat der middeneeuwen, zal niet meer een open strijdperk zijn voor vreemde l heerschzucht, maar het Italië der Italianen. Dii: njkrwiaOCK, dezer dagen te Home uitgesprokenis vervat in le volgende bewoordingen "In naam van God Almagtig, Vader, Zoon en" Hei ligen Geestvan de heilige Schrifturenvan de heilige jnaagd Maria, de moeder Gods, en van alle hemcl- ^che krachten van de engelenvan de aartsengelen L de Trooneu der Heerschappijen; de Magten, de Chcru- lijnen en Seraphijnen, van de heilige aartsvaders en profeten, van al de apostelen en evangelisten, van al de jezaligden die alleen waardig bevonden zijn om het nieuwe ied te zingen voor den troon des Eeuwigenvan de heilige martelaars en de heilige belijders van de heilige martelaressenmitsgaders van al de heiligen en uitver- torenen Gods; Excommuniceren en vervloeken wij dezen roover (of lezen boosdoener) en sluiten wij voor hem de paden der ieilige kerk Godsopdat hijgedoemd tot de eeuwige traffenmet Datan en Abiramdoor de aarde worde verslondeneven als allen die tot den sterken God heb- len durven zeggen: ga weg van ons, wij willen uwe wegen niet kennen. En even ah het vuur door het wa ter wordt uitgebluscht zoo zij zijn ziele uitgebluscht in der eeuwen eeuwigheid, tenzij hij zich bekeere en boete doe. Amen. Dat hij vervloekt zij door God den Vader, den Schep per der menschen; dat hij vervloekt zij door God den Zoon ïlie voor de menschheid geleden heeft; dat hij vervloekt •i\j door den Heiligen geest die op hem i9 nedergedaald in den doop. Dat hij vervloekt zij door het heilige Kruis waaraan de triomferende Christus is genageld geweest; dat de heilige moeder Gods, de onbevlekte maagd Maria, hem vervloeke; dat de H. Michael de bewaker, de be- Bchermer der zalige zielen, hem vervloeke. Ook zij hij vervloekt door al de Engelen en Aarts-Engelen, door de Vorsten en Magten en al de scharen des Hemelschen Heir- legers. Dat hij vervloekt zij door de talrijke Aartsvaders en Profeten; vervloekt zij hij ook door den Heiligen Johannes den wegbereider, die het water des doop9 uit boot over Christus. Dat hij vervloekt zij door den Hei- igen Petrus, den Heiligen Paulu9den Heiligen Andreas in door al de Apostelen even als door al de andere leer lingen van Christus en de vier Evangelisten wier prediking •de gcheele wereld heeft bekeerd. «Vervloekt zij hij door de heilige rij der martelaren en belijdersdie Gode door hunne goede werken welgevallig :ijn geweest; vervloekt zij hij door het koor der heilige naagden, die de goederen dezer wereld voor de eer van Christus versmaad hebben; vervloekt zij hij door al de ^heiligen, die van het begin der wereld af tot aan het iinde der eeuwen Gode welgevallig geweest ziju of zul len wezen. Moge hijeindelijkvervloekt zijn door de hemelendoor de aardeen door alle iieilige dingen velke daarop gevonden worden. 'Vervloekt zij hij overal waar hij zich bevindt, in zijn ïuisop zijnen akker, op den wegin het boschop het water, of in de kerk. Vervloekt zij hij levende, stervende, itende, drinkende, zijnen honger stillende, zijnen dorst esschendc, vastende, sluimerende, slapende, wakende, waudelende, overeind 9taandezittende, liggende, ar- leidende en rustendemingendocacartdoflebolamando -/Vervloekt zij hij in al de vermogens zijns ligchaams inwendig en uitwendigin zijne hoofdharen en in zijne her senen. Vervloekt zij hij aan zijn hoofd aan de slapen zijns hoofdsaan zijn voorhoofd, zijne ooren, zijne wenk- braauwenzijne oogenzijne wangen, zijne kinnebak ken, zijne neusgaten, zijne snijtandenzijne kiezenzijne lippen, zijne keel, zijne schouders, zijne armen, zijne handen, zijne vingers, zijne borst, zijn hart en in al de inwendige deelen zijn ligchaams, zijne nieren, zijne zijne dijen, zijne knieën, zijne beenenzijne voeten, in al zijne gelederen en aan zijue nagels. Vervloekt zij hij in de zamenhechting van de deelen der ledematen. Dat geen stip zijns ligchaams gezond zij van de kruin des hoofds af tot aan de zolen der voeten. «Dat Christus, de Zoon des levenden Gods, hem ver vloeke met al de magt zijner majesteit en tegen hem den hemel doe opstaanmet al de (de'igdcn welke daar wo nen, om hem aan de eeuwige verdoemenis over te leve ren tenzij hij zich bekeere en tot boetedoening kome. Amen! Zoo zij het! Zoo zij het! Amen1" PER TELEGRAAF. Consols Rente LONDEN, 3 April. PARIJS, 3 April. WEENEN, 3 April 3 pCt. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 3 April. Nederland Werkelijke Schuld Certificaten Spanje Obligatiën Binnenlandsche Rusland 1798/1816 1828/29 Hope Stieglitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Wissel Londen k/z Koolzaad pr. Mei - October. Raapolie vliegend pr. Mei October Lijnolie pr. Mei October Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons 94| 69.70 68.50 78.50 13.20 63! 98r3ff 34 43 102| 78! 79 98! 4/f! 25f! 69! 54! 11.70 21.62 28.62 LONDEN, 3 April. Lord Russell heeft nog aan het Lagerhuis medege deeld, dat hij H. M. den koningin had aangeraden om de aanhechting van Toscane, Parma, Modena en Romagna hij Piemont te erkennen. PARIJS, 3 April. De Moniteur bevat eene tweede waarschuwing aan de Ami de la Religion, wegens een afkeurend artikel over de toepassing van de organische wet van het concordaat op de afkondiging van Pausselijke bullen. De Moniteur berigtdat bij de verkiezingen in Savoije voor leden van het parlement te Turijn van de 17 afge vaardigden 15, waaronder die van Cbablais St. Julien en Bas Faucigny, vóór Frankrijk zijn, die van Haut Faucigny tegen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3